CNN Prima News Českolipsko

Českolipsko

Výpis příspěvků ke štítku „Českolipsko“

Detaily případu uhořelé ženy z Českolipska: V autě bylo tisíc stupňů. Muži hrozí tvrdý trest

13. března 2023 18:52

Liberecký soud pokračuje v objasňování otřesného případu usmrcení ženy, která uhořela v autě na Českolipsku. Podle obžaloby ji měl její manžel nejprve omráčil paralyzérem. Následně údajně zapálil vůz, ve kterém se ochromená žena nacházela. Vše se měl přitom snažit namaskovat tak, aby neštěstí vypadalo jako nehoda, při které vozidlo narazilo do stromu.

To se nemělo stát. Smrt dobrovolného hasiče Honzy oplakávají známí i kolegové

1. prosince 2022 08:48

Skalice u České Lípy se jen velmi pomalu vzpamatovává z tragické smrti místního dobrovolného hasiče Jana D. Na toho se zřítil strop při průzkumu domu zasaženého požárem. Devětatřicetiletý muž se letos oženil a mělo se mu narodit dítě. Podle starosty patřil k nejaktivnějším hasičům a byl v minulosti i místním zastupitelem.

Ženě trčely kosti ven, pomalu umírala. Spolubydlící sanitku nezavolal, bál se poplatku

4. května 2022 20:02

Policisté na Českolipsku obvinili 55letého muže ze Slovenska z neposkytnutí pomoci, hrozí mu až dva roky vězení. Jeho spolubydlící zemřela, když tři týdny u něj doma pobývala s neléčenou a velmi bolestivou otevřenou zlomeninou krčku ramene. Pomoc muž své krajance nepřivolal, i když se její stav zhoršoval, protože neměla v Česku zdravotní pojištění. Muž se bál, že by musel výjezd platit za ženu, uvedla na webu policie regionální mluvčí Ivana Baláková.