reklama

Majitel vypsal odměnu 50 tisíc korun za nalezení ukradeného německého ovčáka

Padesát tisíc korun hodlá vyplatit Jan Bártík ze Šlovic na Plzeňsku tomu, kdo mu přivede zpět jeho šestiletého německého ovčáka Agbara. Toho ve středu nad ránem odlákala žena ve světlé bundě a světlých kozačkách. Zachytily ji při tom bezpečnostní kamery. Po psovi i pachatelce teď kromě policistů a soukromých detektivů pátrají i lidé motivovaní odměnou.

reklama

Ve středu kolem třetí hodiny ráno slyšel Jan Bártík Agbara štěkat. Na tom by nebylo nic podezřelého. Dům totiž stojí poblíž louky, kde se v noci pohybuje zvěř a psi na ně často štěkají. Hluk probudil také souseda, který nevědomky zaslechl zloděje.

„Vyprávěl mi, že byl psa venku okřiknout, pak zůstal stát a slyšel, jak někdo volá na vašeho psa Agy. Nepřikládal tomu pozornost, protože si myslel, že na něj volá moje žena,“ popisoval Jan Bártík.

Pachatel se za plotem pohyboval desítky minut. Na psa mluvil, házel mu pamlsky. Poté, co získal Agbarovu důvěru, ho vylákal k vrátkům, otevřel je a zvíře odvedl.

Kdo a proč psa ukradl, Jan Bártík netuší. Po Agbarovi pátrá všemi možnými způsoby. „Je to člen rodiny, takže uděláme všechno pro to, abychom ho dostali zpátky. Vypsali jsme odměnu 50 tisíc korun tomu, kdo ho přivede. Najali jsme i soukromé detektivy, kteří se tím zabývají,“ doplnil Bártík.

Zloděje při krádeži zachytila kamera. Po podrobnějším prostudování záznamu vyšlo najevo, že by mělo jít o ženu, která měla delší světlejší bundu a také světlé kozačky. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího prověřování,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle kynologa se nejednalo o úplně cizího člověka

Motiv krádeže zůstává zatím neznámý. Na otázku, jak je možné, že běžně ostražitý hlídač odešel dobrovolně s neznámým člověkem, odpověděl kynolog Stanislav Beníšek: „Pachatelka byla z blízkého okolí, anebo musela mít k psovi nějaký vztah. Podle jeho chování to pro něj nebyl vyloženě cizí člověk.“

Kynolog ale dodal, že není neobvyklé, když pes ze zahrady zmizí. Zvířata podle něj kradou organizované skupiny a prodávají je do zahraničí. „Na prvním zbraně, na druhém místě jsou drogy a na třetí místo se dostala zvířata. Tam je potom problém s vyšetřováním trestné činnosti,“ uvedl Beníšek.

Tagy:
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Později do boje nastoupí i Petra Kvitová či debl Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ve dvouhře pak znovu Kvitová a Tomáš Macháč.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama