Zloděj se v kradené bundě nakrucoval před výlohou. Ústecká policie ho snadno dopadla

Kuriózní případ zloděje manekýna museli řešit policisté z Ústecka. Muž totiž z obchodního domu v Ústí nad Labem ukradl zimní bundu. Přímo na ulici v ní následně pózoval před výlohou. K jeho smůle to ale byla dámská bunda a celou dobu ho při tom sledovala kamera městské policie.

Na tísňovou linku strážníků se ozval svědek, který si všiml, že z obchodu s oblečením utíká podezřelý muž a obléká si na sebe červenou, zřejmě ukradenou bundu. Muže, který odpovídal popisu, zahlédli strážníci na kamerovém systému, jak se pohybuje v centru města.

„Operační důstojník na kamerovém systému najel na toho člověka a předávali si ho z kamery na kameru. Že je to on, jsme zjistili v okamžiku, kdy si tu bundu zkoušel před výlohou jednoho z krámů,“ objasnil mluvčí Městské policie Ústí nad Labem Jan Novotný.

Muž se zřejmě vžil do role manekýna. Výlohu používal jako zrcadlo, prohlížel se ze všech stran a sám sobě jako model pózoval. K jeho smůle šlo ovšem o dámskou bundu, a i když si ji v další ulici sundal, pozornosti strážníků už neunikl.

„Bohužel si ji moc neužil, protože za dvě minuty byl zadržen,“ uvedl Novotný. „Je to každodenní záležitost, bohužel. Z 90 procent to jsou Romové a feťáci,“ popsala prodavačka s tím, že oblečení pak prodají a za získané peníze si koupí dávku.

„Odcizí vlastně cokoli. Boty, kalhoty, bundy, to, co jde prodat. Peníze pak použijí pro vlastní potřebu, ať to jsou narkomani, anebo lidé, kteří se chtějí jenom obléknout,“ dodal mluvčí strážníků.

Ve správním řízení teď hrozí manekýnovi tučná pokuta, pokud se mu prokážou i další případy krádeží, začnou se o něj zajímat kriminalisté.

Tagy: