Muž se sekerou útočil v domě v Tišnově. Pět lidí je těžce zraněných, zasahoval vrtulník

Muž se sekerou útočil v bytovém domě v Tišnově.

Muž se sekerou útočil v domě v Tišnově. Pět lidí je těžce zraněných

V domě v Tišnově u Brna v pondělí večer útočil muž se sekerou. Záchranáři měli v péči šest pacientů, pět z nich utrpělo těžká zranění. Utrpěli bodná a sečná zranění, informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník. Mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka řekl, že útočníka policisté zadrželi.

„Napadení bylo ohlášeno po 19. hodině. Útočník, který napadl členy rodiny, je v rukou policie. Na místě jsou policejní hlídky i vyšetřovatelé, místo činu je zajištěno,“ řekl CNN Prima NEWS Chaloupka s tím, že policisté budou podrobnosti činu teprve zjišťovat.

Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. „Jednalo se o mimořádnou událost prvního stupně. Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme,“ uvedla Bothová. Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic.

Podle informací CNN Prima NEWS měl v domě útočit rodinný příbuzný. Podle některých neověřených informací to měl být švagr, který prý řádil jako smyslu zbavený a zaútočil na všechny členy rodiny. Policisté ani záchranáři tuto informaci nepotvrdili a ani nevyvrátili.

Tagy: