CNN Prima News náměstí

náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „náměstí “

Provinili se tancem na náměstí. Místo svatby čeká snoubence v Íránu deset a půl roku vězení

2. února 2023 17:21

Za romantický tanec uprostřed náměstí hlavního města udělil revoluční soud v Íránu dvěma snoubencům desetiletý trest vězení. Mladý pár se nechal natočit v listopadu minulého roku u známé teheránské futuristické Věže svobody (Azádí). Video poté zveřejnil na Instagramu. Soud snoubence shledal vinnými z „podněcování ke korupci a veřejné prostituci“ a ze „shromažďování se záměrem narušovat národní bezpečnost“. Na případ upozornily lidskoprávní organizace.

Ničivá síla rakety. Reportér v Kramatorsku natočil mohutnou explozi u projíždějícího auta

16. července 2022 20:21

Ať už jsou ruské útoky na civilní ukrajinské cíle úmyslné, či nikoliv, dávají tamnímu obyvatelstvu jasný vzkaz. Že Ukrajinci nejsou nikde v bezpečí. V pátek večer jedna z raket dopadla přímo na Hlavní náměstí v centru Kramatorsku. Vybuchla až několik vteřin po dopadu. Masivní explozi natočil polský reportér Marcin Wyrwał, který měl původně na jinak klidném místě vystoupit do televize.

Vánoční cesta: Liberec láká na pohyblivý betlém. Chloubou města je i tramvaj „Sněhurka“

8. prosince 2021 08:00

Většinu adventního programu museli zrušit také pořadatelé v Liberci. Přesto se město pokusilo alespoň částečně vánoční atmosféru zachovat. Na náměstí před libereckou radnicí se tak můžete těšit na pohyblivý betlém či vyhlídkové adventní kolo. Spoustu zajímavostí na vás čeká také v rámci kulturního programu.

Opilí mladíci řádili u Národního divadla. Jeden z nich se předváděl i před strážníky

17. srpna 2021 17:03

Skupinka mladých lidí si udělala „mejdan“ na piazzettě Národního divadla. Neváhali použít nejen stavební materiál, ale také mobilní toaletu a kamenný obklad jednoho z pilířů Nové scény. Na jejich řádění upozornil strážníky kolemjdoucí a dokonce je přímo v akci natočil na mobilní telefon. Jeden z mladíků nechtěl přestat ani po příjezdu městské policie.

Kritika hasičů za smývání křížů je nefér. Vždyť uklízejí i po demonstraci, říká politilog

10. srpna 2021 19:31

Dobrovolní hasiči z Průhonic čelí na sociálních sítích ostrým nadávkám a vulgárním urážkám. Byli totiž vysláni smýt kříže z náměstí, po kterých se prošel premiér Andrej Babiš. Jednotka přitom jen plnila úkol zadaný operačním důstojníkem státních hasičů. I proto je podle politologa Jana Kubáčka nefér, že je lidé kritizují. „Je to, jako bychom je kritizovali, že uklízejí po demonstraci,“ řekl ve vysílání na CNN Prima NEWS.

Muže, který pořezal rukojmí v Českých Budějovicích, policisté obvinili. Hrozí mu až 12 let

2. července 2021 16:40

Muže, který ve středu zadržoval ženu v obchodě v Českých Budějovicích, obvinila policie z trestného činu braní rukojmí. Hrozí mu až dvanáctileté vězení. V sobotu bude soud rozhodovat o návrhu, aby byl jednačtyřicetiletý muž umístěn do vazby. Novinářům to řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Pořezanou ženu osvobodila z obchodu až zásahová jednotka, ozvaly se i výstřely.

Střelba v Budějovicích: V obchodě držel pachatel rukojmí, žena má řezná poranění

30. června 2021 15:47
Aktualizováno

V centru Českých Budějovic zasahovali ve středu odpoledne policisté. V jednom z místních obchodů držel pachatel rukojmí, kterou ohrožoval na životě. Zhruba po hodině vyjednávání se policistům podařilo se ženou z prodejny vyběhnout. V místě byl slyšet křik a čtyři výstřely. Žena má řezná poranění lehčího charakteru, není však v ohrožení života. Muže zadržela policie.

V Berlíně najelo auto do davu lidí. Sedm osob je zraněných, tři z nich vážně

26. července 2020 10:10
Aktualizováno

V centru Berlína dnes ráno mladý řidič sjel ve vysoké rychlosti autem ze silnice a na chodníku srazil skupinu lidí. Sedm chodců utrpělo zranění, tři osoby jsou zraněny těžce, informovala agentura DPA. Policie předpokládá, že se nejednalo o úmyslný útok, řidiče nicméně zatkla a obvinila z pokusu o zabití a z obecného ohrožení. Češi podle českého ministerstva zahraničí mezi oběťmi nejsou.