reklama

Na muže s nožem v ruce zavolali lidé policii. Při dopadení seděl na kradeném kole

Pražskými ulicemi se potuloval muž s nožem v ruce. Vypátrat ho se policistům podařilo během několika minut. Když ho dopadli, seděl navíc na kradeném kole.

reklama

Obyvatele pražských Strašnic vyděsil třiapadesátiletý muž, který se potuloval ulicemi s nožem v ruce. Místní měli strach, a proto ihned zavolali na tísňovou linku.

K tématu

Dispečeři poté zalarmovali policisty z pohotovostní motorizované jednotky. Ti po muži začali pátrat. Po několika minutách ho našli a zadrželi ve Vinohradské ulici. Před zásahem jel muž na bicyklu, který vzhledem připomínal placená sdílená kola.

„Když policisté muže nalezli, držel v ruce nůž. Několikrát ho vyzvali, aby ho položil na zem. Výzvy ale neuposlechl a do ruky si vzal také šroubovák,“ řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová. Policisté na místě také zjistili, že kolo, na kterém se muž pražskými ulicemi proháněl, nejspíš vůbec není jeho. Kolo tak na místě zajistili a odvezli. Právě sdílená kola, která si lidé půjčují pomocí mobilních aplikací, jsou v Praze oblíbeným terčem zlodějů.

„Kriminalita a krádeže oproti minulým letům stouply na takovou úroveň, že jsme to začali řešit s policií i s pojišťovnami,“ řekl CNN Prima NEWS koordinátor provozu sdílených kol Matěj Kotrč. Jenom tento rok zloději ukradli v hlavním městě více než 700 jízdních kol. Celková škoda se blíží k hranici dvaceti milionů korun.

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama