reklama

Na pohřeb Jana Skopečka dorazili Troška a Macháčková, květiny poslal i prezident

Ve velké obřadní síni v krematoriu Strašnice se v pondělí blízcí i herečtí a filmoví kolegové rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Člen Divadla pod Palmovkou zemřel 27. července v 94 letech. Zahrál si stovky menších rolí. Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip nebo Marečku, podejte mi pero.

reklama

V pondělí se ve strašnickém krematoriu sešla nejbližší rodina a kolegové, aby se rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Dorazil například herec Ladislav Trojan, filmový režisér Zdeněk Troška, herečka Kateřina Macháčková, herec Rudolf Jelínek a Jan Teplý mladší nebo kolegové z Divadla pod Palmovkou, kde herec strávil přes šedesát let.

K tématu

Podle informací CNN Prima NEWS dorazila na pohřeb jeho dcera Marie z Francie, ovšem bez vnoučat i pravnoučat. Kytici poslal i prezident Miloš Zeman nebo fotbalový klub Slavia Praha, které Skopeček celý život fandil. Smuteční řeč pronesla herečka Kateřina Macháčková, která na jeho rakev položila láhev whisky.

Miloval herectví i Slavii

„Skvělý člověk se zvláštním humorem, který vždy, když přišel na plac, šířil pohodu, radost a smích,“ vzpomínal režisér Zdeněk Troška. Podle něj občas Skopeček mohl vypadat jak morous, ale opak byl pravdou. „Byl věrný a nadšený pro herectví i divadlo. To se dnes už mezi mladýma úplně nenosí,“ dodala herečka Kateřina Macháčková.

Po obřadu proběhl i oběd. Podle informací CNN Prima NEWS na místě, kde se uskutečnil i smuteční oběd po pohřbu Skopečkovi manželky Věry Tichánkové v roce 2014.

K tématu

Jan Skopeček byl od mládí nadšeným hercem, i když neměl příliš lehký život. Během druhé světové války byl nacisty vězněn jako takzvaný židovský míšenec v koncentračním táboře. Poté se začal věnovat na plno své lásce – divadlu. V roce 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip, Marečku, podejte mi pero, Parta Hic, Dobří holubi se vracejí, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo S čerty nejsou žerty. Z novějších filmů se objevil například jako děda Novák v komediální pentalogii Kameňák nebo ve dvou dílech komedie Bobule. Na kontě má kolem 150 filmových a televizních rolí.

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama