reklama

Jsem pro, aby i očkovaní byli testováni. Nemám důvěru ve vakcíny, říká komunista Kotáb

Líbí se mi program komunistů, místo do minulosti by se mělo hledět do budoucnosti, prohlásil v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS nezávislý kandidát za KSČM v Moravskoslezském kraji Jiří Kotáb. Společně s dalšími hosty se pak neshodli na tématu povinné vakcinace a testování očkovaných lidí.

reklama

Před rozpadem buňky v Ostravě kandidoval Kotáb do Sněmovny jako člen hnutí Úsvit národní koalice předsedy Tomia Okamury. Sám je handicapovaný, přesto letos kandiduje za komunisty, kteří lidi s postižením dříve uklízeli do ústavů a znemožňovali jim normální život.

„Líbí se mi jejich volební plán. Byla tu doba, která nebyla optimální. Měli bychom koukat do budoucna a ukázat lidem, že situace je jiná a nová. Kandiduji, abych lidem ukázal cestu,“ vysvětlil Kotáb v pořadu Divoká Karta svůj krok.

Kvůli zdravotnímu postižení zatím není očkovaný. „Kvůli mému handicapu nevím, jaké by byly následky. Žádal jsem odborníky, aby mi řekli, jestli mohu mít následky. Nikdo mi nedal vysvětlení,“ řekl. Jako „občan druhé kategorie“ se ale prý rozhodně necítí, a pokud by odhlédl od svých zdravotních problémů, stejně by na očkování nešel. „Nemám důvěru ve vakcíny,“ zdůvodnil své rozhodnutí.

S ostatními hosty pořadu pak debatoval na téma testování očkovaných jedinců. Je totiž dokázáno, že i lidé po vakcinaci mohou stále přenášet covid. Odborníci upozorňují, že očkování proti koronaviru brání zejména těžkému průběhu nemoci, následné hospitalizaci a v krajním případě smrti.

„Jsem pro, aby i očkovaní byli testováni,“ uvedl Kotáb. Naopak bývalý celník a člen TOP 09 Libor Žofka, který letos kandiduje za nové hnutí Přísaha, by již očkované jedince netestoval. „Strašně nás otravovalo testování, to je velká motivace, aby se lidé šli naočkovat. Mohou sice přenášet nákazu, ale netestoval bych je,“ překvapil. Šéf jeho hnutí Robert Šlachta totiž ve středu tvrdil, že by očkované testoval. „Ještě jsme spolu o tom nemluvili,“ podotkl Žofka.

Dostane sestřička bez očkování výpověď?

Jan Kuchař, který během své politické kariéry přešel z ODS ke Starostům, by očkovaným lidem dával benefity. „Když vidíme, že 9 z 10 lidí v nemocnicích jsou neočkovaní, tak to je dostatečná motivace. Neočkované bych z práce nevyhodil, ale nabízí se finanční motivace. Pokud musíte testovat, něco vás to stojí,“ řekl.

Kandidát hnutí ANO Zdeněk Faltus, kteří dříve působil rovněž v ODS, by udělal očkování povinné pro některé profese, například pro zdravotníky či policisty. „Řešíme to s naší sestřičkou, ale zatím jí nechci dát výpověď,“ prozradil ortoped.

Tagy:
očkování testování politika KSČM koronavirus volby 2021 Divoká karta Libor Žofka Zdeněk Faltus Jiří Kotáb Jan Kuchař

Hlavní zprávy

Vaše období vstoupí do dějin jako Babišova drahota, vpálil premiérovi Fiala
Petr Fiala

Vaše období vstoupí do dějin jako Babišova drahota, vpálil premiérovi Fiala

Za zdražování vláda nemůže, je to celosvětový problém, je přesvědčen premiér Andrej Babiš (ANO). Šéf opoziční ODS Petr Fiala však toto vysvětlení odmítá s tím, že současná nezvykle vysoká inflace má i české příčiny. „Vláda cpe do ekonomiky peníze, které si půjčuje, což je problém,“ řekl Fiala v superdebatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí

Lídr Starostů a nezávislých Vít Rakušan byl ve velké předvolební debatě na CNN Prima NEWS nejpřesvědčivějším hostem ze všech osmi pozvaných lídrů. Rozhodli o tom diváci CNN Prima NEWS. Kousek za Rakušanem skončil šéf ODS Petr Fiala. Třetí místo patří premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nejméně hlasů od diváků dostal předseda komunistů Vojtěch Filip.

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

reklama