reklama

Nebýt Štaidla, možná by se Gott tak daleko nedostal, myslí si Michal David

Zpěvák Michal David označil Ladislava Štaidla, který zemřel v neděli ve věku 75 let, za všestranně schopného člověka. Nebýt jeho, možná by se Karel Gott nedostal tak daleko, uvedl ve speciálu televize CNN Prima NEWS věnovanému Štaidlově životu.

reklama

„Když jsem v roce 1988 odešel ze skupiny Kroky Františka Janečka, Štaidl si mě tak trochu vzal pod sebe. Byl férový chlap, který uměl svoje řemeslo. Prostě skvělý kapelník, producent i manažer,“ pochvaloval si Michal David.

Na dotaz, proč Štaidl v roce 1992 ukončil činnost v umělecké branži, David odpověděl: „Tenkrát jsem se ho na to ptal. Odpověděl mi, že je přepracovaný a už nechce mít se showbyznysem nic společného. Měl už své vlastní podnikatelské aktivity. Nechodil skoro ani na večerní akce, kde se hudebníci scházeli. Myslím, že už chtěl mít svůj klid.“

David na Štaidlovi také ocenil jeho manažerské schopnosti, které se mu mimo jiné hodily, když spolu s Karlem Gottem prorazili v Německu. „Nebýt Štaidla, možná by se Gott nedostal tak daleko. Zkrátka mezi nimi panovala skvělá symbióza,“ dodal David.

Štaidl zemřel 31. ledna, když prohrál boj s koronavirem. Do nemocnice byl převezen už 7. ledna. Tam ho umístili na oddělení ARO. Skladatelův stav se ale ani po několika dnech pod dozorem lékařů příliš nelepšil. I když nemoc nakrátko ustoupila, nabrala pak zase na obrátkách.

K tématu

Tagy: Karel Gott hudba vzpomínka Michal David hudebník muzika Ladislav Štaidl

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Na poslední chvíli velká změna. Ledecká vynechá mistrovství světa ve snowboardingu
Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama