reklama

Na přechodu v České Lípě srazil dívku a odjel. K dopadení řidiče pomohl všímavý divák

Policisté už našli řidiče, který v centru České Lípy srazil na přechodu pro chodce patnáctiletou dívku. Pomohl jim všímavý divák, který poznal poškozené auto ze zveřejněných záběrů. Dohledat řidiče už nebylo pro policisty obtížné.

reklama

„Muž se policistům k nehodě přiznal,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Při hrozivě vypadající srážce dívka naštěstí utrpěla jen lehké zranění. Řidič ale z místa odjel, aniž by zavolal policii nebo záchrannou službu. Spokojil se s tím, že mu dívka řekla, že jí nic není.

To v pátek také řekl policistům při výslechu – prý ho nenapadlo, že by bylo nutné volat sanitku. Podle záchranáře Michal Georgieva, který záběry nehody viděl, je ale v takovém případě vždy nutné odvézt sraženého chodce na specializovaná vyšetření kvůli možnosti vnitřního zranění.

Poškozené auto objevil Bohumil Zita z České Lípy náhodou při pracovní cestě do Děčína, stálo zaparkované na ulici. „Viděl jsem ve čtvrtek v televizi reportáž, a to auto mi utkvělo v paměti. Byla to zelená Felicie s černými blatníky. Hned jsem si všiml, že má rozbité pravé přední světlo, jen přelepené páskou. Tak jsem zavolal policisty, a nakonec se doopravdy ukázalo, že to bylo ono,“ usmívá se svědek, který s odhalením viníka nehody pomohl.

Reportér CNN Prima NEWS hovořil v Děčíně s lidmi, kteří řidiče znají. Podle nich má slabý zrak, nosí silné brýle, a hlavně v noci špatně vidí. V minulosti už prý naboural značku u domu. Policisté teď čekají na detailní zprávu o zdravotním stavu dívky. Podle toho rozhodnou, zda nehoda skončí jako přestupek, nebo zda řidiče obviní z trestného činu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama