reklama

Na pohřeb Jana Skopečka dorazili Troška a Macháčková, květiny poslal i prezident

Ve velké obřadní síni v krematoriu Strašnice se v pondělí blízcí i herečtí a filmoví kolegové rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Člen Divadla pod Palmovkou zemřel 27. července v 94 letech. Zahrál si stovky menších rolí. Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip nebo Marečku, podejte mi pero.

reklama

V pondělí se ve strašnickém krematoriu sešla nejbližší rodina a kolegové, aby se rozloučili s hercem a dramatikem Janem Skopečkem. Dorazil například herec Ladislav Trojan, filmový režisér Zdeněk Troška, herečka Kateřina Macháčková, herec Rudolf Jelínek a Jan Teplý mladší nebo kolegové z Divadla pod Palmovkou, kde herec strávil přes šedesát let.

Podle informací CNN Prima NEWS dorazila na pohřeb jeho dcera Marie z Francie, ovšem bez vnoučat i pravnoučat. Kytici poslal i prezident Miloš Zeman nebo fotbalový klub Slavia Praha, které Skopeček celý život fandil. Smuteční řeč pronesla herečka Kateřina Macháčková, která na jeho rakev položila láhev whisky.

Miloval herectví i Slavii

„Skvělý člověk se zvláštním humorem, který vždy, když přišel na plac, šířil pohodu, radost a smích,“ vzpomínal režisér Zdeněk Troška. Podle něj občas Skopeček mohl vypadat jak morous, ale opak byl pravdou. „Byl věrný a nadšený pro herectví i divadlo. To se dnes už mezi mladýma úplně nenosí,“ dodala herečka Kateřina Macháčková.

Po obřadu proběhl i oběd. Podle informací CNN Prima NEWS na místě, kde se uskutečnil i smuteční oběd po pohřbu Skopečkovi manželky Věry Tichánkové v roce 2014.

Jan Skopeček byl od mládí nadšeným hercem, i když neměl příliš lehký život. Během druhé světové války byl nacisty vězněn jako takzvaný židovský míšenec v koncentračním táboře. Poté se začal věnovat na plno své lásce – divadlu. V roce 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Do povědomí diváku se zapsal snímkem Dobrý voják Švejk, Vyšší princip, Marečku, podejte mi pero, Parta Hic, Dobří holubi se vracejí, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo S čerty nejsou žerty. Z novějších filmů se objevil například jako děda Novák v komediální pentalogii Kameňák nebo ve dvou dílech komedie Bobule. Na kontě má kolem 150 filmových a televizních rolí.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama