reklama

Na muže s nožem v ruce zavolali lidé policii. Při dopadení seděl na kradeném kole

Pražskými ulicemi se potuloval muž s nožem v ruce. Vypátrat ho se policistům podařilo během několika minut. Když ho dopadli, seděl navíc na kradeném kole.

reklama

Obyvatele pražských Strašnic vyděsil třiapadesátiletý muž, který se potuloval ulicemi s nožem v ruce. Místní měli strach, a proto ihned zavolali na tísňovou linku.

K tématu

Dispečeři poté zalarmovali policisty z pohotovostní motorizované jednotky. Ti po muži začali pátrat. Po několika minutách ho našli a zadrželi ve Vinohradské ulici. Před zásahem jel muž na bicyklu, který vzhledem připomínal placená sdílená kola.

„Když policisté muže nalezli, držel v ruce nůž. Několikrát ho vyzvali, aby ho položil na zem. Výzvy ale neuposlechl a do ruky si vzal také šroubovák,“ řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová. Policisté na místě také zjistili, že kolo, na kterém se muž pražskými ulicemi proháněl, nejspíš vůbec není jeho. Kolo tak na místě zajistili a odvezli. Právě sdílená kola, která si lidé půjčují pomocí mobilních aplikací, jsou v Praze oblíbeným terčem zlodějů.

„Kriminalita a krádeže oproti minulým letům stouply na takovou úroveň, že jsme to začali řešit s policií i s pojišťovnami,“ řekl CNN Prima NEWS koordinátor provozu sdílených kol Matěj Kotrč. Jenom tento rok zloději ukradli v hlavním městě více než 700 jízdních kol. Celková škoda se blíží k hranici dvaceti milionů korun.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama