Pod fousy

Nejnovější příspěvky k tématu

Pod fousy

BLOG: Cesta na smrt horší než smrt samotná

Videa z jatek nejsou nic pěkného ke koukání. Ani z těch „moderních a lepších“ tady v Česku. Většina, zejména těch, kteří maso rádi jí, se na ně vůbec dívat nechce, protože tak nějak tuší, že by jim možná to maso pak hořklo v ústech. Málokdo si ale uvědomuje, že zabití na jatkách je jakousi tečkou za utrpením, které zvířata podstupují, než se tam vůbec dostanou.

Pod fousy

BLOG: „Jenom kocour“ hledá domov. Dřív, než umře

Trávíme s Držkou týden na chalupě u páníčkovy rodiny (kde se pokouším už konečně dokončit závěrečnou práci). Páníčkovou babičkou jsme byli upozorněni, že jim tam chodí kočka, tak aby ji Držka neproháněl (bez obav, to je pod jeho úroveň). A že prý má někde koťata. Ouvej.

BLOG: Telátka v útulku? Kdo to kdy viděl!

AniDef je útulek pro opuštěné a týrané psy a kočky. A sem tam i pro nějakého toho králíka. Nebo morče. Nebo křečka. Nebo fretku. A nejnověji – i pro dvě telátka. Za tu dobu, co jsem se musela s blogem odmlčet, protože mi pandemie koronaviru nadělila ještě víc práce než předtím, se v útulku udála spousta věcí, a aktuálně tak vedle jiného zvířectva v AniDefu bydlí i dvě bučící děti – Jasmínka a Oliver.

BLOG: Využijte karanténu naplno – staňte se dočaskářem!

Dočasná péče je skvělým způsobem, jak se zabavit v době karantény, získat záminku pro chození ven z bytu či domu několikrát denně i možnost, jak si vyzkoušet, zda jste připraveni stát se trvalým majitelem psa nebo kočky. V neposlední řadě je to také cesta, jak v této nelehké době pomoci útulkům. Pojďme se podívat na to, co by takový dočaskář měl zvládat a proč je dočaskování návykové 😊

BLOG: Mít psa: Luxus, který si nebude moci dovolit každý

Od prvních opatření proti šíření nákazy koronavirem už uteklo několik týdnů. Překvapivě jsme se sžili s omezeními, která jsme si ještě před měsícem nedovedli představit. Už jsme se rozkoukali, většina z nás sehnala nebo si vyrobila nějakou roušku, pracujeme z domova (Držka moc oceňuje!). Jenže mnozí z domova pracovat nemůžou – oprava bot, kadeřnictví nebo taneční škola se fakt online provozovat dost dobře nedá. Cvičák psů taky ne… Podle současných odhadů je bez příjmů každý pátý Čech, a nedělejme si iluze – bude hůř.

BLOG: Týrání zvířat pachatelům stále prochází – zatím

Extrémní podvýživa a záněty v těle. Přeražení páteře s následkem doživotního ochrnutí. Život na metrovém řetězu a na blátě, do něhož fena málem porodila. To jsou jen některé z případů, se kterými jsme se v útulku AniDef setkali za téměř tři roky fungování. Nikdo z těch, kdo zvířata do tohoto stavu dostal, nebyl potrestán. Jejich bývalí majitelé si mohou dále kdykoli a odkudkoli pořídit další zvíře. To se ale nyní může konečně změnit. Parlament bude v úterý hlasovat o vyšších trestech za týrání zvířat a postihu množíren.

BLOG: Můj pes se nenechá trestat, utraťte ho!

Mnoho lidí si z nějakého důvodu myslí, že mají právo svému psovi uštědřit jednu výchovnou. Nebo dvě, aby si to zapamatoval. Pes „si samozřejmě nesmí dovolit ani zavrčet“, natož se bránit a ohnat. No, tak přesně o tohle se pokusil Akim. Bránit se před trestem, který nechápal. Teprve 8měsíční Akim si za tu nejpřirozenější věc na světě – sebeobranu – vysloužil rozsudek smrti.

BLOG: Některá tajemství jsou jen pro psí uši

Můj pes je se mnou déle než můj přítel. Je se mnou déle, než byt, kde nyní bydlíme. Pamatuje mé bývalé zaměstnání, pamatuje život v Německu i práci v Rakousku. Trávím s ním mnohem víc času, než s mými rodiči i nejlepší kamarádkou. A říkám mu toho víc, než všem zmíněným dohromady. Pejskaři ví, že některá tajemství jsou jen pro psí uši ;-)

BLOG: Veterina něco stojí. Málokterý výdaj má ale větší smysl

Předesílám, že nejsem pojišťovák, neprodávám žádné obdobné služby a žádná pojišťovna ani banka mi za tenhle blog neplatí (škoda, pokukujem s Držkou po novém pelíšku). Stejně jako spousta dalších majitelů zvířat ale zjišťuju, že s vyšším věkem zvířete a se stále lepšími možnostmi veterinární medicíny (díky Bohu za to!) rostou i nároky na peněženku majitele.

BLOG: Senát vzkazuje: Týrání zvířat nesmí zůstat bez trestu

Jak Prima Mazlíček informoval již včera, novela tresního zákoníku zvyšující tresty za týrání zvířat dostala v Senátu druhou šanci: poputuje zpět do Poslanecké sněmovny, kde poslanci definitivně rozhodnou o tom, jak bude do budoucna nakládáno s pachateli tresné činnosti na zvířatech. Třikrát hurá!

BLOG: Babiččin pes je i váš pes. Živé dědictví do útulku nepatří!

Pětiletému pitbulteriérovi Carovi zemřel nejdřív jeden a pak i druhý majitel. Syn majitelů si ho nemohl nechat, jeho vlastní pes se s Carem nemá rád, tak ho daroval. A odtud Caro putoval k nám, do útulku AniDef. Nic neprovedl, vždy byl vzorný, choval se slušně, poslouchal. Přesto se teď kouká na svět skrz mříže a je nešťastný z toho, kde skončil. Bohužel není zdaleka první, ani poslední.

Chcete jen to nejlepší? Adoptujte starého psa!

Dotazy, co to máme za štěně, zatím venku stále tu a tam slýchám. Držka si kvetoucí šediny maskuje, takže o nich víme jen my, kdo ho známe a pamatujeme si, že obočí i bradu měl ještě před nedávnem uhlově černé. A že už má ten věk dvouciferný, si uvědomuju stále častěji.

Pod fousy

Blog Pod fousy je o adopcích zvířat, starostech pejskařů a o tom, jak funguje útulek pro psy a kočky.