reklama

Muž při pronásledování zlodějů jednoho zabil. Soud ho poslal na 10 let do vězení

Mnoho emocí vyvolalo rozhodnutí soudu v anglickém městě Newcastle. Ten poslal na 10 let do vězení Mihaie Dinisoaea, jenž při pronásledování zlodějů, kteří mu ukradli motorku, způsobil smrt jednoho z nich. Podle policistů neměl brát spravedlnost do vlastních rukou a měl nechat případ vyřešit úřady. Mnoho lidí na sociálních sítích ale s takovým rozsudkem nesouhlasí a muži rumunské národnosti vyjadřují podporu.

reklama

Případ se odehrál letos 5. května. Osmadvacetiletý Josh Molloy a jeho o rok starší komplic odcizili motorku před domem Dinisoaea a začali na ní ujíždět. Majitel si ale krádeže všiml a okamžitě začal dvojici ve svém autě pronásledovat. Po divoké honičce Newcastlem, kterou zaznamenalo několik kamer, 32letý Dinisoae autem srazil oba muže z motorky na zem. Poté podle policistů místo opustil, aniž by jim poskytl pomoc.

Molloy zemřel na místě, druhý ze zlodějů byl převezen do nemocnice. Dinisoae byl zadržetn několik hodin po incidentu. Policistům řekl, že muže pronásledoval, nehodu ale nezpůsobil. Ze zveřejněných záběrů je nicméně patrné, že ke kontaktu jím řízeného auta s motorkou jednoznačně došlo. Původně byl obviněn z vraždy, nakonec ho ale soud uznal vinným ze zabití a ublížení na zdraví v důsledku nebezpečné jízdy. Dinisoae se k oběma činům doznal. Za první zločin dostal od soudu 10 let, za druhý 36 měsíců. Tresty se nicméně nesčítají, informoval web stanice BBC.

Podle inspektorky northumbrijské policie Joanne Brooksové je zřejmé, že Dinisoae ztratil kontrolu nad svými emocemi. Zároveň ale zdůraznila, že rozhodně neměl brát zákon do vlastních rukou. „Neučinil žádný pokus kontaktovat úřady a místo toho se pokusil ty muže dopadnout sám. Záběry jasně ukazují, jak nesmyslné počínání Dinisoaea toho rána nakonec vedlo až ke smrti Joshe,“ uvedla podle webu Sky News.

Koupil bych mu pivo.

Pod facebookovým příspěvkem northumbrijské policie se rozhořely vášnivé debaty. Jeden z diskutujících například napsal, že by Dinisoaevi koupil pivo. Další zase vyjádřili přesvědčení, že se něco podobného dá očekávat, když zločiny zůstávají bez trestu. Celkově má příspěvek přes 11 tisíc komentářů.

A vigilante killer pursued a thief who stole his motorcycle, caused him to collide with a lamp post and then left him to...

Posted by Northumbria Police on Thursday, December 17, 2020

Tagy:
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Později do boje nastoupí i Petra Kvitová či debl Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ve dvouhře pak znovu Kvitová a Tomáš Macháč.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama