Ovčáček se kaje za opilost: Prosím o odpuštění. Nebudu se vymlouvat, bylo to selhání

Jiří Ovčáček se kaje za opilost.

Ovčáček se kaje za exces

Informace o opilém a agresivním Jiřím Ovčáčkovi jsou pravdivé. Mluvčí prezidenta redakci CNN Prima NEWS incident, který se odehrál v pátečních ranních hodinách, potvrdil. „Chci se všem omluvit –⁠ záchranářům, policistům i panu taxikáři –⁠ za to, co se stalo. Bylo to výjimečné selhání, kterého mi je nesmírně líto. Prosím o odpuštění,“ kál se Ovčáček.

„V uplynulých týdnech, měsících jsem zažíval období velkého tlaku. Pan prezident byl v nemocnici, byly zde různé dramatické okolnosti kolem sestavení vlády a bylo to hodně náročné období, které jsem v životě ještě asi nezažil,“ svěřil se Ovčáček CNN Prima NEWS.

Situace následně vyústila v událost z pátečního rána. „Došlo k tomuto výjimečnému selhání, kterého mi je nesmírně líto. Nesmírně mě mrzí, protože jsem určitě mnoho lidí zklamal, třeba i své blízké a spolupracovníky. Mohl jsem tím ublížit i panu prezidentovi,“ pokračoval. Sám Miloš Zeman byl na mluvčího „nesmírně laskavý“.

„Nebudu se na nic vymlouvat, byla to výjimečná věc, která se nebude opakovat, a chtěl bych poprosit všechny o odpuštění. To je nesmírně důležité, je mi to líto,“ dodal Ovčáček.

Taxikáři nechtěl zaplatit

K incidentu mělo dojít v pátek kolem 3. hodiny ranní v Dělnické ulici v pražských Holešovicích. „Pražští policisté vyjížděli k oznámení, kdy muž, ročník 1979, odmítal opustit vozidlo taxislužby. Byl silně pod vlivem alkoholu,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí policie Richard Hrdina.

Opilý Ovčáček byl následně převezen do Ústřední vojenské nemocnice, potvrdila mluvčí záchranářů Jana Poštová. „Muže jsme ošetřili a poté transportovali do Ústřední vojenské nemocnice za asistence policie, s opilostí a drobným úrazem hlavy,“ dodala. Na sociálních sítích se následně objevila fotografie Ovčáčka ze sanitky.

Poštová potvrdila, že s kolegy snímky viděla a situaci prověří. „Ochrana pacienta a jeho osobních údajů je pro nás absolutně to největší a nejsvatější,“ podotkla. Web Aktu.cz, který o incidentu informoval, následně zveřejnil informaci, že mluvčí měl nadýchat kolem dvou promile.

„Chodím do práce, aby mi lidi zaplatili. Takový člověk byl arogantní tak, že mi ani nezaplatil. To je smutné. Taková významná osoba, aby se takhle chovala. To se nedělá,“ sdělil taxikář, který policisty přivolal.

Tagy: