reklama
CNN Prima News Jan Blatný

Jan Blatný

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Blatný“

Jurečka: Babiše zajímal víc zahrádkářský zákon než covid. Opozice ale měla být důraznější

26. července 2021 21:38

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten ho zklamal jednak svým chováním před druhou koronavirovou vlnou v Česku, ale také častým vyměňováním ministrů zdravotnictví. „Možná jsme ale jako opozice měli být důraznější,“ připustil Jurečka.

Babiš ho označil za doktora Smrt. Bývalý náměstek Černý na promořování trvá

26. července 2021 05:55

Jediná cesta k ukončení pandemie koronaviru je imunizace společnosti, tedy její promoření nebo očkování, trvá na svém bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Minulý týden ho premiér Andrej Babiš označil za „doktora Smrt“. Pokud šéf vlády bude v takových výrocích pokračovat, je Černý připraven se bránit.

Blatný měl jako pravou ruku promořovače. Říkal jsem mu doktor Smrt, tvrdí Babiš

19. července 2021 21:34

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný skončil mimo jiné i proto, že měl jako svou pravou ruku promořovače, řekl premiér Andrej Babiš ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Předseda vlády mu prý říkal doktor Smrt, nechtěl ale upřesnit, o koho konkrétně šlo. Zároveň uznal, že se vláda dopustila během boje s pandemií hned několika chyb, jednou z nich bylo rozvolnění opatření před vánočními svátky.

Babiš chce, aby lidé zapomněli na oběti pandemie. Proto povolal Vojtěcha, míní Kubek

26. května 2021 10:37

Znovujmenování Adama Vojtěcha (za ANO) ministrem zdravotnictví je jen snahou premiéra Andreje Babiše (ANO) zakrýt více než 30 tisíc obětí a pandemií zdevastovanou ekonomiku Česka. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Podle Romana Šmuclera, prezidenta České stomatologické komory, je výběr Vojtěcha „nejlepší ze špatných variant“.

Adam Vojtěch je zpátky na scéně. Návrat na ministerstvo přitom dlouhodobě odmítal

25. května 2021 15:27

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger na postu končí a jeho nástupcem se stane staronový šéf resortu Adam Vojtěch (oba za ANO). Ten se tak vrací na ministerstvo, v jehož čele stál až do loňského září, kdy před rozjetím druhé vlny pandemie koronaviru na funkci rezignoval. V následujících týdnech a měsících pak tvrdil, že se mu po postu ministra nestýská a znovu by se na něj nevrátil. Nyní změnil názor.

Co Arenbergerovi zlomilo vaz? Hlavně nejasnosti kolem nemovitostí, Babiše nepřesvědčil

25. května 2021 10:10

Petr Arenberger (za ANO) končí na vládním postu ministra zdravotnictví. Osudnými se mu staly kauzy týkající se jeho majetku a nemovitostí. Konec současného šéfa resortu zdravotnictví oznámil v úterý premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci v Bruselu. Staronovým ministrem se má stát Adam Vojtěch (za ANO). V čele resortu stál Arenberger od 7. dubna, kdy nahradil odvolaného Jana Blatného.

Babiš o osudu Arenbergera rozhodne po víkendu. Je ve hře návrat exministra Vojtěcha?

21. května 2021 10:57

Působení ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) se může blížit ke svému konci. Osudnými se mu mohou stát kauzy s jeho majetkem a nemovitostmi. Premiér Andrej Babiš (ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS řekl, že o konci Arenbergera zatím nechce spekulovat. Plánuje si přečíst jeho materiály ke kauze a v příštím týdnu se rozhodnout.

Další důkaz špatné komunikace vlády. Konec Smejkalovy skupiny mě zaskočil, říká Šedo

20. května 2021 15:11

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Aleksi Šedo řekl, že jej konec skupiny MeSES, v jejímž čele stál hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal, zaskočil. Opět se podle něj ukazuje špatná komunikace vlády, když ji ihned poté ke spolupráci oslovil premiér Andrej Babiš (ANO). Šedo v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zároveň uvedl, že kauzy kolem současného šéfa resortu Petra Arenbergera (za ANO) jsou dalším špatným signálem vůči veřejnosti.

Válek: S Arenbergerem je to horší než dřív. Vše přišlo vniveč, začínáme odznova

4. května 2021 15:32

„Člověk si vždy říká v případě ministerstva zdravotnictví, že už to horší být nemůže,“ prohlásil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS poslanec a lékař Vlastimil Válek (TOP 09). Podle něj to ale s novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) horší je. Zástupci resortu totiž přestali chodit na zdravotní výbor a změnila se i jejich komunikace.

reklama