reklama

Na německé dálnici bylo objeveno bílé lvíče. Policie podezřívá pašeráky

Německá policie objevila vzácné bílé lvíče v nákladním prostoru vozidla, které se vybouralo na jihozápadě země. Mládě bylo převáženo ze Slovenska a nemělo žádné dokumenty. Sedmiměsíční lvice se ujala zoo v Landau.

reklama

Na dálnici A5 nedaleko Heidelbergu bylo při vyšetřování nehody nákladního vozidla v úterý objeveno sedmiměsíční lvíče bílé barvy. Kvůli nehodě byla dálnice na několik hodin oboustranně uzavřena. Řidič a dva pasažéři byli po nehodě s lehkými zraněními odvezeni do nemocnice. Všichni tři jsou slovenskými občany. Policie ve vozidle nalezla také dokumenty, které naznačují, že lvíče bylo převáženo ze Slovenska do Barcelony. Zatím není zřejmé, zda byl převoz legální, nebo zda bylo lvíče pašováno přes hranice.

Malá lvice nebyla při nehodě zraněna, po zajištění místa byla převezena do zařízení v Landau. I ohledně tohoto převozu panují jisté nejasnosti. Lvíče totiž bylo převezeno do zoo, která se soustředí na chov plazů. V Landau se přitom nachází i „klasická“ zoo, kde se ošetřovatelé starají mimo jiné i o velké šelmy. Zůstává proto otázkou, proč záchranné složky rozhodly o převozu lvíčete do zařízení, které nemá s chovem lvů zkušenosti. „Během noci vypila mléko a snědla trochu mletého hovězího,“ uvedl Dominik Bischoff z plazí zoo. Lvíče zde pojmenovali Lea.

Podle svědků se ve vozidle kromě lvíčete nacházel i tukan, kterému se po nehodě podařilo ulétnout. Bílí lvi jsou pro svou nezvyklou barvu srsti velice ceněni v zábavním průmyslu. Právě s bílou barvou se však může vázat i snížená kvalita života jedince, větší míra genetických vad i zranění. Bílá mláďata velkých šelem často nepřežijí ani porod.

Tagy:

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

reklama