CNN Prima News nadřízený

nadřízený

Výpis příspěvků ke štítku „nadřízený“

Makám víc než druzí, ale šéf si mě sotva všimne. Jak být v práci za hvězdu?

5. listopadu 2022 20:55

V práci býváte mezi prvními, odcházíte naopak jako poslední. Když je třeba, pracujete i za tři a obětování obědové pauzy pro vás není zas tak velkou výjimkou. Přesto si šéf všimne spíš ostatních? A navíc těch, které spíš než u počítače potkává u cigaret s kafíčkem? Než se utopíte v sebelítosti, že svět není fér, zkuste ještě jednu variantu, jak svoji pozici ve firmě zlepšit. Získejte dovednost, kterou holt někteří dostali do vínku, aniž by o tom věděli – naučte prodat sám sebe.

Hurá, povýšili jste. Jak ale jednat s kolegy, aby vás jako šéfa respektovali?

5. září 2022 01:06

Konečně je to tady – povýšení. Roky jste na něj dřeli a teď se radujete, že si vás nadřízení konečně všimli a vaši snahu ocenili. Gratulace i radost jsou obvykle na místě, jak ale zajistit, aby dobrý pocit vydržel vám i vašim bývalým kolegům, kterým nově šéfujete? Čtěte základní rady profesionálů, jak si i nadále udržet dobré vztahy na pracovišti, a na jaké změny se s postupem v kariérním žebříčku připravit.

Narážky i dotyky. Sexuální obtěžování v práci končí nejčastěji výpovědí, jak se bránit?

21. května 2022 12:23

Může mu čelit kdokoli, ale zdaleka ne každý se mu dokáže ubránit. Sexuální obtěžování na pracovišti se většinou týká žen, objektem nežádoucí pozornosti ale mohou být i muži. Výmluvná gesta, nevhodné návrhy, dotyky či dokonce zprávy a videa – sexuální harašení může mít mnoho podob. Řešením je nenechat si ho líbit a řešit jej včas. Pomoci by měl i zaměstnavatel.

Se šéfem v pohodě a přitom upřímní: Naučte se jednat s nadřízeným, spokojení budete oba

30. dubna 2022 16:57

Není na světě šéf, který by se zavděčil všem. Tahle drobná obměna známého rčení v sobě skrývá hlubokou pravdu. Šéfa jsme alespoň jednou v životě měli snad všichni. A asi každý z nás taky dobře poznal, jaký je to pocit s nadřízeným vycházet, nebo naopak být s ním na kordy. Přinášíme vám pár tipů, jak v práci s člověkem na vyšším stupínku vycházet a přitom neztratit nic z vlastní důstojnosti.

Sexuální útoky a ponižování. Migrantky při sběru jahod ve Španělsku zažívají peklo

10. července 2021 16:52

Mluvit s migrantkami ve španělské provincii Huelva, které sbírají jahody v největší evropské oblasti produkující toto ovoce, není snadné. Pole jsou oplocená a na mnoha místech jsou umístěny kamery, stráže a elektrická vrata, která se zavřou, jakmile se k nim přiblíží někdo cizí. Z 16 dělnic, které oslovili reportéři webu Al Jazeera, většina vyprávěla o každodenním ponižování, porušování pracovních podmínek, jako jsou tresty za přestávky na toaletu či nedostatečná, nebo dokonce vůbec žádná ochrana proti covidu. Několik z nich uvedlo, že byly také vystaveny sexuálnímu obtěžování a vydírání.