reklama

Nejhorší sexuální predátor. Zpěvák R. Kelly zneužíval a vydíral nezletilé, rozhodl soud

Jeho píseň „I Believe I Can Fly“ se stala celosvětovým hitem, zpěvák R. Kelly s ní však před publikem zřejmě ještě dlouho nevystoupí. Federální soud v New Yorku totiž po šestidenním procesu rozhodl, že je vinen ve všech bodech obžaloby v případu vydírání a sexuálního zneužívání. A to jak mladých žen, tak nezletilých dívek. Advokátka tří obětí Gloria Allredová ho označila za nejhoršího sexuálního predátora, s jakým se kdy setkala.

reklama

Jediné, co dosud R. Kelly ví, je že je uznán vinným. Verdikt soudu ho však překvapil a podle jeho advokáta Deverauxe Cannicka ho vůbec nečekal, píše web CNN. „Jsem si jist, že se odvoláme,“ sdělil Cannick. Rozsudek má být vynesen až 4. května 2022, americkému zpěvákovi za jeho konání hrozí až doživotí.

Po celou dobu soudního řízení 54letá hvězda hudebního stylu R&B svou vinu, že po dvě desetiletí využívala svého postavení ke zneužívání žen a nezletilých, popírala. Výpovědi jedenácti obětí – devíti žen a dvou mužů –⁠ však silně hovořily proti němu. Advokátka tří obětí Allredová po vynesení verdiktu soudu prohlásila, že za 47 let právnické praxe, se nesetkala s horším sexuálním predátorem než je Kelly. A to hned z několika důvodů.

„Řešila jsem řadu sexuálních predátorů, kteří se dopustili trestných činů na ženách a dětech. Ze všech je ale Kelly nejhorší. Využíval své moci celebrity a sliboval, že jim pomůže v hudební kariéře k tomu, aby zranitelné nezletilé dívky sexuální zneužíval,“ podotkla Allredová.

Doplnila, že dívky a ženy pro Kellyho měla vyhledávat síť manažerů a dalších členů jeho týmu. Zpěvák se obhajoval tím, že s dívkami byl ve vztahu, to však advokátka silně popírá.

Oběti nakazil herpesem

„Nejednalo se o květnovo-říjnové vztahy, jak chtěli obhájci porotě namluvit. Šlo o zločiny proti dětem a některým dospělým,“ zdůraznila. Kellyho právníci se pak snažili dívky vykreslit jako zhrzelé fanynky, které však se zpěvákem podstupovaly pohlavní styk dobrovolně. Allredová však připomněla, že si dívky Kelly natáčel na video a mnohé z nich nakazil herpesem. Na chorobu je záměrně neupozorňoval.

„V důsledku toho se mnoho jeho obětí nakazilo herpesem – pohlavní chorobou a jsou nuceny trpět do konce života,“ vysvětlila. Videa, na kterých se pohlavní styk zaznamenával, pak nesloužila jen k osobní potřebě, ale i k vyhrožování. „Chtěl jimi své oběti umlčet. Vyhrožoval, že je zveřejní. Jednalo se přitom o dětskou pornografii,“ zdůraznila.

U soudu vypovídalo všech jedenáct obětí. Jedna z žen při čtení své výpovědi plakala. Oběti popisovaly, jakého sexuálního ponižování a násilí se Kelly dopouštěl. Několik jich uvedlo, že je vystavoval perverzním a sadistickým choutkám.

Podle prokuratury vyžadoval od svých obětí absolutní poslušnost a musely se přizpůsobit jeho pravidlům. Ve státech Illinois a Minnesota čelí zpěvák dalším podobným obviněním, která rovněž odmítá.

I přes těžké vystoupení je na své tři klientky Allredová hrdá. „Kelly si myslel, že mu vše projde, ale nestalo se tak. Myslel si, že může své oběti díky vlivu ovládat, ale mýlil se,“ doplnila advokátka obětí. Prokurátorka Jacquelyn Kasulisová následně prohlásila, že porota vyslala vzkaz všem mocným mužům jako je Kelly: „Ať to trvá jakkoliv dlouho, zákon vás dostihne.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak z volební prohry? Komunisté po debaklu volí nové vedení, Filip nepokračuje
Politika

Jak z volební prohry? Komunisté po debaklu volí nové vedení, Filip nepokračuje

Komunisté na mimořádném sjezdu v pražském Top Hotelu volí nového předsedu a hledají cestu, jak z volební prohry, která KSČM po třech desítkách let poslala z dolní parlamentní komory. Vybírat budou delegáti z osmi kandidátů, za favority jsou považovaní europoslankyně Kateřina Konečná a člen konzervativní části KSČM Josef Skála. Vedle lídra budou delegáti volit i další členy předsednictva.

Raketový nárůst počtu nakažených pokračuje. V pátek přibylo nejvíce případů za půl roku

V pátek přibylo v Česku 4 224 nakažených koronavirem, nejvíce od 13. dubna. Nárůst počtu případů byl opět více než dvakrát vyšší než před týdnem. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Skokově vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem, od minulého pátku o skoro dvě třetiny na 834. Úmrtí lidí s covidem je jen za posledních sedm dní 62, což je o 18 zemřelých více než za celé září.

Vondráček nic špatného neudělal. Na vině je všeobecná nedůvěra, říká poslanec Babka

V novém složení Poslanecké sněmovny bude i několik nováčků, kteří se dostali do čela kandidátky díky preferenčním hlasům voličů. Nejmladší tváře Sněmovny se však rozcházejí v postoji ke zveřejněnému videozáznamu z nedávné schůzky v Ústřední vojenské nemocnici, kde Miloše Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Shodu trojice nenašla ani v názoru na aktivaci článku 66 Ústavy, která by dočasně zbavila prezidenta Miloše Zemana pravomocí kvůli špatnému zdravotnímu stavu.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

Dřív by sundal Hamiltonovi helmu a dal mu pěstí. Verstappena vychválili za progres

Seriál formule 1 letos nabízí roky neviděnou bitvu o post mistra světa. Přetahovaná mezi mladým Nizozemcem Maxem Verstappenem a sedminásobným šampionem Lewisem Hamiltonem už přinesla řadu dramat. Emoce nabídla i zářijová Grand Prix v Monze, ve které do sebe dva hlavní favorité nabourali a závod pro ně skončil. Podle bývalého pilota Tima Glocka měl Hamilton štěstí, že se podobný incident nestal v předchozích letech. To by prý od Verstappena schytal ránu pěstí.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

reklama