reklama

Na koupališti v Praze se utopil padesátiletý muž, dalšího záchranáři marně hledají

V pražském biotopu Lhotka v pátek dopoledne utonul padesátiletý návštěvník. Plavčíci, policisté a nakonec záchranáři bojovali desítky minut o jeho život, bohužel marně.

reklama

„Na koupaliště vyráželi policisté po tísňovém volání, že se má ve vodě topit jeden z návštěvníků. Na místě zjistili, že muž byl již vytažen z vody a byla mu poskytnuta první pomoc ze strany plavčíků, policisté v ní pokračovali a následně muže předali záchranářům,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí policie Jan Daněk.

„Záchranáři zhruba 45 minut bojovali o jeho život, funkci srdce se jim ale obnovit nepodařilo a muž na místě zemřel,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Policejní vyšetřovatelé nyní musí zjistit, co konkrétně se stalo. Pomoci by jim mohli svědci, kteří na koupališti v inkriminované době byli.

K tématu

„Pán údajně uklouznul a bouchnul se do hlavy a než mu někdo přišel na pomoc, tak se utopil. Takže žádný infarkt, ale úraz. Vytáhli ho za pět, šest minut,“ řekl CNN Prima NEWS jeden z návštěvníků.

Další případ utonutí se stal ve středu na Hostivařské přehradě. Do vody skočil devětadvacetiletý muž, jenže už nevyplaval. I přes rychlý zásah se jej záchranářům nepodařilo najít. Pátrací akce pokračovala i v pátek, potápěči ho hledali pomocí sonaru.

Záchranáři nabádají všechny ty, kteří se chystají vyrazit koupat, aby byli velice opatrní. Základním pravidlem je nechodit k vodě sám. Vždy by měl být nablízku někdo, kdo může v případě potřeby ihned zasáhnout. Než se vydáte do vody, měli byste se nejprve ovlažit, aby organismus nedostal v horkém počasí šok. Neskákejte také do vody, kterou neznáte a nevidíte pod hladinu.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama