reklama

Na Slovensku platí přísnější opatření. Na co si dát pozor při cestě k sousedům?

Vysoké Tatry na Slovensku jsou jedním z míst, kam každoročně vyrážejí tisíce Čechů na dovolenou. Jaká je situace na hranicích a jaká opatření platí na Slovensku kvůli koronaviru, zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Gavenda.

reklama

K tématu

Čeští turisté při vstupu na Slovensko nemusí očekávat žádné kontroly na hranicích. „Na přejezdu hranic ze Starého Hrozenkova směrem na Trenčín nenastaly žádné komplikace, vozovka byla průjezdná a netvořily ani větší kolony,“ říká reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Gavenda.

Na Slovensku jsou nařízena daleko přísnější hygienická opatření než u nás. Stále platí povinnost nosit roušku ve vnitřních budovách, ať už v obchodních centrech, hotelech nebo restauracích. „I objednávání jídla musí probíhat se zakrytými ústy a nosem, sundat roušku lze výhradně jen při konzumaci jídla,“ popisuje reportér. Zakrytí úst a nosu je povinné i v hromadné dopravě.

Dálniční známku lze koupit elektronicky

Pokud se vydáte na Slovensko autem, dálniční známku lze koupit elektronicky. „Její pořízení je velice jednoduché. Dálniční známku můžete koupit přes oficiální webové stránky nebo přes mobilní aplikaci,“ říká Gavenda. Platnost známky může činit deset dní, měsíc nebo celý rok.

„Cena je znatelně nižší než u nás. Například desetidenní dálniční známka vyjde turisty v přepočtu na 266 korun,“ doplňuje Gavenda. Při pořizování známky je potřeba zadat jen poznávací značku auta a místo, kde bylo auto registrované. Prodej zprostředkovávají i jiné weby, na nich si ale za známku připlatíte.

Další hlavní zprávy

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek
Další články
reklama
reklama