reklama

Roušky i venku, hromadné akce do 50 lidí. Na Slovensku začíná platit nouzový stav

Na Slovensku od čtvrtka začíná kvůli šíření koronaviru platit nouzový stav, trvat by zatím měl 45 dnů. Vláda k jeho opětovnému vyhlášení přistoupila poté, co země zaznamenala rekordní denní přírůstky počtu infikovaných. Od čtvrtka také Sasko pouští přes hranice Čechy, pokud se nezdrží déle než jeden den. Opatření se mění i v dalších zemích.

reklama

Ve středu na Slovensku podle webu Worldometers.info, který statistiky sleduje, přibylo 567 potvrzených případů. V zemi bylo podle slovenského ministerstva zdravotnictví pozitivně testováno už 10 141 lidí.

Slovensko kromě vyhlášení nouzového stavu zpřísňuje také opatření proti šíření koronavirové nákazy. Vrací se například povinné nošení roušek venku, a to v případě, pokud nelze dodržet alespoň dvoumetrový odstup od jiného člověka s výjimkou členů jedné domácnosti. Nejvýše 50 lidí se pak bude moci účastnit hromadných akcí.

Do Saska bez karantény, pokud se nezdržíte déle než den

Německá země Sasko od čtvrtka umožňuje vstup lidem z Česka bez nutnosti karantény, pokud jejich pobyt nepřesáhne 24 hodin. Němci budou moci v Česku zůstat až 48 hodin, aniž by poté museli do izolace. Německo od minulého týdne považuje Českou republiku za rizikovou zemi, při cestách do Německa je nezbytné dodržovat karanténní opatření.

V Belgii ve čtvrtek končí povinnost nosit venku roušky s výjimkou přeplněných míst, kde nelze dodržovat rozestupy. Belgická vláda minulý týden ohlásila sérii uvolnění restrikcí, přestože v zemi v posledních týdnech vytrvale stoupal průměrný denní přírůstek počtu nakažených.

Ve Švýcarsku se bude opět moci scházet více než 1000 lidí, a to za předpokladu, že organizátoři akce zajistí hygienická opatření proti šíření koronaviru.

Ve Švédsku by od čtvrtka měly být opět povoleny návštěvy v domovech pro seniory.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

Už na úterý plánují zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podpis memoranda o společném postupu ve volbách do Poslanecké sněmovny. V následujících měsících by mělo dojít k podpisu koaliční smlouvy. Strany chtějí ve volbách zvítězit a „změnit poměry v naší zemi k lepšímu“. Již mají jasno v tom, ve kterých krajích budou kandidovat jejich předsedové, které strany nominují krajské lídry a podle jakého klíče obsadí volitelná místa na jednotlivých kandidátkách.

Jan Hamáček

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Ačkoliv Roman Prymula (za ANO) stále zůstává ministrem zdravotnictví, vicepremiér Jan Hamáček a předseda ČSSD i tak považuje situaci za vyřešenou. Příslib řešení mu v tuto chvíli stačí a ze slov premiéra Andreje Babiše (ANO) soudí, že Zeman příští čtvrtek nového ministra jmenuje. Na odchod z vlády, kterým ČSSD při neodvolání Prymuly hrozila, tak zatím podle něj není čas.

Sport

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Vše začalo chaotickým ránem. Cyklisté nechtěli podstoupit nejdelší etapu v itineráři Gira d´Italia v plném rozsahu. Polovinu trasy tak absolvovali v autobusech, šlapali jen posledních 124 kilometrů. Atypické podmínky dokonale sedly českému závodníkovi Josefu Černému. Na konci propršeného dne byl sladký triumf – jeho první vítězství na závodě Grand Tour. „Nemám slov,“ uvedl k obřímu úspěchu 27letý jezdec. Pak ze sebe přece jen po fantastickém výkonu dostal více.

reklama
Filozof Sokol: Prymula udělal prkotinu. Zvedá se mi žaludek, reagoval Kalousek
Kdo je aktivistka s megafonem, která narušovala živý vstup CNN Prima NEWS?
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev
Další články
reklama
reklama