CNN Prima News Kateřina Hadrabová
Kateřina Hadrabová

Kateřina Hadrabová

Jsem spoluzakladatelkou organizace AniDef, z.s. provozující útulek pro psy a kočky v Žimu u Teplic, členkou expertní komise TOP 09 na ochranu zvířat a příležitostnou dočaskářkou. Spoluautorem mého blogu je černý voříšek Honzík. *Veškeré články a názory autorky nejsou názory FTV Prima. Autorka přispívá do dobrovolné sekce pod projektem Prima Mazlíček. FTV Prima nenese žádnou editorskou zodpovědnost za vytvořená díla, která nejsou honorována.

Nejnovější příspěvky autora

Prima Mazlíček

KOMENTÁŘ: Adopce psů ze zahraničí? Hádky nepomohou, nový domov ano

Vysloužilý dostihový chrt z Irska. Lovecký podenco z Kanárských ostrovů. Pouliční voříšek z Rumunska. I takové adopťáky bychom našli v některých českých domácnostech, které se rozhodly dát domov psovi z jiné země. Názory na to, zda se rozhodly správně, se mezi pejskařskou veřejností různí a diskuze jsou často bouřlivé a plné emocí. Je, nebo není v České republice místo i pro adopťáky ze zahraničí?

Blog světa zvířat

KOMENTÁŘ: Schváleno, podepsáno. Co znamená další krok směrem k ochraně zvířat?

Zákaz využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech, ukončení klecových chovů nosných slepic i třeba zvýšení pokut za týrání zvířat. To všechno prošlo v balíku změn zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou schválila většina poslanců, minulý týden i Senát a tento týden finálně podepsal prezident. Pro většinu (dle řady průzkumů veřejného mínění) Čechů vítané změny, pro menší část společnosti však omezování jejich vlastních svobod, vítězství aktivistů a nežádoucí zákazy. Co tyto změny tedy doopravdy znamenají?

Další příspěvky autora

BLOG: Dovolená se psem: Jak na to, aby byla bezpečná pro všechny zúčastněné?

Letní sezóna dovolených ještě pořádně nezačala, ale se ztrátami a útěky psů už se roztrhl pytel. Cesta mnohdy přes celou republiku (nebo i mimo ni), cizí prostředí, vytržení ze známých stereotypů, nové podněty i možné stresory… to vše výrazně zvyšuje riziko, že se pes zaběhne. A bohužel, ne každý útěk má happyend a šťastné shledání. Jak se na dovolenou se psem připravit tak, abyste se z ní vrátili odpočatí a hlavně všichni, živí a zdraví?

BLOG: Zákaz natáčet ve velkochovech? Utrpení nezmizí tím, že nebude vidět

Co oči nevidí, srdce nebolí. Jak čí. Některé kanadské a americké státy zavedly takzvané „zóny ochrany zvířat“. Nejedná se však o žádná místa, kde by byla zvířata lépe chráněna a bylo s nimi šetrně zacházeno. Cílem je vymezit takto prostory velkochovů a jatek a výrazně zpřísnit postihy za vstup do těchto zón – třeba i za účelem dokumentace toho, co se zde skutečně děje.

BLOG: Cesta na smrt horší než smrt samotná

Videa z jatek nejsou nic pěkného ke koukání. Ani z těch „moderních a lepších“ tady v Česku. Většina, zejména těch, kteří maso rádi jí, se na ně vůbec dívat nechce, protože tak nějak tuší, že by jim možná to maso pak hořklo v ústech. Málokdo si ale uvědomuje, že zabití na jatkách je jakousi tečkou za utrpením, které zvířata podstupují, než se tam vůbec dostanou.