reklama

S pistolí přepadl poštu na Českolipsku. Pošťačka vydala peníze, policisté lupiče hledají

Policisté pátrají po ozbrojeném pachateli, který přepadl poštu v Horní Libchavě na Českolipsku. S pistolí v ruce donutil ženu za přepážkou, aby mu vydala peníze. Ženě se naštěstí nic nestalo, policie ale varuje, že muž na útěku může být nebezpečný.

reklama

Bylo krátce po osmé ráno, když na poštu v Horní Libchavě dorazil muž, který požadoval peníze. Žádné zde ale uložené neměl. „Pod pohrůžkou krátké palné zbraně požadoval po pracovnici přepážky vydání hotovosti. Ta mu ji pod pohrůžkou násilí vydala,“ sdělil mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Kolik peněz si pachatel odnesl, policisté neuvedli. Podle místních si však muž na větší obnos nepřišel. „Je to malá pošta. Tady nikdy moc peněz není. Jako bývalá pošťačka to vím,“ podotkla jedna z místních. Lidé z obce uvedli, že policisté po pachateli, který k poště zřejmě dorazil pěšky, pátrali. Z toho důvodu celé okolí propátrával vrtulník s termovizí, na místě byli i psovodi.

„Vrtulník tady lítal jako nepříčetný,“ popsal jeden z místních. Další potvrdil, že si nikdo nevšiml žádného auta, a tak pravděpodobně k poště došel pachatel pěšky. „Proto ho tady poté hledali, především po lesích,“ doplnil. Jiný místní pak policisty vybízel, aby se podívali různě do křoví. „Bylo to jen deset minut, nemohl být daleko,“ podotýkal.

Rozsáhlá pátrací akce ale úspěšná nebyla, policisté proto prosí případné svědky, aby volali linku 158. Kontaktovat můžete i redakci Krimi zpráv na e-mailu zpravy@iprima.cz.

„Jednalo se o muže, který byl vysoký zhruba 180 centimetrů, zavalitější postavy. Na sobě měl v době přepadení černý svetr a černou baseballovou čepici, pod rouškou u něj byly zřetelné vousy,“ popsal pachatele Robovský.

Policisté veřejnost varují, aby se pachatele, pokud ho poznají, rozhodně nesnažili sami zadržet. Může být nebezpečný.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak fungují vakcíny v době sílící pandemie? Čísla z nemocnic i ze světa mluví jasně
Koronavirus

Jak fungují vakcíny v době sílící pandemie? Čísla z nemocnic i ze světa mluví jasně

Pandemie nemoci COVID-19 je v České republice znovu na vzestupu. Data z nemocnic i ze světa však jasně ukazují, že se jedná především o epidemii neočkovaných, kteří tvoří drtivou většinu nových případů i hospitalizovaných. Na což ostatně upozornil i ministr zdravotnictví Vojtěch (za ANO). Britská studie navíc dokazuje, že pokud se očkovaný člověk nakazí, nešíří covid tolik jako neočkovaný jedinec.

Bělorusko má už 821 politických vězňů, k mučení patří i úmyslné nakažení covidem
Zahraničí

Bělorusko má už 821 politických vězňů, k mučení patří i úmyslné nakažení covidem

Autokrat Alexandr Lukašenko utahuje šrouby. V zemi denně přibývají političtí vězni, kteří musí snášet fyzický i psychický nátlak vyšetřovatelů. Režim třeba uvězněné nechává záměrně nakazit covidem. „Zatímco loni na podzim mělo Bělorusko asi 50 politických vězňů, aktuálně k 26. říjnu už jich je 821. A o stovkách dalších pravděpodobně nevíme,“ říká Sjarhej Smatryčenka z Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně.

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

Posouváme se do plánované ekonomiky, řekl komentátor o Green Dealu a citoval Lenina

Boj s klimatickou změnou se dotýká i byznysu a firem, které začaly tuto otázku dokonce prosazovat. Zástupce šéfredaktora týdeníku HROT a komentátor Pavel Páral v tom však vidí kalkul. Firmy podle něj hledají příležitost, jak snížit rizika svých byznysů. „Posouváme se z tržní ekonomiky do plánované, ve které má rozhodující roli stát,“ zdůraznil jistoty v podobě jednotlivých vlád v pořadu 360°. V této souvislosti připomněl i známý citát Lenina.

reklama

Domácí zpravodajství

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

reklama