reklama

Řidič v České Lípě srazil dívku na přechodu. Z místa nehody ujel, pátrá po něm policie

Hrozivě vypadající dopravní nehodu vyšetřují policisté v České Lípě. Zatím neznámý řidič tam srazil patnáctiletou dívku na přechodu pro chodce a z místa odjel, aniž by zavolal policii nebo záchrannou službu. Dívka naštěstí vyvázla jen s lehkým zraněním, po řidiči policisté pátrají.

reklama

K nehodě došlo v pondělí po druhé hodině odpoledne. Dívka se vracela ze školy domů přes přechod pro chodce před českolipským okresním soudem. Celou situaci zachytil videozáznam z kamery umístěné na právě budově soudu.

Dívka vstoupila na přechod, když se k ní zprava blížilo auto. Zřejmě předpokládala, že zastaví, řidič ve tmavě zeleném voze však dívku pravděpodobně zaregistroval až na poslední chvíli, takže prakticky nebrzdil. Dívku, která už nestačila uskočit, náraz vymrštil do vzduchu a její tělo dopadlo na zem vedle auta.

Naštěstí nezůstala ležet, zvedla se, ale chytila se při tom za nohu, která ji evidentně bolela. Řidič zastavil o pár metrů dál a přišel za dívkou. Krátce s ní promluvil a ani ne po minutě odjel. „Řidič na místě nehody zastavil, dívku formálně oslovil, jak se cítí, a když viděl, že na sobě nemá žádná zjevná zranění, ponechal ji dál na místě bez dalšího zájmu,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Podle zkušených záchranářů přitom dívka měla skončit okamžitě v nemocnici na specializovaném vyšetření. „Při střetu auta s chodcem může dojít k vnitřnímu poranění, které na místě nemusí být viditelné, nebo například k poranění páteře, které se prokáže až ve zdravotnickém zařízení na magnetické rezonanci nebo na CT,“ vysvětlil Michal Georgiev ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

S nehodou se svěřila až matce

Podle něj měla sražená obrovské štěstí, že střet s autem vůbec přežila. Dívka, která byla podle svědků po nehodě viditelně v šoku, se s mužem odmítla bavit, a nakonec odkulhala domů. Do nemocnice ji odvezla až s odstupem několika hodin její matka, které se později svěřila. Vyšetření nakonec navzdory hrozivě vypadajícímu střetu odhalilo jen lehká poranění. Podle záchranářů se ale řidič na tvrzení dívky, že jí nic není, neměl spoléhat.

„Člověk může být ve stresovém šoku, kdy nemusí adekvátně reagovat, může se zachovat i tak, že z místa události chce odejít, nemusí ani cítit bolest, ale může zkolabovat za rohem. V tomto případě měla okamžitě na místo přijet sanitka,“ zdůraznil Georgiev, který měl možnost záznam nehody vidět.

Podle policistů spáchal řidič v České Lípě hned tři přestupky. „Jednak ohrozil chodkyni na přechodu, potom na místě nehody nesetrval a neoznámil nehodu policistům,“ popsala Baláková. „Po řidiči vozu Škoda Felicia pátráme a žádáme motoristy, kteří projížděli v inkriminovanou dobu kolem nehodového místa, aby nám případně poskytli kamerové záběry,“ dodala.

Trest pro řidiče teď bude záviset na vývoji zdravotního stavu sražené dívky. Pokutě v každém případě neunikne, ale může i na nějaký čas přijít o řidičák.

Tagy:

Hlavní zprávy

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem
Slovensko

Na Slováky by česká očkovací kampaň nezabrala. Chtěli využít Schwarzeneggera s Norrisem

Přinese velmi drsná očkovací kampaň v Česku kýžený průlom? To se teprve uvidí, ale na Slovensku by podle všeho nezabrala. Říká to tamní expert Jakub Kuvik, který se podílel na tvorbě té slovenské. Podle něj jsou vizuály s drastickými záběry pacientů z nemocnic neúčinné. Sám pak říká, že pro slovenskou kampaň bylo v plánu zapojit i filmové hvězdy jako Arnold Schwarzenegger nebo Chuck Norris.

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama