reklama

Cameron a Zabu: Příběh oddané lásky množitelskému byznysu navzdory

Jejich osudem mělo být plození mezidruhových hybridů. V roce 2004 ale byli lev Cameron a bílá tygřice Zabu zachráněni organizací Big Cat Rescue. V tu dobu byli oba ve špatném stavu. Cameron měl zhruba devadesát kilogramů podváhu a Zabu trpěla genetickými vadami. Ochránci zvířat z Big Cat Rescue pro ně vybudovali obrovský přirozený výběh. Pro oba společně – Camerona a Zabu k sobě totiž váže velice silné pouto.

reklama

Jejich osudem mělo být plození mezidruhových hybridů. V roce 2004 ale byli lev Cameron a bílá tygřice Zabu zachráněni organizací Big Cat Rescue. V tu dobu byli oba ve špatném stavu. Cameron měl zhruba devadesát kilogramů podváhu a Zabu trpěla genetickými vadami. Ochránci zvířat z Big Cat Rescue pro ně vybudovali obrovský přirozený výběh. Pro oba společně – Camerona a Zabu k sobě totiž váže velice silné pouto.

Kameron i Zabu se narodili v roce 2000 v malé zoo v New Hampshire v Nové Anglii. Cílem zoo bylo vytvořit z nich pár a prodávat jejich pozoruhodná mláďata. Ligerové (tedy kříženci mezi samcem lva a samicí tygra) jsou totiž velice „oblíbení“ v zařízeních, kterým jde především o to na zvířatech vydělat bez ohledu na jejich zdravotní stav – hybridi (nejen) velkých kočkovitých šelem totiž mohou trpět velkou řádkou problémů.

Nejde jen o ligery, ale i o samotné bílé tygry, tigony (křížence lvice a tygřího samce) či liligry (křížence samce lva a samice ligera). Jejich život neohrožují jen časté zdravotní obtíže a nemoci, ale dochází u nich ve větší míře i ke zraněním a předčasnému úmrtí. Konkrétně u ligerů jde nejčastěji o genetickou predispozici ke gigantismu – mláďata tedy musejí být na svět přivedena císařským řezem a ani tak často nepřežijí. Trápí je neurologické problémy, artritida či selhávání orgánů. Míra úmrtí mláďat při porodu dosahuje až osmdesáti procent.

Cameron a Zabu tomuto osudu naštěstí unikli a po přesunu do azylu Big Cat Rescue byla Zabu sterilizována, aby tento pár na svět nepřivedl další zvířata, která budou nucena strávit celý svůj život v kleci. Postupem let se však Cameron začal vůči Zabu chovat stále více a více majetnicky a nedovoloval ošetřovatelům, aby se přiblížili. Jeho náhlou změnu v chování poháněl testosteron a na výběr byly už jen dvě možnosti: pár se bude muset rozdělit, nebo bude Kameron vykastrován. Rozhodování bylo snadné. Krátce po zákroku Cameron přišel o svou působivou hřívu, ale jeho chování se upravilo, a oba milenci tak mohli zůstat spolu.

V novém výběhu společně strávili celých patnáct let. Avšak téměř před rokem, 19. února 2019, padlo rozhodnutí Camerona kvůli dlouhodobé nemoci uspat. Rakovina jater si na něm vybírala svou daň a Cameron chřadl a chřadl. I přesto, že se po jeho odchodu ošetřovatelé více věnovali Zabu, aby se necítila osamělá, jí měsíc po ztrátě svého celoživotního společníka vypověděly službu ledviny. Jako by bez Camerona ztratila vůli žít…

Tagy:

Hlavní zprávy

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali
USA

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali

Ceny Emmy ovládl seriál Koruna z prostředí britské královské rodiny, který celkem proměnil jedenáct nominací. Moderátor cen Emmy Cedric the Entertainer, který celým večerem provázel, si pak neodpustil několik narážek na rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan u Oprah Winfreyové. I ten totiž byl v jedné z kategorií též nominován, svou šanci však neproměnil.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

reklama

Domácí zpravodajství

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama