reklama

Na hranici života a smrti: Příběh Siy a Piškota, psů z Rumunska

Piškot ve státním útulku a v novém domově

Narodit se jako pes v některých zemích světa není zrovna ideální. Váš životní příběh může totiž být velmi strastiplný a krátký. Na druhou stranu existují i lidé, kterým váš osud nemusí být lhostejný a pro vaši záchranu by udělali maximum. Zde jsou příběhy dvou pejsků, kteří prostřednictvím organizace Heart for Romanian dogs, z. s., dostali druhou šanci na život.

reklama

Piškot a Sia byli ve stejné době nalezeni v rumunském státním útulku doslova chvíli před smrtí. Záchranáři je převezli k veterinárnímu lékaři, který netajil svůj údiv nad snahou bojovat zejména o Piškotovu záchranu, protože ho považoval fakticky již za mrtvého. Zpětně při prostudování zdravotní zprávy z doby Piškotova nálezu se vyjádřil obdobně pro eutanazii i český veterinář, ani jeden z nich nevěřil, že Piškot přežije. Pokud by Piškot byl nalezen byť jen o dva dny později, už by tu s námi dnes nebyl. Sia byla sice v o něco málo lepším zdravotním stavu než Piškot, avšak po psychické stránce se jednalo o naprosto vyděšeného, zlomeného a při snaze o jakoukoliv manipulaci i agresivního psa.

/ fotografií

Oba trpěli silnou podvýživou, měli metabolické i jiné potíže. Piškot trpěl silnými kožními a močovými problémy. Veterinář však tvrdě pracoval a po „stabilizaci“ jejich zdravotního stavu putovali oba do soukromého azylu, kde o ně bylo krásně postaráno. Dostávali léky, speciální stravu a učili se lidem znovu věřit. Postupně začali opět připomínat pejsky a ne zubožené trosky. Dnes již má Piškot svůj domov v České republice a je nadmíru spokojený. Siuška stále na svůj milující domov čeká, bohužel i po mnoha měsících v azylu stále nedůvěřuje lidem a práce s ní je velmi náročná. Největší radost Sie udělá naopak dobré jídlo, je totiž veliký žrout. Z fotografií můžete sami na vlastní oči posoudit, jaký boj si oba vybojovali.

/ fotografií

K tématu

Tagy: Rumunsko azyl záchrana zvířat týrání zvířat proměna záchrana života pes
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Vláda v pátek dopoledne během 15minutového on-line zasedání schválila opatření o omezení obchodu. Reagovala tak na čtvrteční zrušení opatření Nejvyšším správním soudem (NSS). Informoval o tom mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) už ve čtvrtek uvedl, že plánuje nahradit normu novou verzí opatření proti šíření covidu. V novém opatření chybí například omezení maximálního počtu účastníků demonstrací na 100.

Hrozí Česku arbitráže kvůli regulaci hazardu? Soudní dvůr EU přijal důležité rozhodnutí
reklama
reklama
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?

Reportáž

Domácí zpravodajství

Volební model: Piráti a STAN vedou před ANO a Spolu. Šlachta si jde pro státní příspěvek
Další články
reklama
reklama