reklama

Bitka na Jablonecku má dohru. Některým účastníkům hrozí až tři roky vězení

Až tři roky vězení hrozí některým účastníkům hromadné bitky dvou znesvářených rodin v Jablonci nad Nisou. Policisté nyní postupně všechny vyslýchají. Obě strany sporu se navzájem z vyprovokování divoké rvačky přímo uprostřed sídliště obviňují.

reklama

Bitka se strhla mezi příslušníky dvou rodin ze sousedních měst — Jablonce a Liberce, které mají navzájem dlouhodobé spory. Jeden se má týkat dnes již bývalého vztahu ženy z Jablonce a muže z Liberce. Expartneři se navzájem obviňují z pronásledování a vydírání. A neshodnou se ani v tom, kdo koho opustil.

„Nepřenesl přes srdce, že jsem si našla jiného, zveřejňoval moje intimní fotky, dělal mi ostudu,“ popisuje žena. Její expřítel ale tvrdí, že ho naopak už delší dobu pronásleduje ona a vyjmenovává dlouhý seznam toho, co mu žena a její rodina údajně způsobily.

K tématu

U bitky nechyběly ani paralyzéry

V posledních dnech ale konflikty vyvrcholily vzájemným napadáním na sociálních sítích, až v úterý večer obě skupiny neudržely nervy na uzdě a pustily se do sebe vším, co měly po ruce. Nechyběly ani paralyzéry. „Museli jsme se nachystat, báli jsme se, že nás tady všechny pozabíjejí,“ tvrdil jeden z členů jabloneckého klanu. Roman Grundza, hlava liberecké rodiny, naopak tvrdí, že se chtěl prát maximálně jeden na jednoho, pak už se ale prý museli všichni bránit. Ukazuje přitom na auto poničené od úderů tyčemi.

Vyšetřovatele teď čeká náročná práce – analyzují amatérské záznamy bitky, vyslýchají postupně desítky zúčastněných lidí. „V minulosti jsme již v souvislosti se sporem mezi těmito dvěma rodinami prověřovali oznámení některých jeho účastníků, jednalo se jak o podezření ze spáchání trestných činů, tak i přestupků,“ říká jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Policisté teď podezřívají některé účastníky rvačky z několika trestných činů — tím nejvážnějším je nebezpečné vyhrožování, protože tyče v jejich rukách považují za zbraně. Za tento trestný čin, pokud soud shledá někoho vinným, je možné za mřížemi strávit až tři roky. Jisté je, že se už teď účastníkům bitky dostalo na sociálních sítích mnoho negativních reakcí. Jak přiznává Roman Grundza, udělali prý takhle špatné jméno všem Romům. „Lidi viděli na videu Romy s tyčemi v rukách a už nerozlišují, kdo za co může, proč se to stalo a vztáhnou to na všechny Romy, co tu žijí. Že jsou takoví a je to u nich normální,“ dodává.

Další hlavní zprávy

Ekologie

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Prezident USA Joe Biden ve středu jen několik hodin po vstupu do funkce nařídil návrat Spojených států k pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Z té USA vyvedl bývalý prezident Donald Trump, který ji považoval za ekonomicky nevýhodnou. Biden přijal první den ve funkci také řadu dalších rozhodnutí, jejichž cílem je zvrátit některé ze zásadních kroků předchozí administrativy.

Byznys

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Velké obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Už příští rok by měly tvořit 55 procent jejich zboží. V roce 2028 by pak mělo být na pultech až 73 procent domácích potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci. Zákon ale budí řadu nesouhlasných reakcí. Podle prezidenta Svazu průmyslu a obchodu Tomáše Prouzy některé potraviny výrazně podraží. Kvóty navíc nejde reálně splnit.

Vystoupí ABBA na italském festivalu? Šlo by o návrat skoro po 40 letech
Lidé se vyhýbají karanténě. Dejte jim jednorázový peněžní příspěvek, radí státu vědci
reklama
reklama
Greta si nenechala ujít poslední Trumpův den ve funkci. Měj se staříku, vzkázala mu

Donald Trump

Domácí zpravodajství

Roušku, která se sama sterilizuje, pomohla vyvinout česká laborantka Lucie Filipová
Zabarikádoval se v bytě a držel rukojmí. Chtěl mluvit s reportérem CNN Prima NEWS
Respirátory místo roušek? Nemáme je pro všechny, varuje Prymula před Babišovým nápadem
KOMENTÁŘ: Česko na talíři. Když národní socialisté diktují, čím smíme plnit žaludky
Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí
Další články
reklama
reklama