reklama

Majitel vypsal odměnu 50 tisíc korun za nalezení ukradeného německého ovčáka

Padesát tisíc korun hodlá vyplatit Jan Bártík ze Šlovic na Plzeňsku tomu, kdo mu přivede zpět jeho šestiletého německého ovčáka Agbara. Toho ve středu nad ránem odlákala žena ve světlé bundě a světlých kozačkách. Zachytily ji při tom bezpečnostní kamery. Po psovi i pachatelce teď kromě policistů a soukromých detektivů pátrají i lidé motivovaní odměnou.

reklama

Ve středu kolem třetí hodiny ráno slyšel Jan Bártík Agbara štěkat. Na tom by nebylo nic podezřelého. Dům totiž stojí poblíž louky, kde se v noci pohybuje zvěř a psi na ně často štěkají. Hluk probudil také souseda, který nevědomky zaslechl zloděje.

„Vyprávěl mi, že byl psa venku okřiknout, pak zůstal stát a slyšel, jak někdo volá na vašeho psa Agy. Nepřikládal tomu pozornost, protože si myslel, že na něj volá moje žena,“ popisoval Jan Bártík.

K tématu

Pachatel se za plotem pohyboval desítky minut. Na psa mluvil, házel mu pamlsky. Poté, co získal Agbarovu důvěru, ho vylákal k vrátkům, otevřel je a zvíře odvedl.

Kdo a proč psa ukradl, Jan Bártík netuší. Po Agbarovi pátrá všemi možnými způsoby. „Je to člen rodiny, takže uděláme všechno pro to, abychom ho dostali zpátky. Vypsali jsme odměnu 50 tisíc korun tomu, kdo ho přivede. Najali jsme i soukromé detektivy, kteří se tím zabývají,“ doplnil Bártík.

Zloděje při krádeži zachytila kamera. Po podrobnějším prostudování záznamu vyšlo najevo, že by mělo jít o ženu, která měla delší světlejší bundu a také světlé kozačky. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího prověřování,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle kynologa se nejednalo o úplně cizího člověka

Motiv krádeže zůstává zatím neznámý. Na otázku, jak je možné, že běžně ostražitý hlídač odešel dobrovolně s neznámým člověkem, odpověděl kynolog Stanislav Beníšek: „Pachatelka byla z blízkého okolí, anebo musela mít k psovi nějaký vztah. Podle jeho chování to pro něj nebyl vyloženě cizí člověk.“

Kynolog ale dodal, že není neobvyklé, když pes ze zahrady zmizí. Zvířata podle něj kradou organizované skupiny a prodávají je do zahraničí. „Na prvním zbraně, na druhém místě jsou drogy a na třetí místo se dostala zvířata. Tam je potom problém s vyšetřováním trestné činnosti,“ uvedl Beníšek.

K tématu

Tagy: kynologie Policie ČR krádež ovčák Plzeňský kraj pachatel zloděj pes odměna Jan Bártík Stanislav Beníšek

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Reportáž

Velký návrat dětí do škol: Těším se na kamarády i paní učitelku, říká malá Alexandra

Velký návrat dětí do škol: Těším se na kamarády i paní učitelku, říká malá Alexandra

Přestože je týden po Velikonocích, tisíce žáků prvního stupně základních škol si připadají jako na začátku září. Děti se těší, až uvidí naživo své soukmenovce ze třídy, ale i paní učitelky a pány učitele. Radost ze znovuusednutí do lavic jim nekazí ani nutnost dvakrát týdně se otestovat na přítomnost koronaviru nebo fakt, že se ve školách budou po týdnu střídat.

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu
Elektromobily budou stát za pár let jako běžná auta. Zlevní díky lacinějším bateriím
Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera
Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení
Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama