reklama

Na hranici života a smrti: Příběh Siy a Piškota, psů z Rumunska

Piškot ve státním útulku a v novém domově
Foto:

Narodit se jako pes v některých zemích světa není zrovna ideální. Váš životní příběh může totiž být velmi strastiplný a krátký. Na druhou stranu existují i lidé, kterým váš osud nemusí být lhostejný a pro vaši záchranu by udělali maximum. Zde jsou příběhy dvou pejsků, kteří prostřednictvím organizace Heart for Romanian dogs, z. s., dostali druhou šanci na život.

reklama

Piškot a Sia byli ve stejné době nalezeni v rumunském státním útulku doslova chvíli před smrtí. Záchranáři je převezli k veterinárnímu lékaři, který netajil svůj údiv nad snahou bojovat zejména o Piškotovu záchranu, protože ho považoval fakticky již za mrtvého. Zpětně při prostudování zdravotní zprávy z doby Piškotova nálezu se vyjádřil obdobně pro eutanazii i český veterinář, ani jeden z nich nevěřil, že Piškot přežije. Pokud by Piškot byl nalezen byť jen o dva dny později, už by tu s námi dnes nebyl. Sia byla sice v o něco málo lepším zdravotním stavu než Piškot, avšak po psychické stránce se jednalo o naprosto vyděšeného, zlomeného a při snaze o jakoukoliv manipulaci i agresivního psa.

/ fotografií

Oba trpěli silnou podvýživou, měli metabolické i jiné potíže. Piškot trpěl silnými kožními a močovými problémy. Veterinář však tvrdě pracoval a po „stabilizaci“ jejich zdravotního stavu putovali oba do soukromého azylu, kde o ně bylo krásně postaráno. Dostávali léky, speciální stravu a učili se lidem znovu věřit. Postupně začali opět připomínat pejsky a ne zubožené trosky. Dnes již má Piškot svůj domov v České republice a je nadmíru spokojený. Siuška stále na svůj milující domov čeká, bohužel i po mnoha měsících v azylu stále nedůvěřuje lidem a práce s ní je velmi náročná. Největší radost Sie udělá naopak dobré jídlo, je totiž veliký žrout. Z fotografií můžete sami na vlastní oči posoudit, jaký boj si oba vybojovali.

/ fotografií

K tématu

Tagy: Rumunsko azyl záchrana zvířat týrání zvířat proměna záchrana života pes
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Jen do práce, na nákup a do přírody. Vláda omezuje pohyb na veřejnosti

Jen do práce, na nákup a do přírody. Vláda omezuje pohyb na veřejnosti

Od čtvrtka budou moct Češi pouze na nákup, do práce a domu. Vláda rozhodla o omezení pohybu i o uzavření maloobchodů a služeb. To vše platí od čtvrtečního rána od 6:00 až do 3. listopadu. Výjimku mají prodejny základního sortimentu. Velkoobchod bude bez omezení. Opatření proti koronaviru z posledních týdnů totiž zatím nefungují, a vláda tak musela přistoupit k dalším, řekl na mimořádné tiskové konferenci ve středu premiér Andrej Babiš. Zároveň se omluvil za to, že lidem tím znepříjemnil život.

Koronavirus

Bavorsko chce zavést povinné testy pro pendlery, dotknou se především Česka a Rakouska

Bavorsko chce zavést povinné testy pro pendlery, dotknou se především Česka a Rakouska

Bavorsko chce zavést povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v zahraničí. V zemském sněmu to oznámil bavorský premiér Markus Söder. Opatření, které má podle něj zabránit uzavření hranic, se podle agentury DPA dotkne především pendlerů z Česka a Rakouska. Napříště budou muset předkládat negativní test na koronavirus jednou týdně. Kdy začne opatření platit, zatím není jasné.

reklama
Havlíček: Zavřeným firmám stát zaplatí plné mzdy. COVID nájemné bude i pro další obory
Prymula povolí ligové zápasy za podmínky pravidelného testování. Termín ale nesdělil
reklama
reklama
Šéf krizového štábu Hamáček má pozitivní test na koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Jak mohou vypadat vyznamenání během pandemie? Prymula jde znovu za Zemanem
Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít
Poslanci chtějí rozšířit okruh osob, které mají mít nárok na příspěvek 500 Kč
Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu
Další články
reklama
reklama