Na koupališti v Praze se utopil padesátiletý muž, dalšího záchranáři marně hledají

Na koupališti na pražské Lhotce utonul muž.

V pražském biotopu Lhotka v pátek dopoledne utonul padesátiletý návštěvník. Plavčíci, policisté a nakonec záchranáři bojovali desítky minut o jeho život, bohužel marně.

„Na koupaliště vyráželi policisté po tísňovém volání, že se má ve vodě topit jeden z návštěvníků. Na místě zjistili, že muž byl již vytažen z vody a byla mu poskytnuta první pomoc ze strany plavčíků, policisté v ní pokračovali a následně muže předali záchranářům,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí policie Jan Daněk.

„Záchranáři zhruba 45 minut bojovali o jeho život, funkci srdce se jim ale obnovit nepodařilo a muž na místě zemřel,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Policejní vyšetřovatelé nyní musí zjistit, co konkrétně se stalo. Pomoci by jim mohli svědci, kteří na koupališti v inkriminované době byli.

„Pán údajně uklouznul a bouchnul se do hlavy a než mu někdo přišel na pomoc, tak se utopil. Takže žádný infarkt, ale úraz. Vytáhli ho za pět, šest minut,“ řekl CNN Prima NEWS jeden z návštěvníků.

Další případ utonutí se stal ve středu na Hostivařské přehradě. Do vody skočil devětadvacetiletý muž, jenže už nevyplaval. I přes rychlý zásah se jej záchranářům nepodařilo najít. Pátrací akce pokračovala i v pátek, potápěči ho hledali pomocí sonaru.

Záchranáři nabádají všechny ty, kteří se chystají vyrazit koupat, aby byli velice opatrní. Základním pravidlem je nechodit k vodě sám. Vždy by měl být nablízku někdo, kdo může v případě potřeby ihned zasáhnout. Než se vydáte do vody, měli byste se nejprve ovlažit, aby organismus nedostal v horkém počasí šok. Neskákejte také do vody, kterou neznáte a nevidíte pod hladinu.

Tagy: