CNN Prima News nadřízený

nadřízený

Výpis příspěvků ke štítku „nadřízený“

Makám víc než druzí, ale šéf si mě sotva všimne. Jak být v práci za hvězdu?

V práci býváte mezi prvními, odcházíte naopak jako poslední. Když je třeba, pracujete i za tři a obětování obědové pauzy pro vás není zas tak velkou výjimkou. Přesto si šéf všimne spíš ostatních? A navíc těch, které spíš než u počítače potkává u cigaret s kafíčkem? Než se utopíte v sebelítosti, že svět není fér, zkuste ještě jednu variantu, jak svoji pozici ve firmě zlepšit. Získejte dovednost, kterou holt někteří dostali do vínku, aniž by o tom věděli – naučte prodat sám sebe.

Hurá, povýšili jste. Jak ale jednat s kolegy, aby vás jako šéfa respektovali?

Konečně je to tady – povýšení. Roky jste na něj dřeli a teď se radujete, že si vás nadřízení konečně všimli a vaši snahu ocenili. Gratulace i radost jsou obvykle na místě, jak ale zajistit, aby dobrý pocit vydržel vám i vašim bývalým kolegům, kterým nově šéfujete? Čtěte základní rady profesionálů, jak si i nadále udržet dobré vztahy na pracovišti, a na jaké změny se s postupem v kariérním žebříčku připravit.

Narážky i dotyky. Sexuální obtěžování v práci končí nejčastěji výpovědí, jak se bránit?

Může mu čelit kdokoli, ale zdaleka ne každý se mu dokáže ubránit. Sexuální obtěžování na pracovišti se většinou týká žen, objektem nežádoucí pozornosti ale mohou být i muži. Výmluvná gesta, nevhodné návrhy, dotyky či dokonce zprávy a videa – sexuální harašení může mít mnoho podob. Řešením je nenechat si ho líbit a řešit jej včas. Pomoci by měl i zaměstnavatel.

Se šéfem v pohodě a přitom upřímní: Naučte se jednat s nadřízeným, spokojení budete oba

Není na světě šéf, který by se zavděčil všem. Tahle drobná obměna známého rčení v sobě skrývá hlubokou pravdu. Šéfa jsme alespoň jednou v životě měli snad všichni. A asi každý z nás taky dobře poznal, jaký je to pocit s nadřízeným vycházet, nebo naopak být s ním na kordy. Přinášíme vám pár tipů, jak v práci s člověkem na vyšším stupínku vycházet a přitom neztratit nic z vlastní důstojnosti.

Sexuální útoky a ponižování. Migrantky při sběru jahod ve Španělsku zažívají peklo

Mluvit s migrantkami ve španělské provincii Huelva, které sbírají jahody v největší evropské oblasti produkující toto ovoce, není snadné. Pole jsou oplocená a na mnoha místech jsou umístěny kamery, stráže a elektrická vrata, která se zavřou, jakmile se k nim přiblíží někdo cizí. Z 16 dělnic, které oslovili reportéři webu Al Jazeera, většina vyprávěla o každodenním ponižování, porušování pracovních podmínek, jako jsou tresty za přestávky na toaletu či nedostatečná, nebo dokonce vůbec žádná ochrana proti covidu. Několik z nich uvedlo, že byly také vystaveny sexuálnímu obtěžování a vydírání.