CNN Prima News vyhlášení

vyhlášení

Výpis příspěvků ke štítku „vyhlášení“

Smutná zpráva pro královnu. Přichází o důležité území, vystřídá ji nová hlava státu

30. listopadu 2021 05:36

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu v úterý nahradila Sandra Masonová coby vůbec první prezidentka země, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Dvanáctidílný seriál Prima CUP zakončil závod Alpa Hradec Králové. Slavily i děti

19. října 2021 09:26

Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanáctidílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové. Účastníci absolvovali tři délky závodních tras – 70, 50 a 19 kilometrů. Na své si přišli i ti nejmenší. Seriál Prima CUP 27. října ukončí slavnostní vyhlášení, které proběhne ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi.

Soutěž Stavba roku 2021 zná vítěze. Ocenění získaly plavecká hala, kostel i zázemí Lidlu

Téma: Komerční sdělení
18. října 2021 21:07

Celkem 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, dvě Ceny veřejnosti a jeden titul pro stavbu v zahraničí. To vše bylo uděleno v již 29. ročníku jedinečné a prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2021. Podívejte se na seznam architektonicky nejpovedenějších staveb, které získaly prestižní ocenění.

Veselý sháněl oblečení na ceremoniál: Trenky dostal od Doktora, ten tančil v elasťácích

7. srpna 2021 20:56

České oštěpaře překvapily medaile. Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý neměli ve svých taškách na Olympijském stadionu v Tokiu to správné oblečení na slavnostní ceremoniál. Dnešní stříbrný medailista Vadlejch před závodem zaúkoloval svého trenéra Jana Železného. Překvapivě třetí muž olympijské soutěže Veselý se ale spletl a musel si oblečení půjčovat. Trenky tak musel svléknout Martin Doktor, šéf české výpravy.

Babiš s námi žádný stav nouze neřešil, jak tvrdí, upozorňují legislativci

15. února 2021 18:21

Členové vládní legislativní rady ani její předsedkyně a ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nevědí o tom, že by se rada zabývala vyhlášením nového nouzového stavu, jak to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). V pondělí to napsal web SeznamZprávy.cz. Nový nouzový stav kvůli epidemii koronaviru platí od pondělí. Vláda ho vyhlásila po dohodě s hejtmany poté, co Sněmovna ve čtvrtek odmítla prodloužit stav nouze platný do nedělní půlnoci.

Právníci: Vyhlášení nouzového stavu je protiústavní. Sněmovna ho může kdykoliv ukončit

14. února 2021 21:44

Nové vyhlášení nouzového stavu na základě žádosti hejtmanů na 14 dní v celé ČR je podle ústavního právníka Jana Wintra protiústavní. Fakticky jde podle něj stále o pokračování dosavadního nouzového stavu, které Sněmovna tento týden odmítla. To, že o nouzový stav nyní požádali hejtmani a že ho vláda vyhlásila na 14 dnů, podle Wintra na situaci nic nemění. Za protiústavní považuje krok vlády i odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Podle politologa Josefa Mlejnka z Univerzity Karlovy jde ovšem o nejméně špatné řešení ze všech špatných, která jsou k dispozici.

Roušky i venku, hromadné akce do 50 lidí. Na Slovensku začíná platit nouzový stav

1. října 2020 07:15

Na Slovensku od čtvrtka začíná kvůli šíření koronaviru platit nouzový stav, trvat by zatím měl 45 dnů. Vláda k jeho opětovnému vyhlášení přistoupila poté, co země zaznamenala rekordní denní přírůstky počtu infikovaných. Od čtvrtka také Sasko pouští přes hranice Čechy, pokud se nezdrží déle než jeden den. Opatření se mění i v dalších zemích.