reklama

Nastřádané vinné zátky použijte k výrobě praktických stojánků na ubrousky

Ať už plánujete večeři při svíčkách, nebo rodinnou oslavu, nemělo by chybět kvalitní víno. A pokud máte víno opravdu rádi, tak se vám doma může válet spousta vinných zátek. Z těch si pro dotvoření atmosféry spolu s námi můžete velmi snadno vyrobit stojánek na ubrousky a obal na romantickou svíčku.

reklama

Ať už plánujete večeři při svíčkách, nebo rodinnou oslavu, nemělo by chybět kvalitní víno. A pokud máte víno opravdu rádi, tak se vám doma může válet spousta vinných zátek. Z těch si pro dotvoření atmosféry spolu s námi můžete velmi snadno vyrobit stojánek na ubrousky a obal na romantickou svíčku.

Pokud řešíte, jaké víno zvolit, řiďte se především svými preferencemi. Je sice zvykem volit víno podle jídla, ke kterému ho chcete pít, a také o jakou příležitost se jedná, ale pokud nejste právě milovníkem červeného s hutným tělem, klidně sáhněte po bílém suchém, byť budete k večeři podávat divinu. Důležité je, aby vám i pozvaným hostům chutnalo. Obecně ale platí, že k bílému masu se hodí spíše bílé vína a k tmavému masu ty tmavší. Čím jemnější pokrm, tím by měla být chuť vína také jemnější, aby se krásně doplňovaly.

Pro praktické stolování a dotvoření atmosféry si můžete z nasbíraných vínových zátek vyrobit stojánek na ubrousky a stojan na svíčku. Svíčky se k večeři u vína hodí vždy.

Potřeby pro výrobu z korkových špuntů

  • korkový podtácek
  • větší množství korkových zátek
  • tavná pistole s průhlednými náboji
  • kus přírodního provázku

Návod na výrobu stojanu z korkových zátek

Jednotlivé korkové špunty budeme lepit k sobě tavnou pistolí. Přilepte k sobě nejdříve 12 ks špuntů vedle sebe tak, že budou tři řady po čtyřech kusech. Vytvoříte tak základnu pro stojan.

Poté po stranách vystavte ze špuntů dva samostatné trojúhelníky. Přilepte tři špunty na krajní linii, pak přidejte řádek dvou a nakonec jeden samostatný na vrchol. Skládejte zátky nad sebe podobně jako cihly. Stejně postupujte na druhé straně a nezapomeňte vynechat prostor mezi nimi volný, tam budete vkládat do trojúhelníku skládané ubrousky, podobně, jako jsou připravené na stolech v restauraci.

Návod na korkový svícen

Obkreslete si tvar a velikost svíčky, pro kterou chcete stojan z korkových zátek vytvořit. Vinné zátky pak nalepujte na vnější část zakresleného obvodu.

Vystřihněte podstavec z korkového podtácku, ale ponechte cca 2 cm přesah pro lepení korkových špuntů kolem obvodu tak, aby se pak dovnitř vešla právě vybraná svíčka.

Postupně přilepte tavnou pistolí špunty kolem celého obvodu těsně vedle sebe. Pokud by vám to velikostně nevycházelo, poslední špunt upravte ostrým nožem na potřebnou velikost.

Zkontrolujte velikost obalu vytvořeného ze špuntů od vína a případně ještě svícen upravte. Pokud jste se trefili, tak máte stojan na svíčku hotový. Nakonec zavažte kolem obvodu ještě jutový provázek, abyste celý výrobek zpevnili a ozdobili. Teď už stačí zapálit svíčku a můžete začít relaxovat a hodovat.

Tagy:
DIY stojánek na ubrousky korkový stojánek

Hlavní zprávy

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí
Koronavirus

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Žádná civilizace nevydrží věčně. Italská Aquileia podává svědectví o zániku té antické

Temné mračno divokého kmene zažehovalo oheň požárů, všude padala setba smrti. Tak český kunsthistorik Jaromír Neumann vylíčil zničení antické Aquileie kmeny Hunů v roce 452. Třistatisícové město, druhé největší po starověkém Římu, od té doby živoří a nyní má jen tři tisíce obyvatel. Většina antických rozvalin zůstává zatím v hlíně, což je i důvod, proč Aquileiu chrání UNESCO.

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama