reklama

Na muže s nožem v ruce zavolali lidé policii. Při dopadení seděl na kradeném kole

Pražskými ulicemi se potuloval muž s nožem v ruce. Vypátrat ho se policistům podařilo během několika minut. Když ho dopadli, seděl navíc na kradeném kole.

reklama

Obyvatele pražských Strašnic vyděsil třiapadesátiletý muž, který se potuloval ulicemi s nožem v ruce. Místní měli strach, a proto ihned zavolali na tísňovou linku.

K tématu

Dispečeři poté zalarmovali policisty z pohotovostní motorizované jednotky. Ti po muži začali pátrat. Po několika minutách ho našli a zadrželi ve Vinohradské ulici. Před zásahem jel muž na bicyklu, který vzhledem připomínal placená sdílená kola.

„Když policisté muže nalezli, držel v ruce nůž. Několikrát ho vyzvali, aby ho položil na zem. Výzvy ale neuposlechl a do ruky si vzal také šroubovák,“ řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová. Policisté na místě také zjistili, že kolo, na kterém se muž pražskými ulicemi proháněl, nejspíš vůbec není jeho. Kolo tak na místě zajistili a odvezli. Právě sdílená kola, která si lidé půjčují pomocí mobilních aplikací, jsou v Praze oblíbeným terčem zlodějů.

„Kriminalita a krádeže oproti minulým letům stouply na takovou úroveň, že jsme to začali řešit s policií i s pojišťovnami,“ řekl CNN Prima NEWS koordinátor provozu sdílených kol Matěj Kotrč. Jenom tento rok zloději ukradli v hlavním městě více než 700 jízdních kol. Celková škoda se blíží k hranici dvaceti milionů korun.

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama