reklama

Milenku jsem uškrtil při sexu a zakopal u Karviné, přiznal se muž. Nechtěl jí dát peníze

V pondělí začal Krajský soud v Ostravě opět projednávat případ uškrcené ženy, která byla minulý rok nalezena zakopaná v lese nedaleko Karviné. Obžalovaný Lubomír Gavenda usedl na lavici a k činu se přiznal. Dle jeho slov uškrtil ženu v autě během intimního styku kvůli tomu, aby jí nemusel vracet peníze. Do dluhů se dostal kvůli své závislosti na sportovním sázení.

reklama

Lubomír Gavenda pracoval až do minulého roku jako skladník a právě zde se seznámil se svou novou známostí a budoucí milenkou. Žena byla sice vdaná, ale dle slov obžalovaného byla ve sbližování mnohem aktivnější. Vztah dokonce přerostl v takovou míru důvěry, že mu jeho milenka zapůjčila 100 tisíc korun, aby mohl splatit své dluhy, které mu vznikly v souvislosti s jeho hráčskou vášní.

„S cílem snížit svůj dluh se rozhodl, že zavraždí svou věřitelku a tím pádem nebude muset vracet peníze, které si od ní půjčil,“ řekl pro CNN Prima NEWS státní zástupce Michal Król. Obžalovaný k tomu v pondělí u soudu nevypovídal, vyjádřil ale snahu o dohodu se státním zástupcem o výši trestu.

„Je mi to líto,“ řekl stroze obžalovaný k celému incidentu. Státní zástupce požaduje minimálně 17 let vězení. Během výslechu se Gavenda snažil kriminalisty přesvědčit, že ženu nezabil záměrně. Prý po něm chtěla, aby se k ní choval násilně a aby ji škrtil. Právě během škrcení na odlehlém místě nedaleko Žermanické přehrady žena zemřela. Znalci ale takovou obhajobu odmítají a přiklání se spíše k variantě úmyslného zabití.

Státní zástupce nevěří ani výpovědi, že ženu zakopal agresor v šoku. Když obžalovaný zjistil, že ji zardousil, naložil podle obžaloby její tělo do kufru auta a jezdil s ním po městě. Než ji pohřbil v lese, ještě údajně prohledal její byt. To a také fakt, že milence zároveň dlužil peníze, vede státního zástupce k domněnce, že se jedná o předem připravenou úkladnou vraždu.

Hrob kopal více než pět hodin

Incident se stal loni v červenci, 42letá žena zmizela a policisté po ní pátrali dlouhé tři týdny. Prohledali úplně všechno, v rojnici obcházeli lesíky a houští, pátrali i v korytě řeky Lučiny. Z jejího zmizení nejprve podezřívali manžela, ale ten odmítal, že by ženě ublížil.

„Žili dobře, o víkendech spolu stále chodili na hory, nebo když měli volno. Oba pracovali. Všude byli spolu, žádné kolize mezi nimi nebyly,“ uvedl dříve jejich soused. Pak ale policisté zjistili, že žena měla milence – a ten je sám dovedl k místu, kde tělo manželky zakopal. Hrob prý obžalovaný hloubil více než pět hodin. Její tělo zakopal v Karviné-Loukách.

Vzhledem k tomu, že obžalovaný souhlasil s uzavřením dohody, nebudou již svědci vyslýcháni. Soudu bude předložena dohoda, o které se rozhodne.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš, Němcová, Paroubek. Kdo další by se mohl ucházet o Hrad, kdyby Zeman abdikoval?
Prezidentské volby 2023

Babiš, Němcová, Paroubek. Kdo další by se mohl ucházet o Hrad, kdyby Zeman abdikoval?

Současná komplikovaná situace kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana vyvolává řadu otázek. Pokud by byla hlava státu nucena kvůli svému zdravotnímu stavu abdikovat, musely by do 90 dnů proběhnout nové prezidentské volby. To by však znamenalo, že by z volebního klání byly v podstatě vyloučeni nepolitičtí kandidáti, kteří by neměli dostatek času pro sběr podpisů občanů.

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou
Rádce

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou

Pečlivě číst nabídky a smlouvy dodavatelů energie a nenaletět takzvaným energetickým šmejdům. To jsou dvě zásadní rady pro spotřebitele, kterých se týká dobrovolná či aktuálním děním vynucená změna dodavatelů energií. Těmito tipy nabádá k opatrnosti třeba ředitel Teplárenského sdružení Martin Hájek. „Řada lidí je v krizové situaci a energetičtí šmejdi budou mít žně,“ varoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik
Politika

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Stejné oblečení i chybějící datum: Lidé spekulují o věrohodnosti videa se Zemanem

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek zveřejnil videozáznam z nedávné schůzky v ÚVN, kde prezidenta Miloše Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Někteří lidé na sociálních sítích začali pochybovat o tom, zda byly záběry pořízené skutečně 14. října. Podezření vyvolává fakt, že Mynář i Vondráček během 21. října vystoupili ve veřejném prostoru s úplně stejným oblečením, které měli na sobě i před týdnem.

Další brutální vražda ve Francii. Vrah seniorovi usekl hlavu a pak ho vykuchal

Francií otřásla další brutální vražda, která se stala ve městečku Bollène na jihu země. Dvě zdravotní sestry šly za 80letým důchodcem na rutinní návštěvu, v jeho bytě ale našly už jen zohavené tělo bez hlavy a vnitřností. Hlavním podezřelým je vnuk oběti, policie ho již zadržela. Brutalitou je vražda podobná té z minulého týdne, kdy pachatel své oběti také uřízl hlavu. K hrůznému činu došlo rovněž na jihu Francie.

Šejkovské kostýmy nechte doma. Newcastle prosí žertující fanoušky o změnu outfitu

Jakmile převzal Newcastle United Veřejný investiční fond Saúdské Arábie, zavládla u fanoušků tradiční anglické fotbalové značky velká radost. Vidinu obrovských financí a potenciálního vzestupu Newcastlu oslavili i tak, že na první zápas pod novými majiteli vyrazili mnozí příznivci v improvizovaném oblečení šejků. To se ale klubu nelíbí a mluví o kulturně nevhodném kroku. Vedení žádá fanoušky o „anglický“ outfit.

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?

Kvůli rapidně se zhoršující epidemické situaci v Česku vláda přikročila ke zpřísnění koronavirových opatření. Nově bude muset personál restaurací a dalších podniků kontrolovat certifikáty svých hostů. Dále skončí pojišťovnou hrazené testování na COVID-19 pro dospělé, zkrátí se platnost provedených testů i doba karantény a v neposlední řadě se obnoví povinnost nosit respirátory ve všech vnitřních prostorech. Přinášíme vám přehled nově schválených vládních restrikcí.

Testy kontrolovat nechceme, brání se hospodští. Někteří budou nová nařízení bojkotovat

Majitelé restaurací se obávají, že jim kvůli novým proticovidovým opatřením, která začnou platit od 1. listopadu, klesnou tržby. Pracovníci stravovacích podniků totiž nově budou muset kontrolovat hosty, zda mají bezinfekčnost. Skončí také proplácení testů na koronavirus pro dospělé. Ministerstvo zdravotnictví chce novými restrikcemi donutit k vakcinaci dosud neočkované, kterým přitom v očkování nic nebrání.

Zeit gewonnen, alles gewonnen. Co znamenají slova, kterými Zeman rozesmál Vondráčka?

Kancelář prezidenta republiky ve čtvrtek zveřejnila video, na kterém Miloš Zeman z nemocničního lůžka podepisuje rozhodnutí o svolání ustavující schůze Sněmovny 8. listopadu. Na záznamu také z úst prezidenta zazněla slova „Zeit gewonnen, alles gewonnen“, o čemž už se dříve v souvislosti s návštěvou u Zemana zmiňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Co tato čtyři německá slovíčka vlastně znamenají?

reklama