reklama

Na Slovensku platí přísnější opatření. Na co si dát pozor při cestě k sousedům?

Vysoké Tatry na Slovensku jsou jedním z míst, kam každoročně vyrážejí tisíce Čechů na dovolenou. Jaká je situace na hranicích a jaká opatření platí na Slovensku kvůli koronaviru, zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Gavenda.

reklama

K tématu

Čeští turisté při vstupu na Slovensko nemusí očekávat žádné kontroly na hranicích. „Na přejezdu hranic ze Starého Hrozenkova směrem na Trenčín nenastaly žádné komplikace, vozovka byla průjezdná a netvořily ani větší kolony,“ říká reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Gavenda.

Na Slovensku jsou nařízena daleko přísnější hygienická opatření než u nás. Stále platí povinnost nosit roušku ve vnitřních budovách, ať už v obchodních centrech, hotelech nebo restauracích. „I objednávání jídla musí probíhat se zakrytými ústy a nosem, sundat roušku lze výhradně jen při konzumaci jídla,“ popisuje reportér. Zakrytí úst a nosu je povinné i v hromadné dopravě.

Dálniční známku lze koupit elektronicky

Pokud se vydáte na Slovensko autem, dálniční známku lze koupit elektronicky. „Její pořízení je velice jednoduché. Dálniční známku můžete koupit přes oficiální webové stránky nebo přes mobilní aplikaci,“ říká Gavenda. Platnost známky může činit deset dní, měsíc nebo celý rok.

„Cena je znatelně nižší než u nás. Například desetidenní dálniční známka vyjde turisty v přepočtu na 266 korun,“ doplňuje Gavenda. Při pořizování známky je potřeba zadat jen poznávací značku auta a místo, kde bylo auto registrované. Prodej zprostředkovávají i jiné weby, na nich si ale za známku připlatíte.

Další hlavní zprávy

Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Další články
reklama
reklama