reklama

Muž se zákazem řízení ujížděl před policisty, kteří jeli k úplně jinému případu

Liberečtí policisté jeli se zapnutými majáky k dopravní nehodě, když jim jednadvacetiletý muž z Jablonce nad Nisou nedal možnost, aby ho předjeli. Začal policistům ujíždět a zběsilou jízdou ohrozil několik lidí. Policisté zjistili, že měl zákaz řízení, hrozí mu tak trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté žádají svědky o pomoc.

reklama

Policisté libereckého dopravního inspektorátu vyrazili v pátek 13. listopadu krátce po 16. hodině k nahlášené dopravní nehodě. Když vyjížděli z kruhového objezdu na silnici I/14 do ulice Kunratická, Mercedes jedoucí ve stejném směru jim nedal možnost, aby ho předjeli. A to i přesto, že policejní vůz měl zapnuté majáky a sirénu. Řidič navíc začal před policejním vozem ujíždět.

Muži zákona tak předali informace o dopravní nehodě kolegům a zaměřili se na ujíždějící šedý Mercedes. „Nejen, že řidič silného vozu nerespektoval pokyny policistů k zastavení, dopravní značení nebo rychlostní limity, ale ohrozil také několik projíždějících řidičů a chodce,“ vysvětlil mluvčí libereckých policistů Vojtěch Robovský.

Měl platný zákaz řízení všech motorových vozidel

Podle něj zběsilá jízda muže v Mercedesu skončila až po téměř pěti kilometrech, kdy vjel na úzkou komunikaci ulice Na Zvonku a cestu mu zkřížil sanitní vůz. „Policisté zjistili, že mladý muž řídil vozidlo i přesto, že měl vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní mu tak v případě odsouzení hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dva roky,“ podotkl Robovský.

Zároveň policisté žádají nejen řidiče ohrožených vozidel, ale také chodce, okolo nichž podezřelý muž projížděl a které mohl ohrozit zejména v ulici Olbrachtova, aby se ozvali prostřednictvím linky 158, nebo se přihlásili přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec-Vratislavice. „Veškeré takto získané informace mohou výraznou měrou dopomoci k objasnění prověřovaného trestného činu,“ dodal tiskový mluvčí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Desítky lidí s transparenty, českými i černými vlajkami, koňmi a rakví se v sobotu odpoledne vydaly k domu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v Jinačovicích na Brněnsku. Účastníci akce protestovali proti vládním opatřením a protiepidemickému systému (PES), který vnímají jako nesmyslný. Opatření decimují ekonomiku, a i přesto počet nakažených koronavirem stále roste, řekl novinářům organizátor akce Tomáš Franzki.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

Nové mutace koronaviru se začínají rozšiřovat po celém světě a najdou se státy, které už kvůli obavám z nové varianty začínají rušit například lety z rizikových zemí. Odborníci odhadují, že i když je mnoho mutací nakažlivějších než původní typ, vakcína by na ně měla zabírat. Podle některých expertů už SARS-CoV-2 dokázal zmutovat více než tisíckrát, potvrzena je ale zatím necelá desítka čerstvě objevených proměn nemoci COVID-19. Do Česka zatím dorazila mutace s označením „britská“.

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
Slovensko letos předstihne Česko ve výstavbě dálnic o více než 11 kilometrů
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
KOMENTÁŘ: Předbíhání ve frontě na vakcínu je normální. Vláda to měla čekat
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha
Další články
reklama
reklama