reklama
CNN Prima News vyhlášení

vyhlášení

Výpis příspěvků ke štítku „vyhlášení“

Veselý sháněl oblečení na ceremoniál: Trenky dostal od Doktora, ten tančil v elasťácích

České oštěpaře překvapily medaile. Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý neměli ve svých taškách na Olympijském stadionu v Tokiu to správné oblečení na slavnostní ceremoniál. Dnešní stříbrný medailista Vadlejch před závodem zaúkoloval svého trenéra Jana Železného. Překvapivě třetí muž olympijské soutěže Veselý se ale spletl a musel si oblečení půjčovat. Trenky tak musel svléknout Martin Doktor, šéf české výpravy.

Babiš s námi žádný stav nouze neřešil, jak tvrdí, upozorňují legislativci

Členové vládní legislativní rady ani její předsedkyně a ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nevědí o tom, že by se rada zabývala vyhlášením nového nouzového stavu, jak to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). V pondělí to napsal web SeznamZprávy.cz. Nový nouzový stav kvůli epidemii koronaviru platí od pondělí. Vláda ho vyhlásila po dohodě s hejtmany poté, co Sněmovna ve čtvrtek odmítla prodloužit stav nouze platný do nedělní půlnoci.

Právníci: Vyhlášení nouzového stavu je protiústavní. Sněmovna ho může kdykoliv ukončit

Nové vyhlášení nouzového stavu na základě žádosti hejtmanů na 14 dní v celé ČR je podle ústavního právníka Jana Wintra protiústavní. Fakticky jde podle něj stále o pokračování dosavadního nouzového stavu, které Sněmovna tento týden odmítla. To, že o nouzový stav nyní požádali hejtmani a že ho vláda vyhlásila na 14 dnů, podle Wintra na situaci nic nemění. Za protiústavní považuje krok vlády i odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Podle politologa Josefa Mlejnka z Univerzity Karlovy jde ovšem o nejméně špatné řešení ze všech špatných, která jsou k dispozici.

reklama