reklama

Volal v bytě o pomoc. Když dorazili policisté, našli recidivistu a varnu drog

Pražští policisté mají za sebou nečekaný úlovek. V ranních hodinách vyjížděli do jednoho z bytů na Žižkově, ze kterého se ozývalo mužské volání o pomoc. Když dorazili na místo, byt nikdo neotevíral. Ve chvíli, kdy se do něj dostali, ocitli se uprostřed drogového doupěte. Zadrželi trestaného recidivistu a větší množství drog.

reklama

Na hlasité volání zareagovali sousedé a na místo zavolali policii. Ta se pokusila do bytu dostat, ale nikdo neotevíral. „Z obavy, že se v něm nachází osoby v ohrožení života, provedli jsme spolu s hasiči vstup pomocí plošiny přes otevřené balkonové dveře,“ informovali kriminalisté.

Když se dostali dovnitř bytu, nestačili se divit. Překvapil je silný zápach chemikálií, navíc se v místnosti nacházeli věci na výrobu drog. Jednalo se o kompletní varnu. Kromě toho objevili přes 250 gramů čerstvě vyrobeného pervitinu, heroin a další zakázané látky.

„Z tohoto důvodu byl osmadvacetiletý recidivista, který byl za poslední roky za obdobnou majetkovou trestnou činnost již odsouzen, převezen na policejní služebnu. V současné chvíli je obviněný ze spáchání trestného činu držení a výroba drog, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ upřesnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Na rozhodnutí soudu si obviněný počká ve vazební věznici.

Tagy:

Hlavní zprávy

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíce za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama