reklama

Řidiči plní servisy kvůli zimním pneumatikám. Bojí se výrazného zdražování

V pneuservisech letos začíná nápor dříve než obvykle. Řidiči se chystají přezout pneumatiky z letních na zimní. Do servisů mnoho z nich spěchá, protože se bojí podzimního růstu cen pneumatik. Řada výrobců už zdražení avizovala.

reklama

Obrázek automechaniků přezouvajících gumy z letních na zimní můžete v pneuservisech vidět čím dál častěji. „Za posledních 14 dnů evidujeme výrazný nárůst poptávky. Pokud bychom to srovnávali s rokem 2019, je to asi o 25 procent,“ vysvětlil Vojtěch Schwangmaier z Pneumatiky.cz.

„Co člověk není schopný doma udělat, je nějaká větší diagnostika pneumatiky, jestli je v pořádku,“ pokračoval vedoucí pneuservisu Josef Jíša mladší. „Upřímně si moc neumím přestavit nějaký jiný způsob než v pneuservisu,“ dodal Schwangmaier.

Zdražování

Jsou ale věci, které musí hlídat sami řidiči. „Zároveň je třeba dbát na stáří pneumatiky. Čím je starší, tím víc tvrdne a ztrácí přilnavost,“ upozornil Jíša.

Inflace zdražuje všechno kolem nás. A zdá se, že se to nevyhne ani pneumatikám. „Už máme avizované zdražení od některých výrobců. Je aplikované od 1. října. Naštěstí se motoristé nemusí tolik obávat, protože většina velkých hráčů pneumatiky předzásobuje,“ pronesl Schwangmaier.

Kromě vyvážení kol, geometrie a dalších služeb poskytují pneuservisy při přezouvání i huštění pneumatik dusíkem. Ten se při velkých teplotních rozdílech tolik neroztahuje ani nesmršťuje, a auto je tak na silnici bezpečnější.

Tagy:

Hlavní zprávy

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?
Energetika

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?

Elektřina a plyn v příštím roce lidem zdraží. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. Vyplývá to ze středečního oznámení Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny energií stanovuje. V celkových cenách se projeví přibližně dvouprocentním nárůstem u elektřiny, jednoprocentním u plynu. Další zdražení lidi čeká u neregulované složky ceny energie, do které dodavatelé energií promítají nákupy drahých energií na burze, uvedl ERÚ.

Napětí roste: Lukašenko hrozí ruskými jadernými zbraněmi, Putin varuje NATO kvůli Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“. Tou by podle něj bylo rozmístění určitých útočných raket na ukrajinském území, uvedly ruské agentury. V takovém případě by Rusko „bylo nuceno jednat“, zdůraznil šéf Kremlu. Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes zmínil o možnosti rozmístit ruské jaderné zbraně na území své země, pokud by se alianční jaderné zbraně ocitly v Polsku.

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama