reklama
CNN Prima News právo

právo

Výpis příspěvků ke štítku „právo“

Koalice Spolu chce jen obejít hranici pro vstup do Sněmovny, tvrdí právník

„Koalice, které vznikly před volbami, nejsou rozhodně dlouhodobé, což je signál pro voliče i prezidenta Miloše Zemana,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS právník Zdeněk Koudelka. Jako příklad uvedl koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), která avizuje, že se po říjnových volbách rozpadne. Podle dalšího hosta pořadu právníka Jana Kudrny není tento způsob ideální, ale ústavně platný a každý volič ví, do čeho jde.

Sokol o trestu za schvalování terorismu: Výrok to byl hloupý, ale o podporu činu nešlo

Výrok muže, kterému v Ostravě krajský soud udělil dvouletou podmínku za schvalování terorismu, byl hloupý, ale o podporu terorismu nešlo. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl právník Tomáš Sokol, který považuje za podivnou také trestní sazbu u daného případu, kdy muži hrozilo až 15 let ve vězení. Zákonodárci by se nad tím podle něj měli v budoucnu zamyslet.

Při návratu z ciziny už nebude potřeba negativní test na covid, rozhodl soud

Aktualizováno

Soud ve středu zrušil jako nezákonnou část opatření ministerstva zdravotnictví, která po českých občanech paušálně žádá před návratem ze zahraničí do vlasti negativní test na COVID-19. Rozsudek bude účinný od 5. dubna. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Ministerstvo se zatím k verdiktu nechtělo vyjádřit. Úřad se nyní s rozsudkem seznamuje, sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

Sledování mobilů nakažených je selhání státu, varuje právník, který vládu už porazil

Vláda narušuje rovnováhu moci a chce rozhodovat bez kontroly Parlamentu, řekl CNN Prima NEWS právník Ondřej Dostál. Ten už na jaře u soudu s žalobou uspěl a stát porazil. Varuje před změnami v zákoně o ochraně veřejného zdraví. Pokud by norma prošla, ministerstvo zdravotnictví by mohlo vydávat nařízení o uzavření obchodů nebo restaurací bez nutnosti nouzového stavu. Mohlo by také sledovat nakažené občany skrze mobilní telefon a navíc by stát nemusel podnikatelům kompenzovat ušlý zisk, pokud by si ho nárokovali.

reklama