reklama
CNN Prima News sídliště

sídliště

Výpis příspěvků ke štítku „sídliště“

Příliš hlučná samota. K panelákům patří šeď, sex od sousedů, ale i příroda a spousta mýtů

2. listopadu 2021 07:58

Od začátku výstavby obřího pražského sídliště Jižní Město uplynulo 50 let, dnes v podobném prostředí bydlí po celé republice kolem 2,5 milionu Čechů. Sociolog Ondřej Špaček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak se v panelácích žilo za Husáka, proč se ani po revoluci neproměnily v nebezpečné ghetto, co mají společného s pevností i co na ně říkal americký boxer Mike Tyson.

Kde zaparkovat? Řidiči nemají ve Zlíně na sídlištích místo, komplikují průjezd hasičů

29. září 2021 22:32

Zoufalství při snaze zaparkovat na přeplněném sídlišti prožívají řidiči v nejednom českém městě. Výjimkou není ani Zlín, kde chybí stovky parkovacích míst. Jejich nedostatek pak často nutí řidiče parkovat všemi možnými způsoby, a to i za cenu pokuty. Ohrožují přitom průjezd sanitek nebo hasičů. Město proto rychle buduje velká parkoviště, a uvažuje dokonce o nepopulárních „modrých zónách“.

V oblíbeném parku v Plzni padne 70 stromů kvůli novostavbě. Místní se bouří a žalují město

17. září 2021 19:50

Na 70 zdravých stromů v plzeňském Borském parku má padnout kvůli stavbě nového bytového domu. Zastupitelstvo města dalo souhlas k prodeji pozemku developerovi. Tomu teď chybí už jen získat stavební povolení a může se stavbou začít. Obyvatelé této jižní plzeňské čtvrti se ale bouří. Sepsali petici a padla už i žaloba.

Papež navštívil největší romské ghetto na Slovensku. Jak vzniklo sídliště Luník IX

14. září 2021 07:59

Sídliště Luník IX v Košicích je největší vyloučenou lokalitou na Slovensku. Na rozpadajícím se panelovém sídlišti žije nejméně 4 500 Romů, které v úterý 14. září navštívil papež František. Z některých kvartýrů tu vlastně zůstávají jen betonová jádra bez oken, přesto se v nich nadále bydlí. V 80. letech sídliště „založil“ primátor Košic a pozdější slovenský prezident Rudolf Schuster, aby vystěhoval Romy z historického jádra města.

reklama