reklama

Na nákup dárků už nezbývá moc času. Dopravci řekli poslední termín

Ještě nemáte dárky a chcete je nakupovat přes internet? Pak si pospěšte. Podle většiny dopravců už totiž moc času nezbývá. Logistická centra oproti loňsku sice mají méně práce, dobu před covidem ale stále překonávají o statisíce balíčků.

reklama

Už jenom jeden den, ve specifických případech tři. Tak dlouho podle většiny dopravců zbývá lidem na nákup vánočních dárků na internetu. „U nás je zásadní, na jakém místě zákazník (eshop) tu zásilku podává. Pokud je to výdejní místo, mluvíme o pátku 17. prosince. Pokud zásilku podává na některém z našich výdejních nebo podacích dep, tak je to do pondělí 20. prosince,“ vysvětlil mluvčí Zásilkovny Kamil Chalupa.

Podle generálního ředitele DPD Miloše Malaníka by dopravci ocenili, kdyby lidé vše objednali už tento týden. „Aby měli zásilku s jistotu pod stromečkem,“ řekl Malaník. Krajní termín je v pondělí 20. prosince. „Potřebujeme, aby nám eshopy nejpozději 20. prosince předaly zásilky a my je v klidu stihli do 23. prosince doručit,“ vysvětlil Malaník.

Doručení do Vánoc z pozdějšího termínu garantuje pouze jeden dopravce, a to Česká pošta. I ta má však určité výhrady. „Pokud Česká pošta dostane balík do přepravy do 22. prosince, doručí ho do Štědrého dne. K tomu je samozřejmě ale potřeba dopočítat nějaký čas, který eshop potřebuje na zpracování objednávky,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Důvod prodloužených dodacích lhůt dopravců je jednoduchý, o Vánocích toho mají moc. Například Česká pošta denně odbaví tři čtvrtě milionu zásilek. To je sice méně než loni, jiní dopravci však hlásí buď stejná čísla jako před rokem anebo nové rekordy.

„Jelikož bylo loni všude zavřeno, lidem nezbývala jiná možnost než nakupovat on-line. Letos jsou otevřené kamenné obchody, takže je zájem z eshopů trochu nižší, ale pokud se bavíme o doručovaných zásilkách, jde o 250 tisíc zásilek denně,“ popsal Malaník.

Zásilkovna během Vánoc v průměru přepraví kolem půl milionu zásilek za den. „V pondělí jsme měli rekord, a to 726 tisíc zásilek za den,“ řekl její mluvčí Chalupa. Ani nákupy na poslední chvíli ale nemusí nutně být ztracené. Dají se najít eshopy, které slibují dodání pod stromeček i u nákupů ze 23. prosince.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama