reklama
CNN Prima News vědci

vědci

Výpis příspěvků ke štítku „vědci“

Koronavirus řádil už v pravěku, zjistili vědci. Apelují, aby se lidé nechali očkovat

Vědci z USA a Austrálie zjistili, že koronavirus řádil na naší planetě už v pravěku. Epidemie, se kterou se lidstvo poslední rok a půl potýká, prý vypukla před 20 tisíci lety v oblasti východní Asie. Jak na to odborníci přišli? Pandemie byla natolik ničivá, že u lidí, kteří v místě jejího řádění dnes žijí, zanechala evoluční otisk v jejich DNA. Současná populace by se tak měla nechat očkovat, aby předešla ještě větší katastrofě.

Až doživotní ochrana před covidem. Vakcíny mRNA účinkují řadu let, tvrdí vědci

Vakcíny využívající technologii takzvané mediátorové RNA (mRNA) poskytnou očkovaným lidem ochranu před vážnou formou onemocnění covidu řadu let. K takovému závěru dospěla nová studie amerických vědců, jež v pondělí vyšla v časopise Nature. Britští vědci pak zjistili, že další dávka vakcíny od společnosti AstraZeneca ještě posiluje odezvu imunitního systému u již plně naočkovaných osob.

Nová globální hrozba. U pacientů s covidem objevili infekci, na kterou nezabírají léky

Přestože je na některých místech na ústupu, celý svět se nadále potýká s koronavirovou pandemií. K tomuto strašáku navíc přibyl ještě další. Kromě zákeřných mutací je to houba Candida auris, které se také přezdívá „superhouba“. Spouštěč kvasinkové infekce zvané kandidóza je totiž odolný vůči mnohým lékům a dezinfekčním prostředkům. S informací přišli brazilští vědci.

reklama