reklama

Nejlepší marketingová kampaň: Reakce na předražený e-shop pro dálniční známky

Soutěž EFFIE o nejefektivnější marketingové kampaně roku 2020 zná své vítěze. Grand Prix obdržel projekt #znamkamarada, který propagoval víkendový hackathon na e-shop pro dálniční známky. Upozornil mimo jiné na neefektivitu státní správy.

reklama

Šlo o iniciativu Tomáše Vondráčka v reakci na předražená řešení státních institucí. Pro agenturu Actum kampaň zajistila WMC Grey. Počin byl oceněn ještě zlatem v kategorii Sociální, ekologický, kulturní marketing.

Předávání cen probíhalo prostřednictvím on-line přenosu z obýváku, odkud výsledky vyhlásil ředitel Asociace komunikačních agentur (AKA) Marek Hlavica se svou maminkou, herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou.

Stejně jako loni byla partnerem EFFIE televize Prima, jejíž generální ředitel Marek Singer předával Grand Prix. K vítězi letošního ročníku Singer uvedl: „Hackathon spustil až nečekanou reakci a vyburcoval spoustu dobrovolníků, aby zadarmo vytvořili alternativní řešení, které by jinak stálo daňové poplatníky 400 milionů korun.“

V době stamiliardových schodků státních rozpočtů podle Singera hackathon přesvědčil lidi, že mají moc ovlivnit kroky státní správy, které se jim nelíbí. „Proto nejspíš oslovil i rozhodující většinu poroty natolik, že mu udělila Grand Prix,“ dodal generální ředitel FTV Prima.

V rámci soutěže bylo uděleno devět zlatých, 10 stříbrných a 14 bronzových ocenění. Po dvou zlatech získaly společnosti WMC Grey, McCann Prague a Ogilvy, zlato dostaly také Boomerang, VCCP a VMLY&R.

K tématu

Tagy: reklama marketing Marek Singer e-shop Prima kampaň e-shopy Marek Hlavica EFFIE Tomáš Vondráček hackathon #znamkamarada Actum WMC Grey

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Koronavirus

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob ani jejich počet, napsala Policie ČR na Twitter. Podle strážců zákona se opatření váže pouze k hromadným akcím. Policisté se tak obrátili proti nařízení nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ten v pondělí na základě pandemického zákona omezil setkávání více než dvou lidí.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama