reklama

Muž se zákazem řízení ujížděl před policisty, kteří jeli k úplně jinému případu

Liberečtí policisté jeli se zapnutými majáky k dopravní nehodě, když jim jednadvacetiletý muž z Jablonce nad Nisou nedal možnost, aby ho předjeli. Začal policistům ujíždět a zběsilou jízdou ohrozil několik lidí. Policisté zjistili, že měl zákaz řízení, hrozí mu tak trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté žádají svědky o pomoc.

reklama

Policisté libereckého dopravního inspektorátu vyrazili v pátek 13. listopadu krátce po 16. hodině k nahlášené dopravní nehodě. Když vyjížděli z kruhového objezdu na silnici I/14 do ulice Kunratická, Mercedes jedoucí ve stejném směru jim nedal možnost, aby ho předjeli. A to i přesto, že policejní vůz měl zapnuté majáky a sirénu. Řidič navíc začal před policejním vozem ujíždět.

Muži zákona tak předali informace o dopravní nehodě kolegům a zaměřili se na ujíždějící šedý Mercedes. „Nejen, že řidič silného vozu nerespektoval pokyny policistů k zastavení, dopravní značení nebo rychlostní limity, ale ohrozil také několik projíždějících řidičů a chodce,“ vysvětlil mluvčí libereckých policistů Vojtěch Robovský.

Měl platný zákaz řízení všech motorových vozidel

Podle něj zběsilá jízda muže v Mercedesu skončila až po téměř pěti kilometrech, kdy vjel na úzkou komunikaci ulice Na Zvonku a cestu mu zkřížil sanitní vůz. „Policisté zjistili, že mladý muž řídil vozidlo i přesto, že měl vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní mu tak v případě odsouzení hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dva roky,“ podotkl Robovský.

Zároveň policisté žádají nejen řidiče ohrožených vozidel, ale také chodce, okolo nichž podezřelý muž projížděl a které mohl ohrozit zejména v ulici Olbrachtova, aby se ozvali prostřednictvím linky 158, nebo se přihlásili přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec-Vratislavice. „Veškeré takto získané informace mohou výraznou měrou dopomoci k objasnění prověřovaného trestného činu,“ dodal tiskový mluvčí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama