reklama

Muž při pronásledování zlodějů jednoho zabil. Soud ho poslal na 10 let do vězení

Mnoho emocí vyvolalo rozhodnutí soudu v anglickém městě Newcastle. Ten poslal na 10 let do vězení Mihaie Dinisoaea, jenž při pronásledování zlodějů, kteří mu ukradli motorku, způsobil smrt jednoho z nich. Podle policistů neměl brát spravedlnost do vlastních rukou a měl nechat případ vyřešit úřady. Mnoho lidí na sociálních sítích ale s takovým rozsudkem nesouhlasí a muži rumunské národnosti vyjadřují podporu.

reklama

Případ se odehrál letos 5. května. Osmadvacetiletý Josh Molloy a jeho o rok starší komplic odcizili motorku před domem Dinisoaea a začali na ní ujíždět. Majitel si ale krádeže všiml a okamžitě začal dvojici ve svém autě pronásledovat. Po divoké honičce Newcastlem, kterou zaznamenalo několik kamer, 32letý Dinisoae autem srazil oba muže z motorky na zem. Poté podle policistů místo opustil, aniž by jim poskytl pomoc.

K tématu

Molloy zemřel na místě, druhý ze zlodějů byl převezen do nemocnice. Dinisoae byl zadržetn několik hodin po incidentu. Policistům řekl, že muže pronásledoval, nehodu ale nezpůsobil. Ze zveřejněných záběrů je nicméně patrné, že ke kontaktu jím řízeného auta s motorkou jednoznačně došlo. Původně byl obviněn z vraždy, nakonec ho ale soud uznal vinným ze zabití a ublížení na zdraví v důsledku nebezpečné jízdy. Dinisoae se k oběma činům doznal. Za první zločin dostal od soudu 10 let, za druhý 36 měsíců. Tresty se nicméně nesčítají, informoval web stanice BBC.

Podle inspektorky northumbrijské policie Joanne Brooksové je zřejmé, že Dinisoae ztratil kontrolu nad svými emocemi. Zároveň ale zdůraznila, že rozhodně neměl brát zákon do vlastních rukou. „Neučinil žádný pokus kontaktovat úřady a místo toho se pokusil ty muže dopadnout sám. Záběry jasně ukazují, jak nesmyslné počínání Dinisoaea toho rána nakonec vedlo až ke smrti Joshe,“ uvedla podle webu Sky News.

Koupil bych mu pivo.

Pod facebookovým příspěvkem northumbrijské policie se rozhořely vášnivé debaty. Jeden z diskutujících například napsal, že by Dinisoaevi koupil pivo. Další zase vyjádřili přesvědčení, že se něco podobného dá očekávat, když zločiny zůstávají bez trestu. Celkově má příspěvek přes 11 tisíc komentářů.

A vigilante killer pursued a thief who stole his motorcycle, caused him to collide with a lamp post and then left him to...

Posted by Northumbria Police on Thursday, December 17, 2020

Tagy: Velká Británie motorka honička krádež soud zloději zabití Newcastle vězení smrt Mihai Dinisoae

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama