CNN Prima News Národní divadlo

Národní divadlo

Výpis příspěvků ke štítku „Národní divadlo“

Zemřela herečka, emeritní členka Národního divadla a držitelka Thalie Blanka Bohdanová

3. října 2021 16:11

V jedné z pražských nemocnic dnes dopoledne ve věku 91 let zemřela emeritní členka Národního divadla (ND) v Praze Blanka Bohdanová. V ND si nositelka ceny Thálie a držitelka dvou cen Františka Filipovského za dabing v průběhu 50 let zahrála přes 80 rolí. Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. „Poslední rozloučení se na přání zesnulé uskuteční v kruhu rodinném,“ sdělil Staněk.

Cynismus a nenávist. Odcházející šéf činohry se pustil do vedení Národního divadla

20. září 2021 06:17

„Za těch dvacet let v divadelním provozu jsem ztratil sám sebe. Teď se hledám,“ říká odcházející šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar (42). Za jeho rozhodnutím stojí vyostřené vztahy s ředitelem Zlaté kapličky Janem Burianem, který podle Špinara neúměrně kumuluje funkce, když zároveň roky vede katedru činohry na DAMU nebo řídí plzeňský Mezinárodní festival Divadlo. Špinar ve funkci dokončí ještě tuto divadelní sezonu.

Opilí mladíci řádili u Národního divadla. Jeden z nich se předváděl i před strážníky

17. srpna 2021 17:03

Skupinka mladých lidí si udělala „mejdan“ na piazzettě Národního divadla. Neváhali použít nejen stavební materiál, ale také mobilní toaletu a kamenný obklad jednoho z pilířů Nové scény. Na jejich řádění upozornil strážníky kolemjdoucí a dokonce je přímo v akci natočil na mobilní telefon. Jeden z mladíků nechtěl přestat ani po příjezdu městské policie.

Před 140 lety hořelo Národní divadlo. Za pár hodin vyjíždíme, vtipkují hasiči

12. srpna 2021 14:39

Národní divadlo si spolu s pražskými hasiči ve čtvrtek připomene 140 let od slavného požáru své historické budovy. Divadlo vyhořelo 12. srpna 1881 jen dva měsíce od svého otevření. Hasiči se na akci připravují podobně jako na výjezd, vtipkovali na svém Twitteru. V 17:00, tedy v čas, kdy tehdy vypukl požár, totiž dorazí na vltavské nábřeží jednotky pražských hasičů a ukážou zájemcům, jak by vypadalo hašení střechy Národního divadla dnes.

Destinnová bez talentu a Kemrovy zlaté šrouby. Národní divadlo slaví 140 let

11. června 2021 10:14

Mnozí z nás ho považují za centrum české kultury. Ač se tomu někomu možná nechce věřit, v pátek od otevření Národního divadla uplynulo 140 let. Věděli jste ale, že pěvkyni Emu Destinnovou do „Zlaté kapličky“ nepřijali pro údajný nedostatek talentu nebo o zlatých šroubech herce Josefa Kemra? Tyto a další zajímavosti prozradil tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Zemřel Ladislav Mrkvička známý ze seriálů Dobrá voda a Major Zeman či z filmu Staříci

28. prosince 2020 08:14
Aktualizováno

V neděli 27. prosince 2020 zemřel náhle ve věku nedožitých 82 let Ladislav Mrkvička. Informovalo o tom Národní divadlo, jehož byl dlouholetým členem. Mrkvička si zahrál desítky rolí ve filmu i v divadle, byl také významným dabérem. Letos získal Českého lva za výkon ve vedlejší roli ve filmu Staříci. Minulý rok se stal držitelem Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra.