reklama

Můj Bůh je pitbull a tohle je pro všechny mé hatery

Minulý týden se mi stala taková nemilá věc. Na naší facebookové stránce Prima Mazlíček mě zhejtovala jedna „milá“ paní. Jelikož jsem přecitlivělý ufňukánek, dost jsem o tom přemýšlela. A došlo mi, že vlastně není jediná. A že majitelé pitbullů obzvlášť, vypadají-li nějak výstředně, se s takovými hejty asi setkávají na denním pořádku. Řekla jsem si, že o tom napíšu. Pro všechny, kterých se takové ukvapené soudy dotýkají stejně jako mě.

reklama

Minulý týden se mi stala taková nemilá věc. Na naší facebookové stránce Prima Mazlíček mě zhejtovala jedna milá paní. Jelikož jsem přecitlivělý ufňukánek, dost jsem o tom přemýšlela. A došlo mi, že vlastně není jediná. A že majitelé pitbullů obzvlášť, vypadají-li nějak výstředně, se s takovými hejty asi setkávají na denním pořádku. Řekla jsem si, že o tom napíšu. Pro všechny, kterých se takové ukvapené soudy dotýkají stejně jako mě.

Já se tomu hejtování vlastně ani moc nedivím. Sebejistý pitbull je totiž oblíbené plemeno hlavně u nesebejistých chodících skříní, různých feťáčků a všemožných propíchaných grázlů, kteří si myslí, že silný pes po jejich boku vyřeší každé jejich trápení. A bohužel tím, že mám dredy, nějaké to tetování a nevypadám jako někdo, kdo je na útěku z odtučňovacího tábora, do těchto skupinek podle některých lidí spadám.

Jenže já mám dredy proto, že mám vlasy jako (to říkávala moje matka) když fouknete kuřeti do řiti a není možné se s nimi domluvit. A když ráno vstanu, nechci strávit půl hodiny v koupelně tím, že to budu řešit. Chci jít se psy na procházku do sadu. Tetování jsou pro mě důležitá, abych nezapomněla na chyby, co jsem nasekala. 

Paní, díky které vám teď píši, mi taky vyčetla, že nechci děti. To se omlouvám, já myslela, že žijeme v 21. století, kdy si o těchto věcech rozhoduje každý sám. Ale asi ne. Nicméně, ani tak si nemyslím, že bych se zvládla a chtěla postarat o jinou lidskou bytost. To já raději ta zvířata. Těm jsem schopná dát vše. A můžu vás ujistit, že děti svých kamarádech pusinkuji a zbožňuji naprosto běžně.

Ne, že bych se potřebovala obhajovat. Ale chci být osobní. A to i za tu cenu, že obnažováním duše své i svého pitbulla, dávám veřejnosti vlastně dost zbraní. Zbraní, kterými mi asi ještě nebudou váhat ublížit. Ale tak nějak si řikám, že těm, kteří nic takového v plánu nemají, tím zase můžu pomoct, rozesmát je nebo je donutit k zamyšlení. Takže whatever.

Chci taky říct, že tahle pejskařská stigmata jsou blbost. Když jsem ještě bydlela v bytě, potkávala jsem při venčení obrovského pána. Evidentně trénoval MMA nebo něco podobně muskulaturně náročného. Byl potetovaný a na hlavě neměl žádné vlasy. A každé ráno, odpoledne i večer obcházel barák s rozkošným dlouhosrstým čivaváčkem. Nejdřív mi to přišlo divné, pak trochu trapné a pak vlastně docela hezké.

Jednou mi to nedalo a zeptala jsem se: Dobrý den, čistě ze zvědavosti - to venčíte psa přítelkyni? Odpověděl, že ne. Aha, no, víte, jen je mi trochu divný, že na druhým konci vodítka nemáte něco podobnýho jako já… Chvilku se zamyslel, podíval se na čivaváka, na mě, pak zase na psa a naprosto klidným hlasem řekl: Nechtěl jsem nijak náročného psa. Chtěl jsem nejlepšího kámoše. A tohle je můj velkej parťák. A je mi úplně jedno, jak to vypadá. Mám ho moc rád. Je to ten nejlepší pes.

Zamáčkla jsem slzu, zastyděla se a šla dál vlát za Hankem na vodítku. Víte, o mé vizáži si můžete myslet, co chcete. Stejně tak jako já o té vaší. Ale pokud vedle mě vidíte spokojeného, zdravého Hanka, který vám ani vašemu miláčkovi nijak neubližuje, měli byste mě hodnotit především podle toho. Stejně jako já vás.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama