reklama

Nejsem zvyklý se vzdávat a hodlám pokračovat, komentoval spekulace o svém konci Blatný

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) počítá s tím, že bude pokračovat ve své funkci. „Nejsem zvyklý se vzdávat,“ prohlásil na tiskové konferenci po jednání vlády. Reagoval tak na spekulace o tom, že by premiér Andrej Babiš (ANO) chtěl ministra vystřídat.

reklama

„Spekulace jsou spekulace. V současné době, kdy se ministerstvo a ministr musí snažit vyjít vstříc požadavkům, něco udělat přísněji, něco méně přísně, není divu, že to může vyvolávat různé názory,“ reagoval Blatný na spekulace o svém konci v čele resortu.

K tématu

Zdůraznil, že funkce ministra je vždy dočasná. „Myslím, že tuto funkci musí člověk vykonávat jako odborník a apoliticky Já se o to snažím, nic se na tom nezměnilo a hodlám v tom pokračovat dál. Nejsem zvyklý se vzdávat,“ dodal.

Blatný je ve funkci ministra teprve tři měsíce. Za tu dobu si ale vysloužil kritiku jak od opozice, tak od premiéra. Babiše například naštval výrok Blatného, že jen asi 30 procent z vykazovaných úmrtí s covidem je skutečně jednoznačně s koronavirem spojených.

Podle informací CNN Prima NEWS Babiš zuřil také minulý týden, kdy ministerstvo zdravotnictví nejdříve uvedlo, že doporučuje nemocnicím stopnout očkování proti covidu prvními dávkami, aby bylo dost vakcín na druhé dávky očkování. Blatný však později řekl, že žádná stopka není, jen by se mělo s očkováním zpomalit.

Babiš minulý týden na otázku, jestli má Blatný stále jeho důvěru, odpověděl, že některá ministrova prohlášení nebyla namístě a že je podle něj Blatný mediálně nezkušený.

S úspěchem se nesetkala ani první vlaštovka kampaně na očkování. Ministerstvo v prosinci v některých novinách zveřejnilo inzerát s obrázkem obrovské injekční stříkačky. Kampaň působila spíš jako odstrašení od očkování a kritizovali ji odborníci na design a PR i opozice. Babiš tento pokus označil za katastrofální a Blatnému vzkázal, že by si měl sehnat lepší marketéry.

K tématu

Další hlavní zprávy

Interview

Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů

Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů

Návrat monarchie do zemí jako Rakousko, Česko a další, které v minulosti spadaly pod Rakousko-Uhersko, by přinesl kontinuitu a stabilitu. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl potomek císařů z rodu Habsburků a nynější hlava rodu Karel Habsbursko-Lotrinský s tím, že právě kontinuitu lidé chtějí. Zároveň je však podle svých slov realistou a znovunastolení monarchie nyní nepovažuje za aktuální téma.

Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Nejlepší výsledek od roku 2007. Češkám se na lyžařském šampionátu povedla štafeta
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Lidé v karanténě dostanou navíc až 370 korun denně. „Izolačka“ prošla Senátem
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Blatný zvažuje nařídit pracovní povinnost některým studentům, rozhodne v pátek
Další články
reklama
reklama