reklama

Z dovolených se začínají vracet Češi nakažení koronavirem

V Česku se objevují případy pozitivně testovaných lidí, kteří si nemoc COVID-19 přivezli z dovolené. Zejména se to týká zemí, kam Češi teď cestují nejčastěji, tedy Řecka, Bulharska a okolních států. Potvrdilo to ministerstvo zdravotnictví.

reklama

„V tuto chvíli jsme zaregistrovali případy přenosu nákazy do České republiky z důvodu turismu. Co se týče zemí, tak lidé teď cestují hlavně do Řecka, Bulharska a okolních států. Případy tam jsou, nicméně dokud se nezaloží lokální ohnisko, tak hygienici dbají na ochranu osobních údajů a tyto informace nesdělují,“ uvedla Renata Povolná, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Úřady proto doporučují bedlivě sledovat vývoj situace v Evropě. „Každý týden aktualizujeme mapu a seznam bezpečných zemí podle rizika nákazy. Takže je potřeba sledovat tento vývoj a informovat se před cestou, jaké v té dané zemi jsou podmínky a preventivně se připravit,“ dodala mluvčí.

K tématu

Ministerstvo zdravotnictví tento čtvrtek přesunulo Srbsko a Černou Horu mezi státy s vysokým rizikem nákazy koronavirem. Češi musí od pondělí 13. července po návratu z obou zemí absolvovat test na COVID-19, nebo nastoupit do dvoutýdenní karantény. Důvodem je zhoršená epidemiologická situace v těchto státech.

Cestovní kanceláře zájezdy rušit nebudou

Zařazení Černé Hory na seznam států s vysokým rizikem nákazy koronavirem se dotkne stovek Čechů. Zájezdy ale cestovní kanceláře rušit nebudou, povinné testy nepovažují za dostatečný důvod. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež pro ČTK označil opatření za překvapivé a zbrklé. „Je to pro nás velmi negativní a překvapující zpráva. Černou Horu pokládáme za jednu z nejbezpečnějších zemí v celé Evropě,“ uvedl Papež.

Situaci přirovnal ke kroku Slovinska, které v minulém týdnu zařadilo Českou republiku mezi rizikové země, přičemž ale stát dostatečně nezohlednil reálnou situaci v celé zemi. Srbsko podle něj nepatří během léta k tolik vyhledávaným zemím. V takzvané červené kategorii v rámci Evropské unie zůstává nadále jen Švédsko.

Tagy: Řecko Bulharsko Chorvatsko dovolená

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama