reklama

Majitel vypsal odměnu 50 tisíc korun za nalezení ukradeného německého ovčáka

Padesát tisíc korun hodlá vyplatit Jan Bártík ze Šlovic na Plzeňsku tomu, kdo mu přivede zpět jeho šestiletého německého ovčáka Agbara. Toho ve středu nad ránem odlákala žena ve světlé bundě a světlých kozačkách. Zachytily ji při tom bezpečnostní kamery. Po psovi i pachatelce teď kromě policistů a soukromých detektivů pátrají i lidé motivovaní odměnou.

reklama

Ve středu kolem třetí hodiny ráno slyšel Jan Bártík Agbara štěkat. Na tom by nebylo nic podezřelého. Dům totiž stojí poblíž louky, kde se v noci pohybuje zvěř a psi na ně často štěkají. Hluk probudil také souseda, který nevědomky zaslechl zloděje.

„Vyprávěl mi, že byl psa venku okřiknout, pak zůstal stát a slyšel, jak někdo volá na vašeho psa Agy. Nepřikládal tomu pozornost, protože si myslel, že na něj volá moje žena,“ popisoval Jan Bártík.

K tématu

Pachatel se za plotem pohyboval desítky minut. Na psa mluvil, házel mu pamlsky. Poté, co získal Agbarovu důvěru, ho vylákal k vrátkům, otevřel je a zvíře odvedl.

Kdo a proč psa ukradl, Jan Bártík netuší. Po Agbarovi pátrá všemi možnými způsoby. „Je to člen rodiny, takže uděláme všechno pro to, abychom ho dostali zpátky. Vypsali jsme odměnu 50 tisíc korun tomu, kdo ho přivede. Najali jsme i soukromé detektivy, kteří se tím zabývají,“ doplnil Bártík.

Zloděje při krádeži zachytila kamera. Po podrobnějším prostudování záznamu vyšlo najevo, že by mělo jít o ženu, která měla delší světlejší bundu a také světlé kozačky. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího prověřování,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle kynologa se nejednalo o úplně cizího člověka

Motiv krádeže zůstává zatím neznámý. Na otázku, jak je možné, že běžně ostražitý hlídač odešel dobrovolně s neznámým člověkem, odpověděl kynolog Stanislav Beníšek: „Pachatelka byla z blízkého okolí, anebo musela mít k psovi nějaký vztah. Podle jeho chování to pro něj nebyl vyloženě cizí člověk.“

Kynolog ale dodal, že není neobvyklé, když pes ze zahrady zmizí. Zvířata podle něj kradou organizované skupiny a prodávají je do zahraničí. „Na prvním zbraně, na druhém místě jsou drogy a na třetí místo se dostala zvířata. Tam je potom problém s vyšetřováním trestné činnosti,“ uvedl Beníšek.

K tématu

Tagy: kynologie Policie ČR krádež ovčák Plzeňský kraj pachatel zloděj pes odměna Jan Bártík Stanislav Beníšek

Další hlavní zprávy

Politika

Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha

Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha

Obhajoba svobody a snaha vyvést národ z nesvobody byl podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila bezprecedentní čin studenta Jana Palacha, který se před 52 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Počátkem roku 1969 tak učinil v pokusu o vyburcování lidí z letargie, do níž společnost upadala po srpnové okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. V den 52. výročí jeho činu Vystrčil s dalšími třemi senátory položil květiny a svíčky v místě, kde událost připomíná dřevěný kříž v chodníku pod Národním muzeem.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

MS v hokeji

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře
Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama