reklama

BLOG: Můj pes se nenechá trestat, utraťte ho!

Akim čeká v útulku na svou druhou šanci.
Zdroj: Kateřina Hadrabová

Mnoho lidí si z nějakého důvodu myslí, že mají právo svému psovi uštědřit jednu výchovnou. Nebo dvě, aby si to zapamatoval. Pes „si samozřejmě nesmí dovolit ani zavrčet“, natož se bránit a ohnat. No, tak přesně o tohle se pokusil Akim. Bránit se před trestem, který nechápal. Teprve 8měsíční Akim si za tu nejpřirozenější věc na světě – sebeobranu – vysloužil rozsudek smrti.

reklama

Mnoho lidí si z nějakého důvodu myslí, že mají právo svému psovi uštědřit jednu výchovnou. Nebo dvě, aby si to zapamatoval. Pes „si samozřejmě nesmí dovolit ani zavrčet“, natož se bránit a ohnat. No, tak přesně o tohle se pokusil Akim. Bránit se před trestem, který nechápal. Teprve 8měsíční Akim si za tu nejpřirozenější věc na světě – sebeobranu – vysloužil rozsudek smrti.

Akim měl štěstí. Ano, pro některé psy je štěstím skončit v útulku, protože ta druhá varianta mohla být ještě horší. Bohužel.

Na začátku byla taková ta běžná situace: někdo se rozhodl mít od své feny / svého psa štěňátka. Vypsali inzerát, ozvala se spousta lidí, kteří měli o štěňátko opravdu velký zájem. Slíbili, že se bude mít výborně, štěňátko si už dávno přáli. Rodiče měli psa, takže zkušenosti taky mají. Jistě že se bude mít dobře!

Bít psa bezhlavě není řešení.
Bít psa bezhlavě není řešení.

Ti, u koho se Akim narodil, zřejmě ani netuší, že už neměl být naživu. Žijí dál v jistotě, že jejich štěňátka rozdali hodným lidem a že se mají dobře. Že oni útulky neplní. Že nikdo nemá právo je soudit, protože dopřáli fence ten pocit být matkou. A sobě dva pěkné měsíce s mrňousky.

Mezitím, Akim ve svých 8 měsících zjišťuje, jak funguje svět. Teprve v útulku dostává to, co mu měli dávno dát ti, kdo za něj jsou zodpovědní. Ti, u koho se narodil. A ti, kdo si jej koupili. Učí se, že určitá slova mají význam, který se vyplatí chápat. „Sedni. Ano, výborně, jsi moc šikovný! Nechceš si sednout? Nevadí, nikdo tě tu bít nebude, jen ti z toho nic nekápne. A příště to zkusíme znovu, co říkáš?“

Akim je ještě štěně. Štěně, které mělo tu smůlu na lidi. A štěstí v neštěstí, že nakonec nebyl uspán, jak si přál jeho majitel, protože si dovolil bránit se trestání. V útulku teď dohání vše a moc se snaží.

V útulcích nekončí špatní, hloupí nebo zlí psi. V útulcích končí psi, kteří měli smůlu na špatné, hloupé či zlé lidi. Nebo na lidi, kteří jsou vcelku v pohodě, jen by prostě neměli mít žádné zvíře. Rozpoznat takové lidi je zodpovědností toho, kdo prodává štěně. Obrovskou, někdy skoro nesplnitelnou zodpovědností.

Akim stále čeká na domov. Stále je to štěně. Stále je plný lásky a důvěry. Prosím, adoptujte psy, dokud v sobě tu lásku a důvěru mají. Adoptujte Akima, nebo aspoň sdílejte jeho příběh. Pokud vaši známí uvažují o pořízení psa, zmiňte před nimi ty spousty skvělých psů, kteří prostě jen měli smůlu a teď čekají na druhou šanci.

Nekupujte, adoptujte.

Akim čeká na domov v AniDef – útulek Žim. Stejně jako desítky dalších psů.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jak hodnotí rok s koronavirem šéf Senátu Miloš Vystrčil?
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama