CNN Prima News kynologie

kynologie

Výpis příspěvků ke štítku „kynologie“

Čeští hasiči jsou z Turecka zpátky doma. Po zemětřesení pátrali v troskách po přeživších

Čeští hasiči, kteří v posledních dnech pomáhali v tureckém městě Adiyaman s hledáním přeživších i obětí po ničivém zemětřesení, jsou doma. Krátce po pátečních 16:30 přistáli na pražském Letišti Václava Havla. Ze sutin nakonec vyprostili 78 mrtvých. Kromě toho však našli i dva přeživší a jednu živou ženu pomohla jinému týmu hasičů vyhledat fenka českých kynologů jménem Terezka. Výprava měla původně 68 členů a osm psů, později se k týmu připojili ještě dva hasiči.

Pár hodin na balení a rychlé loučení s blízkými. Čeští hrdinové pomáhají v Turecku

Aktualizováno

Na pomoc po zemětřesení vyrazil do Turecka z Prahy a Ostravy tým 68 záchranářů, jehož členy jsou hasiči, lékaři, stavební inženýři či kynologové. Jeho část v úterý dopoledne zahájila průzkum zemětřesením zasaženého města Adiyaman v Turecku. Ostatní čekají na příjezd techniky a materiálu, které do poničeného města míří na kamionech.

Čeští psi jsou postrachem afrických pašeráků. Vyčmuchat slonovinu se naučili i dva útulkáři

Psi dokáží neuvěřitelné věci. Pokud jsou speciálně vycvičení, dokáží rozpoznat rakovinu, malárii, Parkinsonovu chorobu, epileptický záchvat či těhotenství. Pomáhají hledat nezvěstné lidi, výbušniny i drogy. Povětšinou slyší na české povely. Čeští a slovenští psi (vycvičeni českými a slovenskými psovody) patří totiž k těm nejlepším a vědí to všude ve světě. Zájem o ně mají bezpečnostní složky v USA, Kanadě, Kolumbii, Izraeli, Saúdské Arábii či Peru. A v africkém Kongu jsou dnes čeští psi postrachem pašeráků zvířat. Největším překvapením jsou však dva čeští útulkáři, kteří zachraňují slony. Celý rozhovor s Hankou Böhme, která stojí za projektem Malina pro Slona, najdete v článku.