reklama

Nové okolnosti v případu novorozeněte z Pardubic. Dítě v kontejneru našel náhodný pár

Pardubičtí policisté se od sobotního rána zabývají případem nalezeného novorozence v kontejneru. Dítě bylo silně podchlazené a v kritickém stavu, díky rychlé práci lékařů se ho však podařilo zachránit. Policistům se dopoledne podařilo najít také jeho matku. Podle infromací CNN Prima NEWS měla dítě nalézt dvojice, která v okolí prohledávala kontejnery.

reklama

Oznámení o nálezu živého novorozeněte přijali policisté v sobotu kolem čtvrté hodiny ranní. „Dítě bylo dle vyjádření lékaře v kritickém stavu, nicméně díky rychlé a profesionální péči lékaře a zdravotníků záchranné služby a následně i odborné péči lékařů a zdravotníků pardubické nemocnice se ho podařilo zachránit a v tuto chvíli by mělo být ve stabilizovaném stavu,“ informovala Policie České republiky v tiskové zprávě.

Policistům se podařilo po třech hodinách dopadnout také matku, která dítě do kontejneru odložila. „Žena byla následně zadržena a nyní s ní probíhají úkony v trestním řízení, stejně jako další úkony v celém případu. Vzhledem k tomu a s ohledem na věk dítěte nebudeme v tuto chvíli poskytovat žádné bližší informace. Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena,“ uvedla Policie ČR.

Toho rána byla teplota v Pardubicích lehce pod nulou. Dítě v kontejneru měl podle prvotních informací nalézt místní člověk, který byl vynést odpadky. Podle informací reportéra CNN Prima NEWS Patrika Buňky se však tato zpráva nepotvrdila.

„Podle zjištěných informací novorozené miminko našla dvojice lidí, kteří kontejnery prohledávali a dívali se, jestli v nich není něco, co by se jim hodilo,“ řekl Buňka.

Miminko přivolaní záchranáři převezli do nemocnice. „Bylo silně podchlazené, v ohrožení života. Dítě jsme zahřívali a ve stabilizovaném stavu předali k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení,“ potvrdil CNN Prima NEWS mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý.

Že se dítěti podařilo pomoci se zotavením, uvedla na Facebooku také Nemocnice Pardubického kraje. „V ranních hodinách přebírali zdravotníci novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice do péče extrémně podchlazené, jen pár hodin staré miminko v kritickém stavu, které bylo nalezeno v Pardubicích. Díky bleskovému zásahu lékaře zdravotnické záchranné služby a díky skvělému profesionálnímu přístupu personálu dětského a novorozeneckého oddělení se miminko podařilo zachránit. Jeho stav je nyní stabilizovaný a děťátko je mimo ohrožení života,“ uvedli zástupci nemocnice v příspěvku.

Více informací k případu by měla policie sdělit začátkem týdne.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat předlohu vládní novely, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

reklama

Domácí zpravodajství

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

reklama