Nálezy jako v Osvětimi: Rusové Ukrajince pohřbívali zaživa a trhali jim zubní korunky

Ukrajinská armáda se blíží k hranici okupované Luhansku

Ukrajinci shromažďují další důkazy o tom, že se ruská armáda na okupovaných územích dopouštěla válečných zločinů. Obzvlášť šokující nález čekal ukrajinské vojáky a policisty ve vesnici Pisky-Radkivski v Charkovské oblasti. Okupanti po sobě v jedné z mučíren nechali krabici plnou zlatých či stříbrných zubních implantátů, které pravděpodobně předtím trhali z úst Ukrajincům. Ruská armáda rovněž čelí vážným podezřením, že vězně pohřbívala zaživa.

„Fotografie opravdu nelidských zločinů ruské armády na Ukrajině. Krabice s vytrhanými zlatými a stříbrnými zubními náhradami z úst ukrajinských občanů. Dělo se tak v mučírně ve vesnici Pisky-Radkivski,“ komentoval šokující zjištění generální štáb ukrajinských ozbrojených sil.

#путінський_рашизм = #гітлерівський_нацизм Фото-факт нелюдських злочинів рашистів - збройних сил російської федерації в...

Posted by Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine on Wednesday, October 5, 2022

Na fotografiích je skutečně vidět plastová krabice plná nejrůznějších zlatých či stříbrných zubních náhrad, jako jsou korunky a protézy. Snímky pořídil náčelník policejního vyšetřovacího oddělení pro Charkovskou oblast Serhij Bolvinov, a to v obci Pisky-Radkivski, která se nachází nedaleko od Izjumu na okraji Charkovské oblasti.

Ukrajinský generální štáb konání okupantů v této vesnici přirovnal ke zločinům nacistického Německa v koncentračních a vyhlazovacích táborech. Kyjev pro srovnání zveřejnil fotku z května roku 1945, kterou pořídila americká armáda po příchodu do koncentračního tábora Buchenwald. I nacisté tehdy svým vězňům často odstraňovali zubní korunky a protézy.

„Ruští vojáci jsou potomci opričniny (zvláštní carský vojenský oddíl, pozn. red.), carských katů a členů nenávidících ďábelských orgánů Sovětského svazu. Rusko přináší smrt a zkázu,“ nebral si servítky ukrajinský generální štáb.

S dalšími znepokojivými zjištěními ve vesnici Pisky-Radkivski pak přišlo ukrajinské ministerstvo obrany. To kromě nalezené krabice se zubními náhradami upozornilo i na vážné podezření, že ruští vojáci pohřbívali své oběti zaživa. K tomu měli využívat obzvlášť odpornou metodu. „Plynová maska, která byla nasazena na hlavě oběti. Ta byla pokryta doutnajícím hadrem a pohřbena zaživa,“ uvedlo ministerstvo. Chování ruské armády v této vesnici pak přirovnalo ke zločinům nacistů v Osvětimi.

„Bylo hlášeno mučení, jako je pohřbení zaživa či vložení hořícího koberce do plynové masky. Našla se i krabička s vytrženými zubními implantáty,“ shrnul nálezy poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Svědectví o podobných zločinech ruské armády stále přibývá. Ukrajinci se nyní obávají, že podobných nálezů objeví na znovudobytém území více.

Tagy:
Osvětim válka zlato plynová maska nacismus mučení Ukrajina stříbro zuby mučírna Rusko Charkovská oblast Izjum Nacistické Německo Anton Geraščenko zubní protéza pohřbení zaživa Pisky-Radkivski zubní korunka Serhij Bolvinov