reklama

Muž chtěl znásilnit desetiletou dívku. Ta se mu ubránila a ujela na kole

Nepříjemnou zkušenost se šťastným koncem má za sebou 10letá dívka z města Roy v americkém Utahu. Cestou na benzinovou pumpu ji totiž přepadl muž s úmyslem znásilnit ji. Dívenka se ale nedala. Začala křičet a zápasit s násilníkem. Nakonec se jí povedlo ujet na kole. Už dříve trestaného sexuálního delikventa následně zatkla policie.

reklama

Incident se odehrál minulý týden. Dívka se vypravila na kole na benzinovou pumpu, aby si koupila svačinu. Když vešla dovnitř, všimla si muže, ze kterého podle svých slov neměla dobrý pocit. Po cestě domů pak tohoto muže potkala znovu. Tentokrát ji ale popadl za krk a snažil se ji odtáhnout pryč. Později u výslechu uvedl, že měl v plánu dívku znásilnit za nedalekým domem.

Křičela a bojovala

Děvčátko se ale nedalo, začalo hlasitě křičet a s útočníkem se pustilo do boje. Muž byl tímto vývojem situace natolik vyveden z míry, že dívku nechal být a té se povedlo ujet na kole domů. Tam o všem řekla své matce, která okamžitě zkontaktovala policisty. Pro ty už nebyl problém násilníka dopadnout. Díky záběrům z bezpečnostních kamer u benzinové stanice identifikovali útočníkovo auto a následně i jeho adresu.

Ukázalo se, že pachatelem je 44letý Richard Palmer, který je od roku 2007, kdy byl usvědčen ze sexu s nezletilou osobou, veden v registru sexuálních násilníků. Palmer, který se záhy přiznal, že chtěl dívku znásilnit, čeká na soud ve vazbě bez možnosti propuštění na kauci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama