reklama

Nejlepší marketingová kampaň: Reakce na předražený e-shop pro dálniční známky

Soutěž EFFIE o nejefektivnější marketingové kampaně roku 2020 zná své vítěze. Grand Prix obdržel projekt #znamkamarada, který propagoval víkendový hackathon na e-shop pro dálniční známky. Upozornil mimo jiné na neefektivitu státní správy.

reklama

Šlo o iniciativu Tomáše Vondráčka v reakci na předražená řešení státních institucí. Pro agenturu Actum kampaň zajistila WMC Grey. Počin byl oceněn ještě zlatem v kategorii Sociální, ekologický, kulturní marketing.

Předávání cen probíhalo prostřednictvím on-line přenosu z obýváku, odkud výsledky vyhlásil ředitel Asociace komunikačních agentur (AKA) Marek Hlavica se svou maminkou, herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou.

Stejně jako loni byla partnerem EFFIE televize Prima, jejíž generální ředitel Marek Singer předával Grand Prix. K vítězi letošního ročníku Singer uvedl: „Hackathon spustil až nečekanou reakci a vyburcoval spoustu dobrovolníků, aby zadarmo vytvořili alternativní řešení, které by jinak stálo daňové poplatníky 400 milionů korun.“

V době stamiliardových schodků státních rozpočtů podle Singera hackathon přesvědčil lidi, že mají moc ovlivnit kroky státní správy, které se jim nelíbí. „Proto nejspíš oslovil i rozhodující většinu poroty natolik, že mu udělila Grand Prix,“ dodal generální ředitel FTV Prima.

V rámci soutěže bylo uděleno devět zlatých, 10 stříbrných a 14 bronzových ocenění. Po dvou zlatech získaly společnosti WMC Grey, McCann Prague a Ogilvy, zlato dostaly také Boomerang, VCCP a VMLY&R.

K tématu

Tagy: reklama marketing Marek Singer e-shop Prima kampaň e-shopy Marek Hlavica EFFIE Tomáš Vondráček hackathon #znamkamarada Actum WMC Grey

Další hlavní zprávy

Politika

Poslanci se chystají nařídit obchodům prodávat přes 70 procent českých potravin

Poslanci se chystají nařídit obchodům prodávat přes 70 procent českých potravin

Vyhrocená debata o tom, že by obchody musely povinně prodávat z velké části potraviny českého původu, utichla kvůli koronaviru. Poslanci na novelu zákona o potravinách ale nezapomněli. Ve středu se podle informací CNN Prima NEWS chystají schválit pozměňovací návrh z dílny SPD, který nařídí, že se od roku 2022 bude muset ve větších prodejnách prodávat 55 procent vybraných potravin z české produkce. V roce 2028 už půjde o 73 procent.

Nouzový stav

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří

KSČM ve Sněmovně pravděpodobně podpoří vládní žádost o prodloužení nouzového stavu. Předseda komunistů Vojtěch Filip po středečním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl, že by měl nouzový stav platit, dokud je nutná pomoc vojáků v nemocnicích či sociálních ústavech. S předsedou vlády projednával také možnosti využití vakcín proti covidu z Ruska a Číny i to, jak budou fungovat lyžařské areály o jarních prázdninách.

Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Kalousek pochopil, že jeho éra skončila, říká komentátor Šídlo
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Nezapomenutelný Kalousek. S Babišem se vsadil o 10 milionů, profackoval mladíka

Politika

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama