reklama

Volal v bytě o pomoc. Když dorazili policisté, našli recidivistu a varnu drog

Pražští policisté mají za sebou nečekaný úlovek. V ranních hodinách vyjížděli do jednoho z bytů na Žižkově, ze kterého se ozývalo mužské volání o pomoc. Když dorazili na místo, byt nikdo neotevíral. Ve chvíli, kdy se do něj dostali, ocitli se uprostřed drogového doupěte. Zadrželi trestaného recidivistu a větší množství drog.

reklama

Na hlasité volání zareagovali sousedé a na místo zavolali policii. Ta se pokusila do bytu dostat, ale nikdo neotevíral. „Z obavy, že se v něm nachází osoby v ohrožení života, provedli jsme spolu s hasiči vstup pomocí plošiny přes otevřené balkonové dveře,“ informovali kriminalisté.

Když se dostali dovnitř bytu, nestačili se divit. Překvapil je silný zápach chemikálií, navíc se v místnosti nacházeli věci na výrobu drog. Jednalo se o kompletní varnu. Kromě toho objevili přes 250 gramů čerstvě vyrobeného pervitinu, heroin a další zakázané látky.

„Z tohoto důvodu byl osmadvacetiletý recidivista, který byl za poslední roky za obdobnou majetkovou trestnou činnost již odsouzen, převezen na policejní služebnu. V současné chvíli je obviněný ze spáchání trestného činu držení a výroba drog, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ upřesnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Na rozhodnutí soudu si obviněný počká ve vazební věznici.

K tématu

Tagy: Policie ČR Žižkov krimi byt pervitin výroba drog recidivista Praha

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama