CNN Prima News nápoj

nápoj

Výpis příspěvků ke štítku „nápoj“

Nižší DPH se v cenách potravin projeví. Slučme je do jedné sazby s nápoji, vyzval analytik

18. května 2023 16:18

Snížená daňová sazba 12 procent na potraviny jejich nákupy zlevní, zvláště pokud ho uděláte větší, řekl agrární analytik Petr Havel v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS. Změna podle něj narovná konkurenceschopnost, kdy české potraviny budou na podobné cenové úrovni jako ty zahraniční. Osobně je však toho názoru, že by do snížené sazby měly patřit také nápoje.

Nápoje ve vyšší sazbě kvůli cukru? Je to diskriminační, tvrdí výrobci. Hrozí propouštěním

18. května 2023 05:17

Diskriminační a nesystémové, tak označují výrobci nealkoholických nápojů vládní návrh, aby se právě jejich produkty přesunuly do vyšší 21% sazby DPH. Neobstojí podle nich ani argument, že obsahují příliš cukru a vytváří plastový odpad. Upozorňují totiž, že stejný problém mají také některé potraviny, které budou naopak nově ve 12% sazbě. Opatření může podle nich ve výsledku vést až k propouštění zaměstnanců.

První koaliční střet kvůli balíčku. Politiky rozdělila daň na vodu, Michálek začal couvat

17. května 2023 14:03

Vládní politici se nemohou shodnout, do jaké sazby DPH má spadat balená či kojenecká voda. Zatímco ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) či poslankyně STAN Hana Naiclerová tvrdí, že by měla na základě zveřejněného úsporného balíčku patřit do vyšší sazby 21 %, pirátský poslanec Jakub Michálek má jiný názor. Nejprve uvedl, že má jít do nižší sazby, nyní tvrdí, že se o vodě koalice teprve chystá jednat.

Zdraží také nealko, voda se má danit stejně jako pivo. Kudla do zad, zlobí se firmy

13. května 2023 12:00

V detailech plánovaných vládních opatření probublalo jisté překvapení. Nealkoholické nápoje by se měly danit 21 procenty. Počítá s tím balíček úspor, který ruší jednu ze tří sazeb daně z přidané hodnoty. Opozice takový krok ale kritizuje. Podle ekonomů by měla například balená nebo minerální voda spadat do snížené 12% sazby – stejné jako jiné potraviny.

Pivo může zdražit, pokud vzroste DPH. Odnesou to hlavně vesnické hospody, varuje expert

4. května 2023 16:07

Zvýšení DPH na pivo se buď propíše do ceny pro zákazníka, nebo si to hospodští vezmou z vlastních marží, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ředitel pivovaru Budějovický Budvar Petr Dvořák. Podle něj je ale druhá zmíněná možnost po covidovém období nepravděpodobná. Zvýšení daně tedy zřejmě pocítí zákazníci v cenách nápoje.

Měsíc bez kapky alkoholu? Experti popsali dopady krátkodobé abstinence nejen na vaše tělo

11. února 2023 14:56

Ať už alkohol konzumujete pravidelně, nebo příležitostně, viditelné zlepšení na svém těle můžete pozorovat už po zhruba 30denním detoxu. Experti tím vyvrací mnohá tvrzení, dle kterých jsou abstinenční výzvy – jako Suchý leden v zahraničí nebo Suchej únor v Česku – zbytečné a nijak člověku v oblasti zdraví nepřispívají. Jako důkaz zmiňují studie a konkrétně pět výhod takzvaných suchých měsíců.

Suchej únor: Zjistěte, kdo koho ovládá. 10 tipů, jak nejen na měsíc přestat pít alkohol

1. února 2023 20:01

Ať se jedná o Suchý leden nebo Suchej únor, začátek nového roku tradičně souvisí s předsevzetími. Jmenované výzvy se pojí s alkoholem, který se účastníci akce snaží minimálně na měsíc vyřadit ze svého pitného režimu. Radikální rozhodnutí, které má zejména ukázat, zda máte popíjení na uzdě, nebo vás naopak alkohol ovládá, je však pro řadu účastníků mnohdy náročné. Desítky tisíc lidí nakonec svého cíle nedosáhnou. Redakce CNN Prima NEWS přináší 10 tipů, které by vám mohly pomoci vydržet bez konzumace alkoholických drinků nejen měsíc, ale i déle.

Když to s oslavami nového roku přeženete. Jak předejít kocovině a zmírnit nevolnost?

1. ledna 2023 06:16

Odbije půlnoc, bouchá se šampaňské a oslavy příchodu nového roku jsou v plném proudu. Jenže radovánky se mnohdy mohou zvrtnout a skončit nepříjemnou kocovinou. Nevolnosti, kterou provází takzvaně žaludek na vodě či bolest hlavy, lze však částečně předejít. Stejně tak existují rady a tipy, jak kocovinu zmírnit. Na co byste se měli zaměřit?

Energetické nápoje jen na občanku? Zákaz prodeje dětem nepůjde snadno, poslanci se zdráhají

14. prosince 2022 05:21

O tom, že poslanci chtějí zakázat prodej energetických nápojů dětem, se ve Sněmovně mluví už několik měsíců. „Energeťáky“ by mohly být podmíněny předložením občanky podobně jako třeba alkohol. I když se ještě před půl rokem zdálo, že se na regulaci zákonodárci snadno shodnou, nyní se začínají objevovat komplikace. Poslanci hledají věkovou hranici i správnou legislativu, mluví se ale i o lobbingu velkých firem.

Extáze, kokain, nebo býčí sperma? Jak tajemný Mateschitz objevil „zázračný“ Red Bull

23. října 2022 15:21

Red Bull. Název giganta v oboru energetických drinků pravděpodobně zaslechnete nebo spatříte minimálně jednou denně. Je těžké se tomu vyhnout. Zato jméno Dietricha Mateschitze je — vlastně bylo — známé o dost méně. Marketingový mistr, který rozjel byznys jménem Red Bull, sám sebe zapíral, jako kdyby ani neexistoval. V sobotu zemřel ve věku 78 let. Zde je jeho neobyčejný příběh.