reklama

Na pohřeb Jana Skopečka dorazili Troška a Macháčková, květiny poslal i prezident

Ve velké obřadní síni v krematoriu Strašnice se v pondělí blízcí i herečtí a filmoví kolegové rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Člen Divadla pod Palmovkou zemřel 27. července v 94 letech. Zahrál si stovky menších rolí. Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip nebo Marečku, podejte mi pero.

reklama

V pondělí se ve strašnickém krematoriu sešla nejbližší rodina a kolegové, aby se rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Dorazil například herec Ladislav Trojan, filmový režisér Zdeněk Troška, herečka Kateřina Macháčková, herec Rudolf Jelínek a Jan Teplý mladší nebo kolegové z Divadla pod Palmovkou, kde herec strávil přes šedesát let.

K tématu

Podle informací CNN Prima NEWS dorazila na pohřeb jeho dcera Marie z Francie, ovšem bez vnoučat i pravnoučat. Kytici poslal i prezident Miloš Zeman nebo fotbalový klub Slavia Praha, které Skopeček celý život fandil. Smuteční řeč pronesla herečka Kateřina Macháčková, která na jeho rakev položila láhev whisky.

Miloval herectví i Slavii

„Skvělý člověk se zvláštním humorem, který vždy, když přišel na plac, šířil pohodu, radost a smích,“ vzpomínal režisér Zdeněk Troška. Podle něj občas Skopeček mohl vypadat jak morous, ale opak byl pravdou. „Byl věrný a nadšený pro herectví i divadlo. To se dnes už mezi mladýma úplně nenosí,“ dodala herečka Kateřina Macháčková.

Po obřadu proběhl i oběd. Podle informací CNN Prima NEWS na místě, kde se uskutečnil i smuteční oběd po pohřbu Skopečkovi manželky Věry Tichánkové v roce 2014.

K tématu

Jan Skopeček byl od mládí nadšeným hercem, i když neměl příliš lehký život. Během druhé světové války byl nacisty vězněn jako takzvaný židovský míšenec v koncentračním táboře. Poté se začal věnovat na plno své lásce – divadlu. V roce 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip, Marečku, podejte mi pero, Parta Hic, Dobří holubi se vracejí, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo S čerty nejsou žerty. Z novějších filmů se objevil například jako děda Novák v komediální pentalogii Kameňák nebo ve dvou dílech komedie Bobule. Na kontě má kolem 150 filmových a televizních rolí.

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i devítiměsíční dítě. Starosta města hovořil i o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Zahraničí

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Bruselská policie aktuálně zasahuje u podobných případů jako ta česká – nelegální párty. V pátek provedla razii na jedné takové akci v gay baru. Při zjišťování totožností zadržených účastníků narazili policisté na jednoho, jehož účast by nejspíš čekal málokdo. Na večírku, který některá média označují za „orgie“, byl totiž i europoslanec za maďarskou stranu Fidesz premiéra Viktora Orbána, která přitom vystupuje proti LGBT komunitám.

Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
Porodila dřív, než ji stihli otestovat. K dítěti matku pustili až po dvaceti dnech
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama