reklama

Na pohřeb Jana Skopečka dorazili Troška a Macháčková, květiny poslal i prezident

Ve velké obřadní síni v krematoriu Strašnice se v pondělí blízcí i herečtí a filmoví kolegové rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Člen Divadla pod Palmovkou zemřel 27. července v 94 letech. Zahrál si stovky menších rolí. Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip nebo Marečku, podejte mi pero.

reklama

V pondělí se ve strašnickém krematoriu sešla nejbližší rodina a kolegové, aby se rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Dorazil například herec Ladislav Trojan, filmový režisér Zdeněk Troška, herečka Kateřina Macháčková, herec Rudolf Jelínek a Jan Teplý mladší nebo kolegové z Divadla pod Palmovkou, kde herec strávil přes šedesát let.

K tématu

Podle informací CNN Prima NEWS dorazila na pohřeb jeho dcera Marie z Francie, ovšem bez vnoučat i pravnoučat. Kytici poslal i prezident Miloš Zeman nebo fotbalový klub Slavia Praha, které Skopeček celý život fandil. Smuteční řeč pronesla herečka Kateřina Macháčková, která na jeho rakev položila láhev whisky.

Miloval herectví i Slavii

„Skvělý člověk se zvláštním humorem, který vždy, když přišel na plac, šířil pohodu, radost a smích,“ vzpomínal režisér Zdeněk Troška. Podle něj občas Skopeček mohl vypadat jak morous, ale opak byl pravdou. „Byl věrný a nadšený pro herectví i divadlo. To se dnes už mezi mladýma úplně nenosí,“ dodala herečka Kateřina Macháčková.

Po obřadu proběhl i oběd. Podle informací CNN Prima NEWS na místě, kde se uskutečnil i smuteční oběd po pohřbu Skopečkovi manželky Věry Tichánkové v roce 2014.

K tématu

Jan Skopeček byl od mládí nadšeným hercem, i když neměl příliš lehký život. Během druhé světové války byl nacisty vězněn jako takzvaný židovský míšenec v koncentračním táboře. Poté se začal věnovat na plno své lásce – divadlu. V roce 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip, Marečku, podejte mi pero, Parta Hic, Dobří holubi se vracejí, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo S čerty nejsou žerty. Z novějších filmů se objevil například jako děda Novák v komediální pentalogii Kameňák nebo ve dvou dílech komedie Bobule. Na kontě má kolem 150 filmových a televizních rolí.

Další hlavní zprávy

reklama
Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce
Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
reklama
reklama
Prymulu nechceme. Lidé odmítají nového ministra, petici podepsalo přes 10 tisíc lidí

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Není důvod pro plošná opatření, postrádám srozumitelnost, říká krizový manažer
Další články
reklama
reklama