reklama
CNN Prima News Kateřina Hadrabová
Kateřina Hadrabová

Kateřina Hadrabová

Jsem spoluzakladatelkou organizace AniDef, z.s. provozující útulek pro psy a kočky v Žimu u Teplic, členkou expertní komise TOP 09 na ochranu zvířat a příležitostnou dočaskářkou. Spoluautorem mého blogu je černý voříšek Honzík.

Nejnovější příspěvky autora

KOMENTÁŘ: Adopce psů ze zahraničí? Hádky nepomohou, nový domov ano
Prima Mazlíček

KOMENTÁŘ: Adopce psů ze zahraničí? Hádky nepomohou, nový domov ano

Vysloužilý dostihový chrt z Irska. Lovecký podenco z Kanárských ostrovů. Pouliční voříšek z Rumunska. I takové adopťáky bychom našli v některých českých domácnostech, které se rozhodly dát domov psovi z jiné země. Názory na to, zda se rozhodly správně, se mezi pejskařskou veřejností různí a diskuze jsou často bouřlivé a plné emocí. Je, nebo není v České republice místo i pro adopťáky ze zahraničí?

KOMENTÁŘ: Schváleno, podepsáno. Co znamená další krok směrem k ochraně zvířat?
Blog světa zvířat

KOMENTÁŘ: Schváleno, podepsáno. Co znamená další krok směrem k ochraně zvířat?

Zákaz využívání volně žijících druhů zvířat v cirkusech, ukončení klecových chovů nosných slepic i třeba zvýšení pokut za týrání zvířat. To všechno prošlo v balíku změn zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou schválila většina poslanců, minulý týden i Senát a tento týden finálně podepsal prezident. Pro většinu (dle řady průzkumů veřejného mínění) Čechů vítané změny, pro menší část společnosti však omezování jejich vlastních svobod, vítězství aktivistů a nežádoucí zákazy. Co tyto změny tedy doopravdy znamenají?

Další příspěvky autora

BLOG: Dovolená se psem: Jak na to, aby byla bezpečná pro všechny zúčastněné?

Letní sezóna dovolených ještě pořádně nezačala, ale se ztrátami a útěky psů už se roztrhl pytel. Cesta mnohdy přes celou republiku (nebo i mimo ni), cizí prostředí, vytržení ze známých stereotypů, nové podněty i možné stresory… to vše výrazně zvyšuje riziko, že se pes zaběhne. A bohužel, ne každý útěk má happyend a šťastné shledání. Jak se na dovolenou se psem připravit tak, abyste se z ní vrátili odpočatí a hlavně všichni, živí a zdraví?

BLOG: Zákaz natáčet ve velkochovech? Utrpení nezmizí tím, že nebude vidět

Co oči nevidí, srdce nebolí. Jak čí. Některé kanadské a americké státy zavedly takzvané „zóny ochrany zvířat“. Nejedná se však o žádná místa, kde by byla zvířata lépe chráněna a bylo s nimi šetrně zacházeno. Cílem je vymezit takto prostory velkochovů a jatek a výrazně zpřísnit postihy za vstup do těchto zón – třeba i za účelem dokumentace toho, co se zde skutečně děje.

BLOG: Cesta na smrt horší než smrt samotná

Videa z jatek nejsou nic pěkného ke koukání. Ani z těch „moderních a lepších“ tady v Česku. Většina, zejména těch, kteří maso rádi jí, se na ně vůbec dívat nechce, protože tak nějak tuší, že by jim možná to maso pak hořklo v ústech. Málokdo si ale uvědomuje, že zabití na jatkách je jakousi tečkou za utrpením, které zvířata podstupují, než se tam vůbec dostanou.

reklama