reklama

Na Liberecku nevyjely některé autobusy. Kvůli covidu je nemá kdo řídit, říkají dopravci

Stovky cestujících v pondělí marně čekaly na zastávce na svůj autobus. Dopravci totiž zrušili desítky spojů kvůli vysokému počtu řidičů, kteří jsou v izolaci nebo v karanténě kvůli onemocnění COVID-19. Autobusy nejezdily například v Libereckém nebo Pardubickém kraji.

reklama

Na některé soupravy čekali marně například cestující na Českolipsku. „Řidiči jsou nemocní, bohužel jsme o tom nevěděli,“ uvedla jedna z nich. „Když to takhle změnili na poslední chvíli, komplikuje to i další věci,“ přidal se další.

„Ještě v noci jsme informovali starosty dotčených obcí, ale bohužel jsme informace nemohli podat dříve, aby se na to cestující mohli připravit,“ vysvětloval náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy Jan Sviták (SLK). Řidiči chybí například firmě ČSAD Liberec. Ta je krajským dopravcem, který zajišťuje autobusové spojení na Liberecku a Českolipsku.

„Bohužel, a tím se omluvám našim cestujícím, jsme dnes nebyli schopni odjet deset spojů, na zítřek ty služby máme postavené ve sto procentech, ale v té situaci nevíte dne ani hodiny, kdy spadne někdo další do karantény nebo nedejbože neonemocní,“ zmínil předseda představenstva ČSAD Liberec Martin Bobek.

Ve zbylých okresech Libereckého kraje, tedy v Jablonci a Semilech, jezdí autobusy firmy BusLine, té se zatím daří dopravu zajistit. Podle dopravců se ale situace, která se v pondělí stala na Českolipsku, může opakovat kdekoliv a kdykoliv. Autobusů je sice dost, ale často je nemá kdo řídit.

Televize CNN Prima NEWS vás už minulý týden informovala o výpadcích v dopravě na Teplicku, v pondělí vedle Libereckého kraje nejely například ani čtyři desítky spojů na Pardubicku. „Každému dopravci se toto může stát. Je to třeba jen otázka času, těch řidičů je opravdu málo všude, je to systémová věc,“ uvedl mluvčí společnosti BusLine Radovan Vrátný.

Dopravci radí cestujícím, aby kvůli možným rušením spojů průběžně sledovali jejich internetové stránky nebo profily na sociálních sítích.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama

Domácí zpravodajství

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama