CNN Prima News nápoj

nápoj

Výpis příspěvků ke štítku „nápoj“

Máme za slazené nápoje platit vyšší daň? Ekonom volá po „diskriminaci“, dle výrobců nefunguje

Zavedení spotřební daně na sladké nealkoholické nápoje by bylo s ohledem na jiné potraviny diskriminační, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS výkonná ředitelka Svazu výrobců nealkoholických nápojů Veronika Jakubcová. Ekonom Jakub Komárek zareagoval slovy, že daň diskriminační má být, jelikož jde podle Světové zdravotnické organizace o nejefektivnější zdokumentované opatření ke snížení spotřeby cukru.

Philipp: Zdanění cukru by nám pomohlo v boji s obezitou. V Evropě jí kralujeme

Po zdanění sladkých nápojů a potažmo obecně cukrů volá poslanec a lékař Tom Philipp z KDU-ČSL. Podle něj jde o jeden z kroků, který by Česko mělo učinit v boji s obezitou. Uvedl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Philipp předpokládá, že lidovci návrh podpoří, protože Česko musí posílit zdravotní prevenci, přičemž odkazoval na doporučení Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Přední barmani Česka: Nejlepší zákazník se nebojí experimentovat. Koktejlové lístky jsme my

Kdy a kde si dát dobrý drink, tomu se meze nekladou. Nevíte ale jaký, koktejly vybíráte především na základě barvy a chcete zkrátka něco dobrého? Pak jsou pro vás narozeniny koktejlu tou pravou akcí. Začíná totiž Prague Cocktail Week. Redakce CNN Prima NEWS nahlédla do zákulisí příprav akce. České špičky barmanského řemesla prozradily, jak si aktuálně česká mixologie ve srovnání se světem stojí, a shodly se, že nejlepší zákazník je ten, který se nebojí experimentovat.

Speciální daň z cukru? Jsem pro, všichni zkrátka nejsou sportovci, říká Michálek

Jsem pro zavedení spotřební daně z cukru u slazených nápojů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Návrh by měl především pomoci českému zdravotnictví. Piráti podle Michálka chtěli vyšší zdanění nápojů s větším obsahem cukru dostat již do takzvaného konsolidačního balíčku. „Tehdy si ten návrh moc fanoušků nezískal. Zejména konzervativnější strany s tím měly problém,“ dodal člen nejmenší vládní strany.

Nezletilí Poláci mají s „energeťáky“ utrum. V Česku je ve hře zákaz prodeje do 15 let

Mladé lidi holdující energetickým nápojům čeká zřejmě brzy nepříjemná zpráva. Vládní poslanci totiž připravují novelu, podle níž by „energiťáky“ byly dostupné pouze na občanský průkaz od 15 let. Konkrétní návrhy představí v úterý na tiskové konferenci. Inspirací jim může být sousední Polsko, které od 1. ledna zakázalo prodej těchto nápojů všem nezletilým do 18 let. Za porušení nařízení polské úřady hrozí vysokými pokutami či dokonce omezením svobody.

Energetické drinky jen na občanku, navrhují poslanci. Výrobci varují před skrytou hrozbou

Energetické nápoje v budoucnu možná budou k dostání až od patnácti let, navrhují to někteří vládní poslanci. Podle expertů jsou totiž mezi mladými stále populárnější a ohrožují jejich zdraví. Svaz výrobců nealkoholických nápojů (SVNN) však varuje, že restrikce v tomto směru nefungují. Sami proto spouštějí osvětovou kampaň, kterou považují za účinnější zbraň.

Omezme dětem energetické nápoje, říká poslanec Flek a navrhuje speciální „cukrovou daň“

Energetické nápoje by se měly regulovat do 15 let věku, protože jde o důležitou fázi dospívání, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS člen sněmovního výboru pro zdravotnictví Jakub Flek (STAN). Zvážit by se podle něj mělo zavedení vyšší daně na nápoje s vysokým obsahem cukru. S výkonnou ředitelkou Svazu výrobců nealkoholických nápojů Veronikou Jakubcovou se shodl, že nutná je osvětová kampaň. Podle Jakubcové by měla cílit zejména na rodiče.

Rumová Kofola? Nešťastná volba pro děti i abstinenty, míní experti o kontroverzní příchuti

Do Vánoc zbývá zhruba měsíc a půl a společnost Kofola již uvedla sváteční limitované edice svých oblíbených nápojů. Letos vsadila na vanilkové rohlíčky a rum. Jenže druhá jmenovaná příchuť dělá vrásky jak některým konzumentům, tak odborníkům. Ačkoliv se jedná o nealkoholický nápoj pouze s „vůní rumu“, například u dětí může evokovat, že bez alkoholu nic není dost dobré. A vhodný nemusí být nápoj ani pro některé dospělé, například abstinenty.

Čeští školáci si oblíbili nový kofeinový dryák. Může být životu nebezpečný, varují odborníci

Za kofeinový dryák označují odborníci energetický nápoj, který si nově oblíbili školáci po celém Česku. Mezi dětmi ho propagují populární youtubeři či influenceři, kteří mají značný vliv na chování dětí. Některé druhy tohoto nápoje obsahují vysokou dávku kofeinu a draslíku, jenž v nepřiměřeném množství může poškodit ledviny. V jedné ze škol už varovali rodiče, aby ho děti nepily.