reklama

Na pohřeb Jana Skopečka dorazili Troška a Macháčková, květiny poslal i prezident

Ve velké obřadní síni v krematoriu Strašnice se v pondělí blízcí i herečtí a filmoví kolegové rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Člen Divadla pod Palmovkou zemřel 27. července v 94 letech. Zahrál si stovky menších rolí. Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip nebo Marečku, podejte mi pero.

reklama

V pondělí se ve strašnickém krematoriu sešla nejbližší rodina a kolegové, aby se rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Dorazil například herec Ladislav Trojan, filmový režisér Zdeněk Troška, herečka Kateřina Macháčková, herec Rudolf Jelínek a Jan Teplý mladší nebo kolegové z Divadla pod Palmovkou, kde herec strávil přes šedesát let.

K tématu

Podle informací CNN Prima NEWS dorazila na pohřeb jeho dcera Marie z Francie, ovšem bez vnoučat i pravnoučat. Kytici poslal i prezident Miloš Zeman nebo fotbalový klub Slavia Praha, které Skopeček celý život fandil. Smuteční řeč pronesla herečka Kateřina Macháčková, která na jeho rakev položila láhev whisky.

Miloval herectví i Slavii

„Skvělý člověk se zvláštním humorem, který vždy, když přišel na plac, šířil pohodu, radost a smích,“ vzpomínal režisér Zdeněk Troška. Podle něj občas Skopeček mohl vypadat jak morous, ale opak byl pravdou. „Byl věrný a nadšený pro herectví i divadlo. To se dnes už mezi mladýma úplně nenosí,“ dodala herečka Kateřina Macháčková.

Po obřadu proběhl i oběd. Podle informací CNN Prima NEWS na místě, kde se uskutečnil i smuteční oběd po pohřbu Skopečkovi manželky Věry Tichánkové v roce 2014.

K tématu

Jan Skopeček byl od mládí nadšeným hercem, i když neměl příliš lehký život. Během druhé světové války byl nacisty vězněn jako takzvaný židovský míšenec v koncentračním táboře. Poté se začal věnovat na plno své lásce – divadlu. V roce 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip, Marečku, podejte mi pero, Parta Hic, Dobří holubi se vracejí, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo S čerty nejsou žerty. Z novějších filmů se objevil například jako děda Novák v komediální pentalogii Kameňák nebo ve dvou dílech komedie Bobule. Na kontě má kolem 150 filmových a televizních rolí.

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama