reklama

Na Slovensku platí přísnější opatření. Na co si dát pozor při cestě k sousedům?

Vysoké Tatry na Slovensku jsou jedním z míst, kam každoročně vyrážejí tisíce Čechů na dovolenou. Jaká je situace na hranicích a jaká opatření platí na Slovensku kvůli koronaviru, zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Gavenda.

reklama

Čeští turisté při vstupu na Slovensko nemusí očekávat žádné kontroly na hranicích. „Na přejezdu hranic ze Starého Hrozenkova směrem na Trenčín nenastaly žádné komplikace, vozovka byla průjezdná a netvořily ani větší kolony,“ říká reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Gavenda.

Na Slovensku jsou nařízena daleko přísnější hygienická opatření než u nás. Stále platí povinnost nosit roušku ve vnitřních budovách, ať už v obchodních centrech, hotelech nebo restauracích. „I objednávání jídla musí probíhat se zakrytými ústy a nosem, sundat roušku lze výhradně jen při konzumaci jídla,“ popisuje reportér. Zakrytí úst a nosu je povinné i v hromadné dopravě.

Dálniční známku lze koupit elektronicky

Pokud se vydáte na Slovensko autem, dálniční známku lze koupit elektronicky. „Její pořízení je velice jednoduché. Dálniční známku můžete koupit přes oficiální webové stránky nebo přes mobilní aplikaci,“ říká Gavenda. Platnost známky může činit deset dní, měsíc nebo celý rok.

„Cena je znatelně nižší než u nás. Například desetidenní dálniční známka vyjde turisty v přepočtu na 266 korun,“ doplňuje Gavenda. Při pořizování známky je potřeba zadat jen poznávací značku auta a místo, kde bylo auto registrované. Prodej zprostředkovávají i jiné weby, na nich si ale za známku připlatíte.

Tagy:

Hlavní zprávy

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama