reklama

Na hranici života a smrti: Příběh Siy a Piškota, psů z Rumunska

Narodit se jako pes v některých zemích světa není zrovna ideální. Váš životní příběh může totiž být velmi strastiplný a krátký. Na druhou stranu existují i lidé, kterým váš osud nemusí být lhostejný a pro vaši záchranu by udělali maximum. Zde jsou příběhy dvou pejsků, kteří prostřednictvím organizace Heart for Romanian dogs, z. s., dostali druhou šanci na život.

reklama

Piškot a Sia byli ve stejné době nalezeni v rumunském státním útulku doslova chvíli před smrtí. Záchranáři je převezli k veterinárnímu lékaři, který netajil svůj údiv nad snahou bojovat zejména o Piškotovu záchranu, protože ho považoval fakticky již za mrtvého. Zpětně při prostudování zdravotní zprávy z doby Piškotova nálezu se vyjádřil obdobně pro eutanazii i český veterinář, ani jeden z nich nevěřil, že Piškot přežije. Pokud by Piškot byl nalezen byť jen o dva dny později, už by tu s námi dnes nebyl. Sia byla sice v o něco málo lepším zdravotním stavu než Piškot, avšak po psychické stránce se jednalo o naprosto vyděšeného, zlomeného a při snaze o jakoukoliv manipulaci i agresivního psa.

Oba trpěli silnou podvýživou, měli metabolické i jiné potíže. Piškot trpěl silnými kožními a močovými problémy. Veterinář však tvrdě pracoval a po „stabilizaci“ jejich zdravotního stavu putovali oba do soukromého azylu, kde o ně bylo krásně postaráno. Dostávali léky, speciální stravu a učili se lidem znovu věřit. Postupně začali opět připomínat pejsky a ne zubožené trosky. Dnes již má Piškot svůj domov v České republice a je nadmíru spokojený. Siuška stále na svůj milující domov čeká, bohužel i po mnoha měsících v azylu stále nedůvěřuje lidem a práce s ní je velmi náročná. Největší radost Sie udělá naopak dobré jídlo, je totiž veliký žrout. Z fotografií můžete sami na vlastní oči posoudit, jaký boj si oba vybojovali.

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama