reklama

Můj Bůh je pitbull a tohle je pro všechny mé hatery

Minulý týden se mi stala taková nemilá věc. Na naší facebookové stránce Prima Mazlíček mě zhejtovala jedna „milá“ paní. Jelikož jsem přecitlivělý ufňukánek, dost jsem o tom přemýšlela. A došlo mi, že vlastně není jediná. A že majitelé pitbullů obzvlášť, vypadají-li nějak výstředně, se s takovými hejty asi setkávají na denním pořádku. Řekla jsem si, že o tom napíšu. Pro všechny, kterých se takové ukvapené soudy dotýkají stejně jako mě.

reklama

Minulý týden se mi stala taková nemilá věc. Na naší facebookové stránce Prima Mazlíček mě zhejtovala jedna milá paní. Jelikož jsem přecitlivělý ufňukánek, dost jsem o tom přemýšlela. A došlo mi, že vlastně není jediná. A že majitelé pitbullů obzvlášť, vypadají-li nějak výstředně, se s takovými hejty asi setkávají na denním pořádku. Řekla jsem si, že o tom napíšu. Pro všechny, kterých se takové ukvapené soudy dotýkají stejně jako mě.

Já se tomu hejtování vlastně ani moc nedivím. Sebejistý pitbull je totiž oblíbené plemeno hlavně u nesebejistých chodících skříní, různých feťáčků a všemožných propíchaných grázlů, kteří si myslí, že silný pes po jejich boku vyřeší každé jejich trápení. A bohužel tím, že mám dredy, nějaké to tetování a nevypadám jako někdo, kdo je na útěku z odtučňovacího tábora, do těchto skupinek podle některých lidí spadám.

Jenže já mám dredy proto, že mám vlasy jako (to říkávala moje matka) když fouknete kuřeti do řiti a není možné se s nimi domluvit. A když ráno vstanu, nechci strávit půl hodiny v koupelně tím, že to budu řešit. Chci jít se psy na procházku do sadu. Tetování jsou pro mě důležitá, abych nezapomněla na chyby, co jsem nasekala. 

Paní, díky které vám teď píši, mi taky vyčetla, že nechci děti. To se omlouvám, já myslela, že žijeme v 21. století, kdy si o těchto věcech rozhoduje každý sám. Ale asi ne. Nicméně, ani tak si nemyslím, že bych se zvládla a chtěla postarat o jinou lidskou bytost. To já raději ta zvířata. Těm jsem schopná dát vše. A můžu vás ujistit, že děti svých kamarádech pusinkuji a zbožňuji naprosto běžně.

Ne, že bych se potřebovala obhajovat. Ale chci být osobní. A to i za tu cenu, že obnažováním duše své i svého pitbulla, dávám veřejnosti vlastně dost zbraní. Zbraní, kterými mi asi ještě nebudou váhat ublížit. Ale tak nějak si řikám, že těm, kteří nic takového v plánu nemají, tím zase můžu pomoct, rozesmát je nebo je donutit k zamyšlení. Takže whatever.

Chci taky říct, že tahle pejskařská stigmata jsou blbost. Když jsem ještě bydlela v bytě, potkávala jsem při venčení obrovského pána. Evidentně trénoval MMA nebo něco podobně muskulaturně náročného. Byl potetovaný a na hlavě neměl žádné vlasy. A každé ráno, odpoledne i večer obcházel barák s rozkošným dlouhosrstým čivaváčkem. Nejdřív mi to přišlo divné, pak trochu trapné a pak vlastně docela hezké.

Jednou mi to nedalo a zeptala jsem se: Dobrý den, čistě ze zvědavosti - to venčíte psa přítelkyni? Odpověděl, že ne. Aha, no, víte, jen je mi trochu divný, že na druhým konci vodítka nemáte něco podobnýho jako já… Chvilku se zamyslel, podíval se na čivaváka, na mě, pak zase na psa a naprosto klidným hlasem řekl: Nechtěl jsem nijak náročného psa. Chtěl jsem nejlepšího kámoše. A tohle je můj velkej parťák. A je mi úplně jedno, jak to vypadá. Mám ho moc rád. Je to ten nejlepší pes.

Zamáčkla jsem slzu, zastyděla se a šla dál vlát za Hankem na vodítku. Víte, o mé vizáži si můžete myslet, co chcete. Stejně tak jako já o té vaší. Ale pokud vedle mě vidíte spokojeného, zdravého Hanka, který vám ani vašemu miláčkovi nijak neubližuje, měli byste mě hodnotit především podle toho. Stejně jako já vás.

Tagy:
Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení
Koronavirus

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení

V Česku se opět rozvolnila část protiepidemických opatření. Od 1. srpna se například navýšila kapacita na sportovních či kulturních akcích. Ovšem s omezující podmínkou – očkovaných může na hromadné akce přijít mnohonásobně více. Vláda se zvýhodňováním těch, kteří se nechali naočkovat, snaží motivovat co nejvíce lidí k vakcinaci.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále
OH 2021

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Běžkyně Cimanouská český azyl nevyužije, zamíří do Polska. MOV případ Bělorusky vyšetřuje

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil formální vyšetřování případu běloruské běžkyně Krysciny Cimanouské, kterou podle jejího vyjádření nutilo vedení výpravy k odletu do vlasti. Sprinterka totiž kritizovala tamní režim i běloruské trenéry. MOV si vyžádal od běloruského olympijského výboru vysvětlení, které měl dostat do úterý. Cimanouská mezitím získala polské humanitární vízum a v nejbližších dnech by měla zamířit z Tokia do Varšavy. Podobnou nabídku jí dalo i Česko.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

reklama

Domácí zpravodajství

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama