reklama

Na německé dálnici bylo objeveno bílé lvíče. Policie podezřívá pašeráky

Sedmiměsíční lvíče bylo objeveno při vyšetřování nehody.
Foto: AP

Německá policie objevila vzácné bílé lvíče v nákladním prostoru vozidla, které se vybouralo na jihozápadě země. Mládě bylo převáženo ze Slovenska a nemělo žádné dokumenty. Sedmiměsíční lvice se ujala zoo v Landau.

reklama

Na dálnici A5 nedaleko Heidelbergu bylo při vyšetřování nehody nákladního vozidla v úterý objeveno sedmiměsíční lvíče bílé barvy. Kvůli nehodě byla dálnice na několik hodin oboustranně uzavřena. Řidič a dva pasažéři byli po nehodě s lehkými zraněními odvezeni do nemocnice. Všichni tři jsou slovenskými občany. Policie ve vozidle nalezla také dokumenty, které naznačují, že lvíče bylo převáženo ze Slovenska do Barcelony. Zatím není zřejmé, zda byl převoz legální, nebo zda bylo lvíče pašováno přes hranice.

Malá lvice nebyla při nehodě zraněna, po zajištění místa byla převezena do zařízení v Landau. I ohledně tohoto převozu panují jisté nejasnosti. Lvíče totiž bylo převezeno do zoo, která se soustředí na chov plazů. V Landau se přitom nachází i „klasická“ zoo, kde se ošetřovatelé starají mimo jiné i o velké šelmy. Zůstává proto otázkou, proč záchranné složky rozhodly o převozu lvíčete do zařízení, které nemá s chovem lvů zkušenosti. „Během noci vypila mléko a snědla trochu mletého hovězího,“ uvedl Dominik Bischoff z plazí zoo. Lvíče zde pojmenovali Lea.

Podle svědků se ve vozidle kromě lvíčete nacházel i tukan, kterému se po nehodě podařilo ulétnout. Bílí lvi jsou pro svou nezvyklou barvu srsti velice ceněni v zábavním průmyslu. Právě s bílou barvou se však může vázat i snížená kvalita života jedince, větší míra genetických vad i zranění. Bílá mláďata velkých šelem často nepřežijí ani porod.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

reklama
Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Pomoc v boji s covidem? Odložte cigaretu, uvolníte místo v nemocnici, vyzývají lékaři
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
Další články
reklama
reklama