reklama

Nebýt Štaidla, možná by se Gott tak daleko nedostal, myslí si Michal David

Zpěvák Michal David označil Ladislava Štaidla, který zemřel v neděli ve věku 75 let, za všestranně schopného člověka. Nebýt jeho, možná by se Karel Gott nedostal tak daleko, uvedl ve speciálu televize CNN Prima NEWS věnovanému Štaidlově životu.

reklama

„Když jsem v roce 1988 odešel ze skupiny Kroky Františka Janečka, Štaidl si mě tak trochu vzal pod sebe. Byl férový chlap, který uměl svoje řemeslo. Prostě skvělý kapelník, producent i manažer,“ pochvaloval si Michal David.

Na dotaz, proč Štaidl v roce 1992 ukončil činnost v umělecké branži, David odpověděl: „Tenkrát jsem se ho na to ptal. Odpověděl mi, že je přepracovaný a už nechce mít se showbyznysem nic společného. Měl už své vlastní podnikatelské aktivity. Nechodil skoro ani na večerní akce, kde se hudebníci scházeli. Myslím, že už chtěl mít svůj klid.“

David na Štaidlovi také ocenil jeho manažerské schopnosti, které se mu mimo jiné hodily, když spolu s Karlem Gottem prorazili v Německu. „Nebýt Štaidla, možná by se Gott nedostal tak daleko. Zkrátka mezi nimi panovala skvělá symbióza,“ dodal David.

Štaidl zemřel 31. ledna, když prohrál boj s koronavirem. Do nemocnice byl převezen už 7. ledna. Tam ho umístili na oddělení ARO. Skladatelův stav se ale ani po několika dnech pod dozorem lékařů příliš nelepšil. I když nemoc nakrátko ustoupila, nabrala pak zase na obrátkách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama