reklama
CNN Prima News narkoman

narkoman

Výpis příspěvků ke štítku „narkoman“

Tálibán se chová k narkomanům jako ke zločincům. Zřídil pro ně vězení a oholil jim hlavy

13. ledna 2022 14:51

Afghánistán je opiová velmoc a dlouhodobě se potýká s řadou drogově závislých občanů. Podle odhadů v zemi žije až 3,5 milionu narkomanů. Pro takové teď radikální hnutí Tálibán zřídilo vězení v Kandaháru. Oficiálně prostory fungují jako edukační centrum, reportáž Rádia Svobodná Evropa ale vykresluje tamní podmínky docela jinak.

Policisté stále pátrají po muži, který nechal v kočárku injekci. Mají další stopu

5. ledna 2022 18:34

Pražští policisté dále pátrají po narkomanovi, který zahodil použitou injekční stříkačku do kočárku zaparkovaného v jednom z obytných domů. Jen díky velkému štěstí se o ni následně neporanilo osmiměsíční dítě. Podle informací CNN Prima NEWS ale policisté získali důležitou stopu. Že jich nemají více, k tomu nevědomky přispěla sama majitelka kočárku.

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

26. října 2021 12:20

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

Afrikou se šíří nová droga. Narkomani užívají drcený automobilový katalyzátor

19. října 2021 13:13

Drogová závislost je fenomén, který zásadně ovlivnil dějiny 20. století a ovlivňuje i současnost. Jak je ale dobře známo, k pořádnému „materiálu“ se lze dostat jen prostřednictvím pořádného množství peněz. V Africe proto tamní narkomani vynalezli způsob, jak se „sjet“ do bezvědomí prakticky zadarmo. Stačí jim k tomu rozdrcená keramická výplň autokatalyzátoru.

Bezdomovců v Praze přibývá. Jsou mezi nimi i lidé, kteří měli normální práci a bydlení

25. srpna 2021 16:00

Bezdomovců v Praze přibývá. Mnohdy se jedná o lidi, kteří měli normální práci i bydlení, upozorňuje antropolog Petr Vašát. Zvyšující se počet lidí na ulici potvrdil v pořadu 360° také Ivan Douda, psycholog nadace Drop In. Je potřeba zlepšit komunikaci a spolupráci, shodli se se starostkou Prahy 5 Renatou Zajíčkovou (ODS) a starostou Prahy 1 Petrem Hejmou (STAN) ve vysílání CNN Prima NEWS.

Policisté v Teplicích zakročili správně, říká expert. Popsal i techniku zakleknutí

23. června 2021 14:06

Policie zpacifikovala agresora z Teplic nejhumánněji, jak mohla. Pro zasahující muže v uniformě byl nebezpečný a odporoval jim, policisté přesto nesáhli třeba po obušku. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert a bývalý člen speciálních policejních a armádních jednotek Lumír Němec. Advokát Miroslav Krutina ale s formou zásahu nesouhlasí, podle něj klečení na krku nepatří do donucovacího arzenálu.

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel

20. června 2021 20:41

V sobotu odpoledne obyvatele Teplic překvapil zásah na muže, který byl podle policie pod vlivem drog. Trojice mužů zákona na základě hlášení přijela ke dvojici, která měla být agresivní a prát se mezi sebou. Jeden z mužů utekl, druhého policisté po několika minutách zpacifikovali. Muž byl podle nich agresivní, jednoho z policistů dokonce pokousal. Následně v sanitce zemřel. K objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Celý zásah natočil jeden z obyvatel domu, u kterého k zadržení došlo.

reklama