reklama

Řidič českého autobusu měl konflikt s maďarskými celníky, skončil v poutech

Řidič českého autobusu skončil v poutech poté, co měl konflikt na chorvatsko-maďarské hranici. Došlo k němu hodinu po půlnoci na neděli. Řidič se měl ohradit proti postupu maďarských celníků. Tamní policie nechala stát autobus s 50 českými občany včetně malých dětí čtrnáct hodin na hranici.

reklama

„Mohu potvrdit, že došlo k incidentu mezi řidičem a policistkou na hranici. Případ vyšetřuje kriminální policie Maďarska. Vyslýchají svědky, až budou vyslechnuti a sepíšou se protokoly, bude autobus propuštěn,“ uvedl kolem 14:00 hodiny pro agenturu ČTK český konzul ve Splitu Juraj Varga. „Podrobnosti incidentu velvyslanectví nezná,“ dodal. Celým incidentem se nyní zabývá velvyslanectví České republiky v Budapešti.

Případ se odehrál po jedné hodině ráno. Od té doby stál autobus na hranici, zatímco policisté vyslýchali pasažéry a zasahující celníky. „Lidé v autobuse dostali až kolem deváté hodiny ranní 48 malých vod a děti o pár hodin později i malou svačinu,“ sdělila CNN Prima NEWS delegátka cestovní kanceláře T Split Tour Kateřina Macourová, jejíž klienti byli mezi cestujicími.

K tématu

„Přijel chorvatský celník, který nám sdělil, že máme vystoupit z autobusu, ale děti můžeme nechat spát. Kousek jsme popojeli a přišla maďarská celnice. Prohlásila, že v autobuse nesmí nikdo být. Řidič ukázal celnici zavazadlový prostor, pak přišla druhá maďarská celnice, která chtěla prostor vidět znovu,“ uvedla Macourková.

Řidič se ženou podle Macourkové chvíli dohadovali. „Nato si řidič chtěl vyfotit identifikační číslo celnice a volat na ambasádu. Podařilo se mu jednu celnici v budce vyfotit, otočil se a chtěl se podívat do telefonu, načež ho druhá celnice chytla za ruku. On se v pudu sebezáchovy ohnal, snažil se ji setřást a ona upadla. Na řidiče se vrhli celníci, nasadili mu pouta a odvedli ho,“ popsala Macourková.

Autobus se v neděli se všemi cestujícími krátce po 15. hodině rozjel směrem do Česka. Za jeho volant znovu usedl řidič, kterého po vyslechnutí policie propustila.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama