CNN Prima News kynologie

kynologie

Výpis příspěvků ke štítku „kynologie“

Přibývá útoků psa na člověka, na vině je i pandemie. Policisté proto radí s výcvikem

22. února 2022 15:39

Podle policistů přibývá případů, kdy pes zaútočí na člověka. Chovatelé mají za svého psa přitom stoprocentní odpovědnost. Podle některých odborníků se navíc v covidové době situace zhoršila. Řada lidí si totiž pořizovala psa bez předchozích znalostí. Policisté se proto zaměřili na prevenci a lidem radí, jak psa správně vychovat.

Čeští psi jsou postrachem afrických pašeráků. Vyčmuchat slonovinu se naučili i dva útulkáři

16. května 2021 10:30

Psi dokáží neuvěřitelné věci. Pokud jsou speciálně vycvičení, dokáží rozpoznat rakovinu, malárii, Parkinsonovu chorobu, epileptický záchvat či těhotenství. Pomáhají hledat nezvěstné lidi, výbušniny i drogy. Povětšinou slyší na české povely. Čeští a slovenští psi (vycvičeni českými a slovenskými psovody) patří totiž k těm nejlepším a vědí to všude ve světě. Zájem o ně mají bezpečnostní složky v USA, Kanadě, Kolumbii, Izraeli, Saúdské Arábii či Peru. A v africkém Kongu jsou dnes čeští psi postrachem pašeráků zvířat. Největším překvapením jsou však dva čeští útulkáři, kteří zachraňují slony. Celý rozhovor s Hankou Böhme, která stojí za projektem Malina pro Slona, najdete v článku.

Majitel vypsal odměnu 50 tisíc korun za nalezení ukradeného německého ovčáka

11. prosince 2020 18:45

Padesát tisíc korun hodlá vyplatit Jan Bártík ze Šlovic na Plzeňsku tomu, kdo mu přivede zpět jeho šestiletého německého ovčáka Agbara. Toho ve středu nad ránem odlákala žena ve světlé bundě a světlých kozačkách. Zachytily ji při tom bezpečnostní kamery. Po psovi i pachatelce teď kromě policistů a soukromých detektivů pátrají i lidé motivovaní odměnou.

Závody ve vyhledávání lidí v sutinách: Některým psům stačilo pár vteřin

23. srpna 2020 05:47

Výbuch v domě, zemětřesení nebo třeba pátrání po ztracených lidech. Právě v těchto mimořádných situacích často nastupují do akce kynologové se svými speciálně vycvičenými psy. Vyhledávání zavalených lidí v sutinách v sobotu nacvičovali na Litoměřicku. Podpořit své kolegy přijel také hasič, který pomáhal se svým psem ve výbuchem zničeném Bejrútu.